La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1207 Culés

1

Jutro wchodzą w życie nowe przepisy. Ten z odległością od poprzedzającego pojazdu będzie w praktyce przepisem martwym ;) Z kolei zmiana pierwszeństwa na przejściu dla pieszych to absurd do potęgi.


0

@tobiasson92 czemu uważasz że ten przepis na przejściach to absurd?

5

@Odcinkowy Bo ryzyko za wypadek na przejściu przerzucono w całości na kierowcę. Jeśli potrącisz pieszego, który np. wbiegł ci centralnie przed maskę, to będzie już tylko i wyłącznie twoja wina.

3

@tobiasson92 chciałbym zobaczyć statystyki, jak rozkładają się potrącenia pieszych. Jestem autentycznie ciekaw, ile z nich wynikało z "pieszego, który np. wbiegł ci centralnie przed maskę", a ile z "jest kawałek prostej drogi na osiedlu bez hopek, więc poza****dalam sobie 80km/h w miejscu, gdzie jest ograniczenie 40km/h, bo mam 20-letnią bmkę"

3

@udarpawarotam To problem złożony. Wiele przejść dla pieszych w Polsce jest bardzo źle oznakowanych. W Łodzi są i takie, gdzie skręcasz w wąską ulicę i masz od razu przejście za skrzyżowaniem.

0

@udarpawarotam najczęstsze potrącenia pieszych są na podwójnych pasach i z tym trzba by było zrobić porządek. Pieszy jak przechodzi przez takie pasy też mógłby zachować trochę rozwagi i sprawdzić czy druga pas ustępuje mu przejazdu. Możesz zobaczyć na filmikach na youtub jak piesi przechodzą ba takich przejściach głowa w dół albo bok. Ja zawsze się rozglądam, wystarczyło pooglądać trochę stopcham i wszystko inaczej wygląda

0

@tobiasson92 nie wątpię, że to złożony problem, któremu należy się bardzo dokładnie przyjrzeć, ale zwróć uwagę, że jedyne co tu robisz to spychasz na winę na wszystkich wkoło, a nie samych kierowców. Tak, kierowcy też są winni i tutaj też zaryzykuję niepopularną opinię, że nawet w znacznej większości winni.

0

@tobiasson92 kiedyś przez kilka miesięcy mieszkałem w małym miasteczku na Florydzie i pamiętam że gdy tylko pieszy zbliżał się do przejścia wszystkie samochody się zatrzymywały. Było bezpiecznie, kwestia kultury na drodze.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?