- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1886 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
78 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
25
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1886 Culés
25
Koeman zgasił nadzieje, które sam wcześniej rozpalił. Naprawdę nie jest łatwo przyjść do klubu, w którym wszystko się wali i jakoś to skleić w całość. Mimo to, jemu się udało. Patrząc na naszą sytuację na początku sezonu, już sam fakt, że dalej walczymy o mistrzostwo jest świadectwem tego, ze robota została dobrze wykonana. Wczoraj w środku pola grało dwóch 18-latków i 23-latek. Sytuacja niespotykana nawet w klubie pokroju Lipska czy Borussii. W odróżnieniu od Valverde, Koeman naprawdę chciał
grać ofensywną, dobrą piłkę, ale po prostu nie dostał wykonawców. Nie dostał tak naprawdę nikogo. Nie dostał Depaya, nie dostał napastnika, nie dostał stopera. Mimo tych wszystkich przeciwności, obecnie znajdujemy się w takim, a nie innym miejscu.
Oczywiście jest wiele rzeczy, które mi się nie podobają. Niestety Koeman, tak samo jak Valverde, jest uparty jak osioł. Wymyślił sobie, że nie będzie wystawiał Pjanicia i Puiga, no i konsekwentnie ich nie wystawia. Generalnie jeśli trener wystawia w środku pola Roberto kosztem kogokolwiek, to mi się już zapala czerwona lampka. Nie widziałem tak słabego pomocnika w Barcelonie od czasu Andre Gomesa. Roberto nie ma pół argumentu, żeby grać w pomocy. To 10 razy słabsza wersja de Jonga. Jeśli ktokolwiek decyduje się na Sergiego w środku pola, to znaczy, że w jego poczynania wkrada się pragmatyzm, a pragmatyzm do niczego dobrego nie prowadzi. Koeman pokazał wiele razy, że nie przywiązuje wagi do nazwisk, tylko gra ten, kto zasługuje, dlatego tym bardziej dziwi mnie, że pod koniec sezonu kompletnie zrezygnował z niektórych piłkarzy. Zespół najlepiej funkcjonował, kiedy Koeman co chwilę coś zmieniał i kombinował. Było dużo chaosu, ale były też wyniki i świeżość. Pod koniec sezonu kompletnie odrzucił piłkarzy drugiego planu, przez co pierwszy skład został zajechany i nie mógł pokazać swojej najlepszej wersji w najważniejszych meczach. To jest największy grzech Ronalda. Niezależnie od końcowego rezultatu La Liga, Koeman powinien zostać na kolejny sezon. Zna już dobrze tych chłopaków, niech sprowadzą mu piłkarzy, których potrzebuje i zobaczymy, jak Barcelona będzie grała, kiedy Koeman ustawi zespół, tak jak chce, a nie tak jak musi. Depay, Garcia, być może Aguero, Emerson, LO lepszy niż Firpo, może jeszcze jakiś pomocnik, którego brakuje Koemanowi i zobaczymy, co Ludwiczek z tego stworzy. Ten projekt nie rozwinął się nawet w 50 procentach, należy dać mu się rozwinąć, a nie likwidować w zarodku.
2
@Bartek22 dobre zdanie zgoda w 100%
''Generalnie jeśli trener wystawia w środku pola Roberto kosztem kogokolwiek, to mi się już zapala czerwona lampka''
0
@Bartek22
Co do wszystkiego praktycznie się zgadzam.
Natomiast chciałbym poruszyć temat transferów.
Ogólnie podoba mi się zasada, że kupionych lub już "odchowanych" (wychowankowie, którzy mają x meczów w pierwszym zespole) powinno być ok. 20 zawodników. Reszta uzupełniana jest młodymi graczami.
U nas to było w pewnym momencie turbo zachwiane i ponad 25 graczy to byli właśnie kupieni lub "stara gwardia la Masii)
Uważam, że co najmniej 5-6 MUSI odejść (Coutinho, Pjanić, Braithwaite, Umtiti, Dembele, Firpo) natomiast POWINNO odejść znacznie więcej, bo jeszcze przecież jest Lenglet, Alba, Roberto, Busquets, Puig (ten z możliwością pierwokupu), może ktoś jeszcze.
W ich miejsce częściowo powinni przyjść ci, których wymieniłeś:
Depay, Garcia, Aguero, Emerson, ale też musi przyjść taki Gaya np.
Oprócz tego by się przydał ktoś kto potrafi mega rozgrywać piłkę.
Nie wiem kto, ale widać, że tego u nas brakuje.
A tam gdzie są braki, to uzupełnić młodymi, którzy będą walczyć za ten klub do ostatniego gwizdka, ostatniego meczu sezonu
1
@Bartek22 Dokładnie. Ktoś kto by przyszedł za Ronalda miałby ułatwione zadanie bo Koeman powprowadzał wielu młodych piłkarzy. Chciałbym zobaczyć okienko transferowe w którym Koeman dostaje tych piłkarzy o których prosi + ewentualnie 2 mniejsze transfery z pomysłem na przyszłość (transfer typu Ter Stegen z 2014 roku za 20 mln).
0
@michal26 Jeśli chcemy odejść od 3-5-2 i pragmatyzmu, to takich piłkarzy jak Dembele powinniśmy zatrzymywać, a nie sprzedawać. Wczoraj wszedł i obraz gry diametralnie się zmienił. Więcej ruchu w ataku, mniej stagnacji.
Dembele, Depay, Fati. Na takich piłkarzy klub powinien postawić w perspektywie krótko i średnioterminowej. Myślę, że sam Koeman zdaje sobie z tego sprawę, nawet mówił, że zespołowi brakuje szybkości. Tak jak już pisałem, on w odróżnieniu od Valverde gra pragmatycznie, bo musi, a nie bo chce.
Nie robiłbym żadnych gwałtownych ruchów, jeżeli chodzi o sprzedaże, musimy wyjść z tej sytuacji powoli i roztropnie, a nie na rympał, zespół potrzebuje płynnego rozwoju, a nie gwałtownych zmian. Koeman już zna dobrze tych piłkarzy, wymienienie ich na innych niekoniecznie lepszych jeżeli już coś zmieni, to na gorsze.
Młodych to my już mamy pod dostatkiem. Trzeba wykorzystać okazje rynkowe i sprowadzić jak najwięcej wolnych agentów. To co opisałeś wyżej, że skład trzeba uzupełniać młodymi, Koeman już zrobił w tym sezonie. Wziął z drużyny B najlepszych piłkarzy, do tego jeszcze dorzucił Pedriego. Teraz do tej młodzieży trzeba dodać jakość i ogranie na najwyższym poziomie. Musimy wprowadzić piłkarzy z drużyny B tam, gdzie nie będzie szkody dla jakości w zespole. Na pewno trzeba odejść od sprowadzania średniaków typu Firpo, Neto, Braithwaite i zastąpić ich właśnie takimi piłkarzami.
Odejścia z klubu widziałbym tak:
Neto, Umtiti, Firpo, Roberto, Braithwaite, Coutinho, Trincao(niekoniecznie sprzedaż).
Dembele mógłby odejść, jeśli na rynku byłby piłkarz na jego poziomie, ale nie ma, więc musi zostać. Mamy takie braki na skrzydłach, że żaden wartościowy skrzydłowy nie powinien od nas odchodzić.
Piszesz, że potrzebny nam pomocnik potrafiący grać piłką. Zdecydowanie. Bardzo brakuje nam takiego piłkarza, a Pjanić z Puigiem siedzą na ławce. Skoro mu aż tak nie pasują, to okej. Niech odejdą, ale musi przyjść pomocnik rozgrywający.
Przyjścia do klubu widziałbym tak: Garcia, Depay, Aguero, Emerson, Gaya, pomocnik rozgrywający.
Czterech gości praktycznie za darmo. Można jeszcze pokombinować z lewonożnym stoperem ale w tym przypadku również powinna być to jakaś tania opcja, np. Romagnoliemu za rok kończy się kontrakt. Albo piłkarz z Barcy B.
Tak samo w przypadku następcy Busquetsa. Tutaj należy postawić na Nico Gonzaleza z drużyny rezerw.
I tak bym to widział. Zrównoważony, ale pewny krok do przodu.
0
@Bartek22 Dembele musi odejść, bo daje za mało drużynie. Jest mnóstwo zawodników na skrzydło, którzy mogli by zastąpić Francuza, dać więcej i nie kosztować tyle.
0
@michal26 Jacy na przykład?
0
@Bartek22 Mówimy tylko o realnych do wyjęcia jak rozumiem?
Sancho chociażby. Jest także Koman.
Nie uważam, żeby Dembele był zawodnikiem najwyższego światowego poziomu. Tak się prezentował w Borussii, ale u nas 3 sezon gra kichę z przebłyskami.
2
@Bartek22 Nasza obecna bolączka jest brak świeżości i to totalnie widać od dłuższego czasu. Nawet jeśli jedna polowe zagramy dobrze, to na druga brakuje paliwa.
I to jest wina Koemana, bo nagle po drugim meczu z PSG odrzucił kilku zawodników, tak jakby kalendarz się zmienił i miał co spotkanie tydzień czasu na przygotowanie zawodników. A nie zmieniło sie nic, gramy co trzy dni i na tym etapie, zdecydowana większość zawodników jest zajechana.
0
@michal26 Tak, o realnych do wyjęcia.
Nie uważam ani Sane, ani Comana za zawodników zdolnych odmienić oblicze Barcy. To nie są piłkarze z absolutnego topu. Zresztą nie sądzę, żeby Bayern chciał ich sprzedać.
Sancho tak, ale jego transfer będzie kosztował krocie. Mi jeszcze Chiesa przychodzi do głowy, ale Juve go nie puści.
Także widzisz. Niby jest mnóstwo takich piłkarzy, a ilu znaleźliśmy? 3-4? Z czego jedynie 1-2 z realnymi szansami na zmianę klubu i pewnie na wszystkich nas nie stać.
Chcąc nie chcąc musimy zostać z Dembele, no chyba, że olewamy skrzydła i gramy pragmatycznie, ale dla mnie osobiście to kierunek najgorszy z możliwych.
0
@Bartek22 Nie no. Jest ich więcej. Masz jeszcze Jankolevskiego (czy jak on się nazywa - ten z Juve).
Oprócz tego masz Gnabrego.
Ważna rzecz. Zawodnik ze ścisłego topu będzie kosztował krocie. To jest ten problem właśnie..Pytanie czy taka Borussia czy Bayern nie chciałaby Coutinho na ten przykład, by zredukować koszty?
1
@michal26 Chyba Kulusevski :)
To jest też to o czym wcześniej pisałem, Barca nie może zadowalać się średniakami. Sane i Coman to nie średniacy, są dobrymi piłkarzami, ale wychodzę z założenia, że nie warto wymieniać piłkarza dobrego na takiego samego albo ciut lepszego. Właśnie tak jest w przypadku Comana i Dembele. Coman w stosunku do Dembele znacznie nam poziomu nie podniesie, może w ogóle nie podniesie. Może nawet będzie gorszy. Nie wiemy jak będzie, ale taki Coman nie jest na tyle dobrym piłkarzem, żeby to była gra warta świeczki. Jeżeli mamy dwóch zawodników o podobnym poziomie, to powinno się premiować piłkarzy z klubu i nie wymieniać ich w wątpliwych transakcjach.
Jak nie możemy dostać piłkarza z topu, bo za drogi, a chcemy sobie poprawić poziom kimś lepszym, niż Coman, to jedynym rozwiązaniem są skauci. Może wypatrzą jakiś talent. Jeśli nie, to po prostu zostajemy z tym, co mamy, bo tak jak już pisałem, możemy sobie sprzedać Dembele, ale raczej nikogo lepszego nie znajdziemy, więc skończymy z Trincao albo klub na zastępstwo kupi jakiegoś cieniasa pokroju Suso, a tego chyba nie chcemy.