Bilans letniego okna transferowego

makaj

31 sierpnia 2011, 22:50

40 komentarzy
W letnik oknie transferowym przed sezonem 2011/2012, Barcelona zainwestowała 34,75 mln €: łącznie wydała co prawda 58,5 mln €, ale ze sprzedaży zawodników otrzymała 23,75 mln €.

Tego lata klub wzmocniło czterech zawodników. Dwóch z nich, obrońca Andreu Fontàs i pomocnik Thiago Alcántara, przyszło z Barcelony B, więc klub nie musiał wydawać na nich pieniędzy.

Cesc i Alexis

Jeśli chodzi o zakup piłkarzy z innych drużyn, pierwszym transferem było pozyskanie Chilijczyka Alexisa Sáncheza z włoskiego Udinese. Barcelona zapłaciła za niego 26 mln € plus ewentualne 11,5 mln zmiennych w zależności od sukcesów klubu ze stolicy Katalonii.

Drogo kosztował Barcelonę powrót Ceska Fàbregasa. Sandro Rosell musiał wydać na Hiszpana 29 mln €, a dodać do tego należy 5 mln, których zrzekł się sam zawodnik, oraz 5 mln w zależności od zmiennych.

Wzmocnienia Barçy B

Aby wzmocnić drugą drużynę Barcelony, zarząd postanowił o zakupie Kiko Femenii z Hérculesa za 2 mln € plus ewentualne 1,5 mln oraz Rodrigo Ríos z Sevilli za 1,5 mln €. Reszta nowych piłkarzy pochodzi albo z młodzieżowych drużyn, albo z wolnych transferów.

Bojan, najdrożej sprzedany zawodnik

Pod względem wielkości sprzedaży, najwięcej pieniędzy Barça otrzymała za Bojana Krkicia, który za 12 mln € stał się zawodnikiem Romy. Należy jednak podkreślić, że po dwóch latach Barcelona musi wykupić zawodnika za kwotę 13 mln €. Jeśli Roma będzie chciała zablokować taki ruch klubu z Camp Nou, będzie musiała się liczyć z wydatkiem 40 mln €.

Pozostałe dwa transfery z pierwszego zespołu dotyczą Jeffrena Suáreza i Martína Cáceresa. Gabriel Milito również pożegnał się z Barceloną, ale odszedł za darmo. Jeffren przeniósł się do Sportingu Lizbona za 3,75 mln € plus ewentualne 20 % od kwoty następnego transferu. Ponadto klub zachowuje opcję pierwokupu piłkarza: po pierwszym sezonie gry w Portugalii za 8 mln €, po drugim zaś za 12.

Cáceres wreszcie stał się zawodnikiem Sevilli. Andaluzyjski klub zapłacił za niego 3 mln €, a zmienne mogą wynieść 1,5 mln €.

Ostatnie 5 mln € to efekt sprzedaży Oriola Romeu do Chelsea. Barcelona, jeśli zechce, będzie mogła bez problemu odkupić gracza po pierwszym (za 10 mln) bądź drugim (15 mln) sezonie piłkarza w stolicy Anglii.


[źródło: Sport]
REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (40)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze