- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1314 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
51 odpowiedzi
gumaz
1
Jak macie do wyboru to zimno czy komary ?
20 odpowiedzi
Marcelinho99
3
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1314 Culés
8
Zdrowo plandemia kogoś poryła.
4
@tobiasson92 Niedługo wpadną na pomysł odbierania dzieci , bo rodzice nie zaprowadzili za rączkę na szczepionkę. Co za czasy.
4
@tobiasson92 Jak już tresujemy społeczeństwo i rozdajemy kasę jak chrupki dla psów kiedy wykonają sztuczkę to idźmy za ciosem. Świetny pomysł. Następnie przeszedłbym do 15 emerytury dla każdego kto w poprzednich wyborach oddał głos na jedyna słuszną władzę.
3
@tobiasson92 chyba u kogoś skutki uboczne wyszły za mocno:D
1
@tobiasson92 źle napisałeś słowo pandemia.
4
@Jakchcesz Napisałem dobrze, bo to już nie jest pandemia a plandemia.
1
@tobiasson92 nie ma czegoś takiego jak plandemia.
1
@Jakchcesz Czegos takiego jak pandemia rowniez nie ma.
4
@lukaszbarca15 a później płacz, że was od foliarzy wyzywamy.
3
@Jakchcesz jeśli służba zdrowia dostaje kolosalne pieniądze za wykonywanie swoich obowiązków na nasz koszt, zaniedbując jednocześnie innych pacjentów, to brzmi jak plan, bo zdrowej logiki tutaj nie ma.
Ja rozumiem, że WHO wprowadziło pandemię na covida i ok. Zgoda. Nie twierdzę, że jej nie było, natomiast kolega @tobiasson92 użył takiego a nie innego sformułowania w celu podkreślenia jak działa obecnie służba zdrowia i politycy (naturalnie też media). Każda z tych grup utrzymuje (są wyjątki oczywiście!) jak dramatyczna jest sytuacja, jak jest źle, wszyscy się szczepmy, etc., a w rzeczywistości zbijają na tym ogromny kapitał. To boli najbardziej, bo jest to naszym kosztem robione.
3
@Jakchcesz "później płacz, że was od foliarzy wyzywamy."
Piękne przyznanie się do popełnianego przez "was" (bo napisałeś, że wyzywasz nie tylko Ty, ale też inne osoby) czynu zabronionego zgodnie z polskim prawem. :P
0
@michal26 służba zdrowia jest/powoli przestaje być przepełniona. Mimo że covid nie ma wybitnie dużej śmiertelności to jednak wiele osób przechodzi tę chorobę w sposób ciężki, szpital nie może powiedzieć takiej osobie "dobra to nie jest groźne, wiesz ile osób w Twoim wieku umiera?" tylko musi przyjąć pacjenta. Do tego musi mieć specjalny oddział, ponieważ chory na covid nie może leżeć obok pacjenta chorego na nerki z tego względu iż świrus bardzo łatwo i szybko się rozprzestrzenia. Myślisz że dlaczego onkolodzy wyrokują że nastąpi fala hospitalizacji chorych na raka? Szpitalom znudziło się przyjmowanie, diagnozowanie itd.? Czy może dlatego że byli "zawaleni" ogarnięciem sytuacji z covidem?
Dlatego tak ważne są szczepienia, im więcej szczepień tym mniej ciężkich przebiegów, więcej personelu dla innych przypadków, więcej miejsc dla innych pacjentów itd.
2
@Jakchcesz sorry, ale do mnie nie przemawia ten argument. Brak diagnostyki jest groźniejszy od wirusa. Mój kolega (o którym tu pisałem) ma glejaka mózgu. Przerwali mu chemię i to jest główny powód nawrotu.
Takich osób są setki tysięcy.
I tak. Niektóre szpitale stoją puste praktycznie, gdzie inne są przepełnione. Gdyby sytuacja była dramatyczna, faktycznie dramatyczna, to szpital narodowy, byłby przepełniony, a stał praktycznie pusty. Więc o czym mowa?
2
@Jakchcesz "Wyzywamy" XD założyliście zespół albo partie? Nawet znam chyba członków. Ci co zawsze. Kto wie ten wie.
0
@BorzyKrzys tak założyliśmy boys bend, mamy rzesze kilku milionów ludzi wyzywający "plandemowiczów" od foliarzy. Wpisowe 100 zł na loże masońską jakbyś chciał dołączyć.
0
@Jakchcesz Na spotkaniach rodzinnych musisz być niezłym żartownisiem.