La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1634 Culés

0

Warto kupić czytnik ebooków? Zastanawiam się nad kindlem PW4, ale nie do końca jestem przekonany.

0

@Cvzx kto co lubi, mi żona kindla kupiłana święta rok temu i leży w szafie, lubię trzymać papier, ale jak ktoś często wyjeżdża to przydatna rzecz ( o ile nie są to wyjazdy z małymi gnomami bo wtedy nie ma szans na poczytanie;))

0

@Cvzx U mnie jak się drugie dziecko urodziło to stwierdziłem, że trzeba zlikwidować biblioteczkę z moimi książkami, żeby było więcej miejsca na rzeczy dzieci. Kupiłem czytnik. Żona szła w zaparte, że ona musi czuć papier i nie chce. Po tygodniu... zamawiałem drugi czytnik dla żony, a 2 tygodnie później jeszcze trzeci dla mamy, która wcześniej też twierdziła, że książka musi pachnieć i że to cała frajda zrobić sobie wycieczkę do biblioteki :) Od tamtej pory nikt w rodzinie nie tknął papieru. Czytnik to mega wygoda i gigantyczna poprawa jakości czytania, dzięki temu, że możesz sobie ustawić dowolny font i jego wielkość. Dla mnie na przykład książki Folleta były nie do przeczytania, bo to wielkie bukwy niestety drukowane bardzo małą czcionką, a dzięki czytnikowi nie ma tego problemu.

Ze swojej strony polecam Pocketbook, np. z serii Touch Lux, bo jeśli masz w okolicy bibliotekę to pobierasz sobie kod i masz darmowy dostęp do Legimi i nie musisz już nigdy kupować książek, chyba że jakieś mega specjalistyczne.
Niestety Kindle nie obsługuje Legimi w wersji bibliotecznej, a jedynie w płatnym abonamencie. Testowałem też inkbooka, bo on obsługuje Legimi, ale jakość wykonania i awaryjność to był dramat.

Mamy w rodzinie od ponad półtora roku 3 sztuki PB Touch Lux 4 i śmigają mega. Mimo, że podobno są delikatne to nic im nie jest, a jeden z nich jest naprawdę mocno katowany :)

Mam nadzieję, że pomogłem :)

0

@chosenone właśnie raczej bym czytał głównie w domu. Chciałbym zacząć czytać książki w oryginale po angielsku i na pewno na czytniku łatwiej byłoby mi tłumaczyć słówka czy wyrażania, ale nie do końca jestem przekonany do takiej formy czytania.

0

@wroclawskifan muszę sprawdzić tego Pocketbooka, bo w sumie tylko Kindla kojarzyłem. Właśnie moje obawy to czytanie jakby z "tabletu", książkę czujesz, możesz sobie kartkować, a tutaj jednak tego nie doświadczysz.

0

@Cvzx Też miałem takie obawy, bo wcześniej miałem tablet i nie wyobrażałem sobie czytania książek na nim. Czytnik to jednak zupełnie inne doświadczenie. Zresztą możesz kupić czytnik i sobie go przetestować, a jak Ci jednak nie będzie odpowiadał to masz 14 dni na zwrot.
P.S. Jeśli nie miałeś wcześniej czytnika to może Cię zaskoczyć, że działają znacznie wolniej niż tablety. Są tam dość słabe procesory, najważniejszy jest ekran. Ale jak już włączysz książkę to tego nie czujesz i zostaje sama wygoda i przyjemność czytania.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?