- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 801 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 801 Culés
6
Obecnie pewnie znowu rozgorzeje w mniejszym, czy też większym stopniu dyskusja o tym, czy mamy przyjmować uchodźców z Bliskiego Wschodu.
Jedni będą znowu chcieli witać ich kwiatami, mówili o dzieciach, matkach, dramatach rodzin. Będzie znowu gra na ludzkich emocjach przez odpowiednio ukierunkowaną narrację.
Drudzy będą krzyczeć, że to skandal, że trwa islamizacja Europy, że jest to zamach na przyszłość naszego Starego Kontynentu, a kolejne fale będą tylko drenować budżety państw członkowskich Unii na poczet pobieranego socjalu.
Osobiście bliżej mi do drugiej narracji, ale nie do końca. Migrańci nawet z Afganistanu moga być pożyteczni, jeżeli będą przyjmowani z głową, w odpowiednich proporcjach. Jeżeli będą się asymilować z naszą kulturą. Tak, to jest bardzo ważne! Bo tworzenie enklaw nie jest w naszym interesie. Wielu znamienitych Polaków ma korzenie Tatarskie. Nikt nie ma z tym problemu.
Jeżeli jednak zaczniemy ich przyjmować masowo, bez planu, bez sensu, to się skończy źle dla Nas i dla nich! Bo oni nie będą się asymilować, będzie narastała obustronna niechęć i oskarżenia. Nie można się kierować emocjami! Trzeba ludziom pomagać, jednak pamiętać, że nie da się uratować na raz całego świata, zmieniając go w idealną utopię.
2
@Stoiczkow "Jeżeli będą się asymilować z naszą kulturą" to jest właśnie ten problem.
3
@Stoiczkow ja jestem zdecydowanie z drugiej opcji
1
@Stoiczkow Najlepiej do hoteli ich przygarnąć jak na Gran Canarii :D Nas też przyjmowali i sam jestem imigrantem, ale niech na siebie pracują. Nie może być tak, że naszym matkom czy dzieciom brakuje na jedzenie lub leki, a tamci sobie żyją za nasze podatki.
3
@Stoiczkow To ogromna tragedia wszystkich mieszkańców Afganistanu, ale tak jak napisałeś trzeba do tematu podejść na chłodno i z głową.
0
@Stoiczkow po prostu dac im pracę a nie socjal i tyle wystarczy.
0
@Stoiczkow Jeśli uciekają przed talibami to zapraszam do krajów ościennych, które są dla nich bliskie kulturowo, a nie wycieczka do do Europy gdzie kulturowo jesteśmy na dwóch różnych biegunach. Natomiast co do zwolenników przyjmowania uchodźców, powinni wypełniać oświadczenie: Jestem za i jednego przyjmę pod swój dach. Ciekawe ilu wtedy byłoby zwolenników ubogacania kulturowego?
https://soundcloud.com/user-487234006/konkwista-88-nie-cofniemy-sie