La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1293 Culés

60

Sadio Mane, gwiazda piłkarskiego Liverpoolu z Senegalu (zarabiający około 10.2 milionów dolarów rocznie), dał światu lekcję skromności po tym, jak niektórzy fani zauważyli, że nosi pękniętego iPhone 'a. Jego odpowiedź jest legendarna:

" Po co mi dziesięć Ferrari, 20 diamentowych zegarków i dwa samoloty odrzutowe? Co by to zrobiło dla świata? Umierałem z głodu, pracowałem na polu, grałem boso i nie chodziłem do szkoły. Teraz mogę pomagać ludziom. Wolę budować szkoły i dawać biednym ludziom jedzenie lub ubrania. Zbudowałem szkoły [i] stadion; zapewniamy ubrania, buty i jedzenie dla ludzi w skrajnym ubóstwie. Dodatkowo daję po 70 euro miesięcznie wszystkim osobom z bardzo biednego regionu senegalskiego, aby przyczynić się do gospodarki rodzinnej. Nie potrzebuję luksusowych samochodów, luksusowych domów, wycieczek, a nawet samolotów. Wolę, aby moi ludzie otrzymali trochę tego, co dało mi życie," powiedział Mane.

5

@koksik2700 Ja nosze peknietego Huaweia. Tyle, ze zarabiam troszke mniej od Senegalczyka. :)

4

@Ojciec5tkidzieci Też mam pękniętego Hułałeja. #teampeknietehuaweje

2

@Ojciec5tkidzieci Ja rzadko zmieniam telefony. Dopiero jak się totalnie rozpadną. I takim cudem parę lat mam już LG G4 xD

1

@koksik2700 Wstawienie nowej szybki u pierwszego lepszego Turasa to max 50€ :D Bez przesady

0

@kuz Myslę, że tu chodzi o sam fakt, że musisz mieć taki telefon, takie auto itp. Nawet w klasie średniej czy najuboższej to widac. :d

0

@koksik2700 ale najpierw tego iPhone'a kupił. A mógł jakiegoś kaszlaka. Więc no niech nie przesadza, że wstawienie nowej szybki tak wiele by zmieniło xd

2

@PatrychoO No tylko znowu ktoś mu się wpiernicza w życie. Pytanie brzmiało "dlaczego ma taki telefon?" A dlaczego nie? Może też masz coś do wymiany np. co kosztuje 50 czy 100 zł a czekasz z takim czymś, bo coś tam. Chociaż to ułamek Twoich finansów? :) Pewnie i jemu by wymienili to za darmo w salonie. :D Dla niego Iphone to kaszlak, a nie chodzmy tez w skrajnosci w skrajność. Miał okazję do wypowiedzenie się na ten temat (gdzie na co dzień się tym nie chwali) i super, że zwrócił na to uwagę moim zdaniem. Gdzie królują gołe dupy i konsumpcjonizm.

0

@koksik2700 niech każdy sobie robi, co chce z pieniędzmi, niech Mane sobie pomaga, komu chce, ale gadka typu "po co mi 20 Ferrari..." jest żałosna, bo uważa się za lepszego od kogoś, kto tych 20 Ferrari ma. Tak jakby inni piłkarze, którzy mają garaże pełne samochodów, nie przeznaczali iluś środków na pomoc innym. Zarobili to mają. Ktoś chce mieć dwa odrzutowce, to niech sobie kupi.

0

@PatrychoO Ale głupie gadanie...Ma prawo tak powiedziec, a i nie powiedział "róbcie jak ja" czy coś. Po prostu podzielił się tym co on uważa za płytkie i uwaga...Ma prawo uważać za płytkie albo chociaż mało wazne w jego przypadku. Dziś się broni w ogóle jakichś zjebanych cech itp. tylko po co? A jak bogacz zrobi fotkę i chwali się na cały świat, że pomógł to jest ok...

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?