La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2353 Culés

4

Jak to jest z tym finansowym fairl play? Przecież to jest jakaś jawna kpina! Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale jezeli P$G dostało zielone światło na jawne łamanie tych zasad, to jest to skandal! Według Sport.pl Barca wysłała skargę do sądu apelacyjnego, w której wskazuje, ze P$G ma o wiele gorszy współczynnik dochodów względem pensji. No i co? No i pewnie nic.
To jest wszystko grubymi nićmi szyte! To jest wielka polityka, biznes napędzana petrodolarami. No i jeszcze do tego Tebas i widoczny na horyzoncie instytucjonalny, biznesowy sojusz Realu i Barcy kontra La Liga...
To są jakieś jaja! Jeszcze kilka lat temu takie scenariusze byłyby nie do pomyślenia.

Tutaj kilka rtykułów na ten temat.
https://sport.wprost.pl/pilka-nozna/10479101/ligue-1-transfery-psg-nie-musi-przestrzegac-finansowego-fair-play-i-moze-zakontraktowac-lionela-messiego.html

https://www.sport.pl/pilka/7,64946,27431069,komisja-europejska-dostala-skarge-na-messiego-w-psg-nagly.html

https://www.goal.pl/transfery/ligue-1-pomoze-psg-zakontraktowac-messiego/

1

@Stoiczkow To jest jawna mafia.

0

@Stoiczkow FFP jest wyłączone do 2023 roku dla wszystkich klubów. Barcelona też je łamie od dawna

1

@Bykunn Ok. To dlaczego w imieniu Barcy Dr Juan Blanco wysłał skargę do Sądu Apelacyjnego, gdzie wskazał, że wskaźnik PSG w odniesieniu do finansowego Fair Play jest gorszy niż w przypadku Barcy. W sezonie 2019/20 99% dochodów PSG przeznaczono na pensje, podczas gdy w Barcelonie było to tylko 54%.
O co chodzi? Serio pytam.

0

@Stoiczkow A kto podał tą informację o skardze? Chyba tylko jakiś Sport na razie. Laporta twierdzi że z Messim nas współczynnik pensji do dochodów to 115% to skąd te 54?

0

@Bykunn Ja własnie dopytuję, bo serio nie ogarniam. Jak to możliwe, że P$G stać na Neymara, Mbappe, Messiego, Ramosa, Donnarumę? No i reszta nie gra tam za pare pięć złotych... Natomiast w Barcelonie jest wielki krzyk i płacz o kasę. A do tej pory to jednak Barca generowała jako marka większe zyski i jest marką bardziej rozpoznawalną.

1

@Stoiczkow No ja nie śledzę aż tak sytuacji Paryża. Ciekawi mnie w jaki sposób oni sobie tą kasę dosypują. Czy w tym 99% to już jest cała kasa jaką faktycznie dysponują czy tylko to co widać. Ale w Barcelonie do pensji i kwot transferów musiała jeszcze dojść jakaś kosmiczna niegospodarność albo defraudacja bo gdzie się podziały te przychody oscylujące wokół miliarda euro? Nie kumam tego za bardzo. I co prawda wygląda jakbym bronił szejków, ale mam ich w nosie, tak jak każdego innego właściciela klubów, wolałbym żeby wszyscy mieli model jak Barca czy Real a ceny i pensje wróciły do normalności.

0

@Bykunn Jak pisałem powyżej, dla mnie jest to wszystko grubymi nićmi szyte. Też nie siedzę głęboko w temacie, ale tak na "chłopski rozum", co fakt nie znając niuansów, nie kumam jak mozna skomponować taka kadrę jak obecnie P$G i ... wszystko jest niby ok.
Natomiast inne kluby muszą sprzedawać, ogladać każde euro zanim je wydadzą, cuda wianki. No mi to zwyczajnie śmierdzi. Nie lubię rzucać pochopnych oskarżeń, ale coś mi tu nie gra!
Ja rozumiem niegospodarność, wydumane pensje, nawet możliwe finansowe machlojki, jednak nawet biorąc to wszystko pod uwagę, nie potrafię zrozumieć jak w sposób niby transparentny może sobie P$G zbudować taką kadrę i być w prawie ze wszelkimi przepisami...???

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?