La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1293 Culés

3

Według TVP Info Tusk chce zalegalizować w Polsce małżeństwa homoseksualne. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że Tusk jest za "związkami partnerskimi", a nie z małżeństwami. Myślę, że Goebbels byłby dumny z kierownictwa TVP ;)
@tomek8756 @Barca1992 @Przemek2323

9

@Kgorecki2500 Dla nich nie ma różnicy. Ważne że chodzi o złe LGBT

0

@Kgorecki2500 A czym się różni związek partnerski od małżeństwa homoseksualistów?

1

@baartekk97 związek partnerski dotyczy też zapewne par hetero

0

@PatrychoO Tylko tym?

0

@Kgorecki2500 Jaka jest realnie różnica między małżeństwem a związkiem partnerskim. Próbowałem znaleźć swego czasu co według KO ma on zapewnić i nie potrafiłem znaleźć.
- czy związek partnerski ma być w pewnym stopniu umową cywilnoprawną którą łatwo będzie unieważnić np. w sądzie
- czy zapewni to możliwość np. wspólnego rozliczenie się podatkowego
- czy kwestie dziedziczenia majątku też(pod kątem podatku spadkowego)
W skrócie czy jedyne róznice to będzie mniej formalności przy zawieraniu/unieważnianiu związku partnerskiego + brak adopcji dzieci. Czy też wiąże sie to z czymś jeszcze względem małżeństwa.
Pytam, bo w sumie jakby to wprowadzili i było mało formalności to fajnie można by zooptymalizować podatki, bo jednak podwójna kwota w 1 progu podatkowym, inne odliczenia itd, a znacznie mniej formalności niż przy małżeństwie. Chyba, że miałoby to byc bardzo formalne, to w sumie słabo, bo niewiele to daje. Prosiłbym o odpowiedź, jeśli wiesz co tak naprawdę za tym stoi.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?