Odpoczynek pełen smutku

Makaj

24 kwietnia 2013, 17:37

Sport

54 komentarze

Po bolesnej porażce na Allianz Arena, piłkarze Barcelony odpoczywają, choć jest to bardzo smutny dzień. Do zajęć powrócą jutro.

Samolot z piłkarzami na pokładzie wylądował w stolicy Katalonii o 2:30 w nocy. Zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne sprawiło, że Tito postanowił dać swoim piłkarzom wolny dzień.

Warto podkreślić, że drużyna znajduje się w końcowym etapie rozgrywek, które dla Barcelony rozpoczęły się już sierpniowymi meczami o Superpuchar Hiszpanii. Barcelona zmagała się też z chorobą Abidala i Vilanovy oraz w ostatnim czasie z urazem Leo Messiego.

Wszystko to sprawiło, że w lecącym do Barcelonie samolocie nikomu nie było do śmiechu. Na pokładzie zabrakło Gerarda Piqué, który razem z doktorem Ricardem Pruną musiał zostać w Monachium i przejść kontrolę antydopingową.

Mało słów, wielkie rozczarowanie. Na twarzach piłkarzy, od Messiego po Bartrę, malował się smutek i zwątpienie, chociaż do rozegrania pozostał jeszcze rewanż.

Teraz drużyna musi przygotować się do meczu z Athletikiem Bilbao. Przed Vilanovą i Rourą niełatwe zadanie: muszą odpowiednio nastawić zespół przed spotkaniem ligowym oraz rewanżową potyczką z Bayernem. Później przyjdzie czas na dokładną analizę drużyny. Trzeba będzie dokładnie zaplanować przyszłe działania.

W tym wypadku nie można mówić o końcu cyklu, a raczej o zmianie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Komentarze (54)

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Uwaga: Ze względu na ochronę prywatności, komentarze nie ładują się automatycznie. Kliknij przycisk poniżej, aby je wyświetlić.
Załaduj komentarze