La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 684 Culés

konto usunięte

2

Wczoraj byla 30rocznica zwyciestwa Mazdy787B w LeMans.
Pierwszy i jedyny bolid na silniku rotor-Wankl.
Rok 1990,a oni wsadzili 2,6 Wankla wycisneli 650KM i zdominowali wyscig.
Przyspieszenie i dzwiek tego auta sa nadal meeeeega.
FIA zbanowala silniki Wankla w 1991lub1992 nie pamietam teraz.
https://www.autoevolution.com/news/30-years-ago-the-rotary-powered-mazda-787b-won-the-24-hours-of-le-mans-163930.html
Filmik(Polecam sluchawki albo dobre audio)


0

@SteuerFreiMoney A czemu je zbanowali?

1

@SteuerFreiMoney Obejrze sobie pozniej.

konto usunięte

1

@fcbarcafan19 za dobre byly xD
2,6 Wankla to jest 5,2 w "normalnym" silniku,to bylo zapewne jedna z przyczyn.
Waga(180KG),wkrecanie na obroty.
2,6 R26B mogly miec 900KM i mozna je bylo krecic do 11.000obrotow xd
Nasze europejskie silniki nie mialy z tym czyms szans

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?