La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2510 Culés

konto usunięte

2

Uważam, że jedynym krokiem, który dzieli Barcę (a przynajmniej powinien dzielić) od przejęcia jej przez jakiegoś miliardera, jest obsadzenie w zarządzie samych osób, które naprawdę kochają ten klub i były / są z nim związane od dawna. Mam tu na myśli Puyola, Iniestę, Xaviego, Pique. Pique na prezydenta, ktoś z pozostałej trójki jako asystent, a reszta do zarządu.

Oczywiście oprócz nich powinny być też osoby, które mają bogate doświadczenie w zarządzaniu potężnymi instytucjami (prawnicy, doradcy finansowi itd). Pique to synonim Barcelony, człowiek bardzo inteligentny, wpływowy, mający łeb na karku i do interesów. Jestem pewien, że nie pozwoliłby skrzywdzić Barcy. Pozostali też noszą ten klub w sercu i zaufałbym im bezgranicznie. I nie mam na myśli tu czegoś takiego jak zrobiono z Abidalem, że rzucono go na głęboką wodę bez doświadczenia. Niech po prostu np. taki Xavi pracuje razem z doświadczonym dyrektorem sportowym.

Puyola obsadziłbym w roli motywatora i swego rodzaju dobrą duszę w szatni (coś jak dotychczas Pepe Costa).

To jest nasza przedostatnia deska ratunku. Ostatnią będzie już tylko przejęcie klubu. Żadnemu politykowi niestety nie można zaufać już, a Laporta jest tego najlepszym przykładem.

5

@LuisSalvano w sumie chciałbym to zobaczyć. Znaczy przejęcie. Niezbyt ufam socios. A z hasła Mes que un club i tak zostało już niewiele

5

@LuisSalvano To co zrobił Bartomeu będzie naprawianie latami. Laporta nie ma szans tego posprzątać w pół roku.

konto usunięte

3

@PatrychoO Ja już dziś o tym pisałem. Jeśli ktoś ma przejąć to niech to będzie osoba typu Abramowicz a nie kolejny niezrównoważony szejk, który kupuje piłkarzy pod wpływem impulsu albo, żeby zrobić na złość innemu klubowi.

konto usunięte

0

@Encore Sęk w tym, że on przez te pół roku nie zrobił niczego oprócz wyrzucenia z klubu Matheusa, za którym i tak nikt by się nie wstawił.

0

@LuisSalvano Abramowicz to też szejk ale z Rosji.

0

@LuisSalvano Niem wiem co się uparłeś na tego Laporte, on naprawdę nie ma łatwej sytuacji, musisz to zrozumieć. Z jednej strony chciałbym, żeby ten klub kupił ktoś ogarnięty, jak właściciel Manchesteru City, a z drugiej nie, bo jednak to jest tradycja, że klub należy do socios. Po prostu chciałbym jak najlepiej dla Barcelony, ale nie wiem co byłoby najlepszym wyborem, bo nie jestem jasnowidzem.

konto usunięte

0

@Encore Tak, ale szejk szejkowi nierówny. Do jego zarządzania klubem nie mam zastrzeżeń.

0

@LuisSalvano Chciałbym po prostu, żeby Barca znów była na szczycie przez wiele lat. Jestem zżyty z tym klubem i chce dla nie go jak najlepiej.

1

@LuisSalvano Taaa bo były piłkarz, który kocha Barcelonę musi być od razu dobrym prezesem klubu.
Dobrze, że Boniek jako znakomity piłkarz jest tak fantastycznym prezesem PZPNu

konto usunięte

0

@Nightingale Sęk w tym, że ta tradycja do niczego dobrego nie prowadzi :(

konto usunięte

1

@patry295 Boniek ma swoje lata i zwyczajnie odlatuje. Pique to inna osobowość. Z Bońka ludzie cisną bekę, a Pique szanują. Już jeden klub wykupił i prowadzi. Boniek nie ma takich znajomości i układów jak dużo młodszy od niego Gerard. Poza tym, PZPN to jednak co innego niż potężny klub. Pique zna go od podszewki, wie co i jak. Przede wszystkim kocha ten klub i utożsamia się z nim.

0

@LuisSalvano No jednak prowadzi, bo najlepsze lata tego klubu były jak należał do socios. Dla mnie nie ma znaczenia czy Barca będzie należał do socios, Arabów czy Amerykańców, po prostu chcę widziec Barce na szczycie, bijącą się o wszystko w każdym sezonie.

2

@LuisSalvano no kupno Kepy za 80 mln można mu jednak zarzucić

0

@LuisSalvano Bońka też większość szanowała i popierała zanim został prezesem. Przypomnę Ci, że tak samo Rosela, Bartomeu czy Laportę

konto usunięte

0

@Nightingale Socios nie reagują na to, co się dzieje. Oni są niewiele mniej winni od Bartomeu. Jak klubem będzie zarządzał ogarnięty biznesmen to przynajmniej będzie pewność, że nie dopuści do tego, aby dział się tu taki burdel.

konto usunięte

0

@PatrychoO Wtopa zdarzyć może się każdemu i jest to wpisane w ryzyko.

konto usunięte

0

@patry295 Ani Rosel, ani Bartomeu, ani Laporta nie byli osobami ściśle i bardzo związanymi z Barcą przez tyle lat swojego życia co Pique. Z resztą to, że Gerard wygra wybory to tylko kwestia czasu. Jeśli Laporty nie usuną przed końcem jego kadencji, to właśnie pewnie Pique go zastąpi za 5 lat.

1

@LuisSalvano Jest doświadczony dyrektor sportowy u nas Alemany.

0

@LuisSalvano Durny argument. To że ktoś jest związany z klubem nie musi być dobrym zarządcą

0

@LuisSalvano Też Romek zaliczał grube wpadki w Chelsea. Kupił np takiego Drinkwatera, Batshuaya czy wydał sporo na Kepe i Morate. Teraz to wygląda trochę lepiej ale sporo niewypałów też zaliczył.

konto usunięte

0

@Coutinho007 No to niech on zostanie. Nie mówię, że każdego trzeba usunąć. Tylko niech ma u boku też kogoś stricte związanego z Barcą.

Co do wpadek Abramowicza to nie odbiły się one taką czkawką jak u nas Dembele, czy Cou.

konto usunięte

0

@patry295 To jest Twoje zdanie, ja mam inne.

0

@PatrychoO Kepa był świetnie zapowiadającym się bramkarzem, a w Premier League płacili wtedy takie kwoty. Pewnie, że to była wtopa ale przypominam, że inwestycje w Dembele czy Cou też nie były najlepsze.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?