La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1554 Culés

21

A trzeba było kupować Bitcoina w 2018, a nie Coutinho to by dziś i Messiego mieli i całe PSG, by mogli wykupić.
Debil z tego Bartomeu :p

konto usunięte

1

@patry295 na jakiej giełdzie tak z ciekawości kupujesz i obracasz kryptowalutami? Grasz shorty, czy raczej trzymasz długoterminowo? Co trzymasz w swoim portfelu? Tylko krpyto czy też do tego akcje jakichś spółek? Sorry, że tak pytam, ale od jakiegoś czasu sam trochę coś dziubie, a widzę że chyba kolega obeznany z tematem. Plus mógłbyś polecić jakieś serwisy / portale, aby śledzić zmiany, czytać newsy?

1

@Kurkmen Głównie korzystam z Binance’a. Tradingiem też się zajmuje, ale znajomy siedzi w Australii i tam z grupą kilku kryptomilionerów podsyłają sobie i mi sygnały kupna i sprzedaży, dzięki czemu bardzo dobrze mi idzie, samemu jakbym miał zajmować sie tradingiem to raczej nie, tylko long-term. Zresztą 80% mojego portfela to właśnie na hossę.
W inne aktywa nie inwestuje, choć mam ekspozycje na złoto fizyczne.
Moja pozycja jest dość agresywna, więc nie nastawiam się na spółki amerykańskie, ani polskie. Być może w bessie spółki uranowe, srebro jeśli będzie dobry stosunek do złota i spółki typu growth. Na ten moment za dużo dzieje sie na krypto, żeby nie trzymać w tym kapitału moim zdaniem.
Ze źródeł to cointelegraph, beincrypto.
Zmiany kursów możesz śledzić na coingecko

konto usunięte

1

@patry295 o kurcze to fajnie masz z tym znajomym i tymi wiadomościami. Dzięki za informację.

1

@Kurkmen No ale to jak mówię - 80% mojego portfela to kupić i trzymać. Reszta to na zasadzie: zyskam to super, a jak stracę to trudno. 90% osób na rynku lepiej wychodzi po prostu trzymając, a nie handlując i z tego założenia trzeba wychodzić. W zależności od projektu myśle, że 5-10x można na tej hossie jeszcze zrobić, ale ważne jest realizowanie zysków po drodze jak urośnie, nie czekając do końca

konto usunięte

0

@patry295 czyli czekasz i wyciągasz to przy założeniu jakiego zysku? Jak osiągnie 150-200%?

1

@Kurkmen Przykładowo mam X sztuk jakiejś krypto, dla przykładu niech to będzie Ethereum. Powiedzmy, że kupowałem ETH jak było po 1000$. Wiec przykładowo jak ETH zrobiło 2000$ to dla spokoju wyciągnę 10%. Potem jak ETH zrobi 4tys $ to sobie wyciągnę z 20% tego co mi zostało. I tak dalej i tak dalej. Jak już byśmy wchodzili w jakieś ostre wyceny, gdzie już bankowo się wszystko będzie miało zawalić to już wtedy powiedzmy 90% z reszty wyciągasz i 10% to może nawet zostać na straty, a kto wie może jeszcze urośnie.
Poziomy sam sobie musisz wymyślić, gdzie uwzględnisz jakie ryzyko jesteś w stanie na siebie wziąć.
Jeśli nie będziesz etapami wyciągał to nie zarobisz, bo rynek takich ludzi zjada, a oni nawet nie wiedzą kiedy.
Kiedy wszystko rośnie gwałtownie to jest to dobry moment, żeby realizować część zysków, a jak znowu spada to wtedy można co nieco dokupować. A takie wzrosty i spadki na krypto po 50% korekt to jest norma. Tylko, że łatwiej mówić, trudniej zrobić. Wiem jak miałem na starcie stres jak mi z 30tys zł nagle robiło się 10tys, ale miesiąc i nagle byłem 50tys. Trzeba się zaprawić w boju. Jak sie boisz to odpuść sobie tą hossę, inwestuj na przykład 200zl miesięcznie. Pół na pół w bitcoina i jakiś inny projekt z top 10. I sie w ten sposób ucz co sie dzieje na rynku. A jak poczujesz tą hossę, to obkupisz się mocno w bessie i wyciągniesz z tego wtedy maxa za 3-4 lata :)

konto usunięte

1

@patry295 dzięki za rady. Właśnie obserwuje sobie głównie Ethereum i po trochu inwestuję. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?