- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1454 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
85 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1454 Culés
1
Szkoda, że steam ma politykę, że zwrotu gry można dokonać grając do max. 2 godzin.
W ten sposób ciężko ocenić czy gra jest warta dalszego jej "eksploatowania" czy lepiej poprosić o zwrot pieniędzy.
Miałem tak rok temu z Bannerlordem - ciężko tą grę ocenić po 2 godzinach, zagrałem 4, uznałem, że to nie dla mnie, ale zwrotu dokonać nie mogłem i 150 złociszy wywalone w błoto, bo gry nie odpaliłem od tamtego czasu.
Mam też to samo z Dying Light - zakupiłem go na promocji, bo wiele osób polecało. Pograłem wczoraj 3.5h według steam i przyznam, że jest to nudne (dla mnie) jak Barca za Valverde i słabe jak Dead Island, którego przeszedłem z wielkim bólem i zmuszaniem się na koniec.
No, ale niestety, czas przekroczony i zwrotu nie dokonam. A ciężko tak naprawdę ocenić obie gry do 2h według mnie. W tej sytuacji, jeśli gra jest przeznaczona na większą ilość godzin (otwarty świat, dużo zadań), to ten czas powinien być wydłużony do 5h na możliwość realizacji pozytywnie zwrotu.
1
@Ojciec5tkidzieci Januszowanie według mnie.
1
@LS Dlaczego ?
Termin "januszowanie" miałby sens, gdybym np. przelazł grę w 10h i chciał dokonać zwrotu.
Ja po 4h gry jestem w stanie ocenić czy gra mi pasuje, czy nie. Na dodatek w Dying Light godzinę z tych wymaganych dwóch zajął mi prolog - samouczek... :D
W Bannerlordzie też nie jest się w stanie ocenić gry do momentu rozegrania ciut większej bitwy - wtedy poznajesz mechanike walki itd. I ona jest dla mnie drewniana w porównaniu z poprzednimi M&B.
Jeśli mi tytuł nie pasuje, to powinienem mieć 5h w przypadku takich jak w/w gry na zwrot.
0
@Ojciec5tkidzieci Bo... Po 2 godzinach wiesz już dużo. Do tego masz szeroki dostęp do informacji. Pełno recenzji pisanych, filmowych i podcastowych. Możesz znaleźć recenzentów z gustem podobnym do twojego. Możesz zwrócić uwagę na występowanie konkretnych mechanik/motywów w grze. Bez problemu dowiesz się czy gra się rozwija, czy jest powtarzalna. Poznasz jaki jest endgame. Wszystko podane na tacy. Kiedyś były dziesięcio-minutowe demka i to wystarczyło. Teraz 2 godziny to za mało? Januszerka, jak nic.
2
@Ojciec5tkidzieci dałbym trochę więcej czasu grze Techlandu. Początek faktycznie jest mało interesujący, zwłaszcza gdy masz słaby ekwipunek. Jednak z czasem fabuła mocno rusza z akcją a i lepszy arsenał zdecydowanie wpływa na przyjemność z rozgrywki.