- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1575 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
84 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1575 Culés
8
"Jarosław Kaczyński prowadzi w rankingu na największego tyrana odbierającego wolność słowa we współczesnej Europie.
W momencie publikacji tej ciekawostki Jarosław Kaczyński zajmuje pierwsze miejsce w rankingu z gigantyczną przewagą nad pozostałymi kandydatami. Na prezesa PiS zagłosowało prawie 40000 osób, co pozwoliło mu uzyskać 77% wszystkich oddanych głosów.
Co ciekawe, drugie miejsce pod względem liczby głosów i jednocześnie pierwsze w swojej kategorii organizacji opartych na tyranii zajmuje... Ordo luris, czyli organizacja, o której nie wolno mówić, że to „opłacani przez Kreml fundamentaliści”.
"Ordo Iuris określa się jako organizacja prawna, której celem jest „promowanie kultury prawnej opartej na poszanowaniu godności i praw człowieka”. W rzeczywistości jest to ultrakonserwatywny instytut, którego praca często wydaje się kpić z tych wartości. Ordo Iuris był siłą napędową kryminalizacji aborcji w kraju, a koordynator jego ośrodka bioetycznego powiedział, że kobiety planujące aborcję powinny być przymusowo umieszczane w oddziałach zdrowia psychicznego" - czytamy w opisie organizacji na stronie plebistytu. "
[Wiedza Bezużyteczna]
To gdzie są Ci ludzie podczas wyborów, że pis wygrywa.
0
@adambądkowski93 Co do drugiej części to te wymienione działania ordo iuris i wszystkie inne to właśnie jest „promowanie kultury prawnej opartej na poszanowaniu godności i praw człowieka”.
7
@adambądkowski93 Jarosław Kaczyński, mimo całej do niego mojej niechęci nie jest nawet w top3. Łukaszenka, Putin i erdogan to nic przy Kaczyńskim jak rozumiem?
2
@Khardan Czytajmy właściwie takie zdania. Wyżej wymienieni wiele w ostatnich latach nie zmienili, wolności słowa jak nie było, tak nie ma. U nas z kolei nastąpił olbrzymi regres pod tym względem.
0
@YeastMoss Jakie powstały prawa ograniczające wolność słowa?
Możesz wyjść na ulice i krzyknąć „Kaczyński ch..”
Istnieją w Polsce dalej prywatne media.
0
@Khardan Fajnie sformułowałeś swoją wypowiedź. Ja piszę, że w kraju nastąpił olbrzymi regres pod względem wolności słowa. Ty pytasz mnie jakie PRAWA zostały wprowadzone :) Zrobiłeś to przez przypadek, czy na zaś manipulujesz rozmową?
Kwestia obrazy prezydenta, sprawa Żulczyka, sprawa tych, o których nie można powiedzieć, że są "opłacanymi przez Kreml fundamentalistami", TVP w całej okazałości, wykupywanie dzienników regionalnych przez Orlen, blokowanie politykom wstępu na mównicę i można by tak wymieniać dalej. To wszystko ma wpływ na wolność słowa w kraju.
Ale prawa też powstały. Np. ukryte za "tarczą 4.0" zaostrzenie sankcji za obrażanie prezydenta ;)
Najlepszym argumentem za faktem, że wolność słowa w Polsce nie ma się dobrze są jednak Twoje słowa. Bo jak jest skoro zeszliśmy do posługiwania się kontrargumentem:
"Istnieją w Polsce dalej prywatne media."
?
0
@YeastMoss No jeśli mówisz o ograniczaniu wolności słowa to w jaki sposób można ja ograniczyć? W jaki sposób państwo to robi? Za pośredctwem prawa może?
Zarzuciłes multum przykładów, z których niektóre to np. Sprawy sądowe ;) Przypomnij mi - od kiedy istnieje przepis o obrazie prezydenta? W zeszłym roku został wprowadzony? Czy może wprawy z tego powodu były w sądach przez 2015 roku?
Piszesz, ze prawa powstały i jako przykład podajesz zmodyfikowanie SANKCJI, czyli zachowanie sankcjonowane było już wcześniej? Czy zostało wprowadzone razem z modyfikacja normy sankcjonującej?
Stwierdzenie „istnieja w Polsce dalej prywatne media” jest porównaniem naszego kraju do krajów, których władze wymieniłem wyżej. W Polsce smialo każde media mogą wypowiedzieć swoje zdanie. W Polsce partia opozycyjna smialo się może dogadać z partia władzy i zrobić nieformalna koalicje przy głosowaniu w konkretnej sprawie.
Wymień mi proszę czego w Polsce powiedziec nie można i czym się różni wolność słowa w porównaniu z Niemcami i Francja.
0
@Khardan Gwarantuję Ci, że w majestacie prawa możesz ograniczyć wolność, egzekwując je inaczej, bardziej restrykcyjnie, czy stosując narzędzia prawne w inny sposób niż dotychczas. Gdyby Twoje idealistyczne założenie było prawdziwe nie miałoby najmniejszego znaczenia, kto np. zasiada w Sądzie Najwyższym, bo przecież prawo się nie zmieniło.
Prawo powstało, w takim rozumieniu, że w nowo wprowadzonej ustawie pojawił się zapis na ten temat. Musisz mnie łapać za słówka, żeby przepychanie podobnych zapisów w ustawie mającej ratować gospodarkę stało się niewinne? Nie stanie się.
To zdanie z formalnego punktu widzenia wcale nie jest porównaniem, ale niech Ci będzie. Mamy wolność słowa większą niż Rosja, nigdzie temu nie zaprzeczałem. Abstrahując to w ogóle jesteśmy super, bo do tego prawo aborcyjne jak w Czadzie. Fajnie się porównywać z najlepszymi.
Naprawdę? W raporcie World Press Freedom Index zajmujemy miejsce między Armenią a Butanem, a Ty w ogóle nie rozumiesz o co chodzi? Nie wiem, pozwy rządu, czy samego Kaczyńskiego przeciw opozycyjnej prasie? Debata prezydencka w telewizji publicznej? W zasadzie całokształt działań propagandowej TVP? To są właśnie rzeczy, których skala jest nie do pomyślenia w Niemczech i Francji. Jeśli to jest dla Ciebie bez znaczenia, to w ogóle nie mamy o czym rozmawiać, bo oznacza że straciłeś jakąkolwiek wrażliwość na ograniczanie wolności w Polsce i pozostaje się bać, co stanie się z tym państwem jak więcej obywateli zacznie myśleć podobnie.