- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 953 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
87 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 953 Culés
7
Mnie zawsze ciekawiło jakie argumenty maja fani Cristiano na to ze jest lepszym piłkarzem niż Messi. No mi szczerze tylko do głowy przychodzi to ze lepiej gra głową i ma lepsze karne. Cristiano wiele swoich atutów stracił, albo traci, czyli wolne, drybling, czy strzały z dystansu. Messi miał to wszystko od początku i ma nadal, a takie wolne od kilku lat szlifuje i ma się wrażenie, ze jest w tym coraz lepszy.
Ktoś może tez zarzucić, ze Messi nie jest liderem i nie bierze gry na siebie na wielkich turniejach, czy w wielkich meczach. No nie wiem. Tegoroczna Copa America temu przeczy. Kampania sezonu 18/19 w wykonaniu Barcy to tez gdyby nie geniusz Messiego na przebiegu całego sezonu to tamten sezon mógłby być jeszcze gorszy. W zeszłym sezonie również brał na siebie cały ten ciężar. Mecz z Bayernem w 2015 roku. Można jeszcze dać jako przykład Mundial w 2014, mecze z Realem, mecze z Atletico, wiele finałów. Można wymieniać tego sporo kiedy brał ten główny ciezar na siebie. Zreszta tez nie zapominajmy, ze Lionel od wielu lat czy to w Barcelonie, czy Argentynie brał ciezar rozgrywania na siebie i on był za to odpowiedzialny. Mimo to i tak był najlepszym strzelcem w lidze, lidze Mistrzow, czy ogólnie w roku kalendarzowym, a do tego oczywiście niewyobrażalna ilość pięknych asyst, albo zagrań, które rozpoczynały akcje bramkowa. Tego ludzie nie widza, albo nie chcą widzieć. Jeśli chodzi tez o liderowanie w zespole to C. Ronaldo w Portugalii jak najbardziej, ale w Realu, czy Juventusie nie widziałem tego. Jak Królewscy mieli swój najlepszy okres w ostatnich latach, to jednak wydaje mi się ze głównymi liderami sukcesu byli generałowie tacy jak Ramos, Marcelo, Kroos i Modrici. Jednak to oni dyrygowali na boisku, stwarzali miliony okazji i byli liderami.
Portugalczyk bardzo rzadko bierze na siebie ciezar rozgrywania i stwarzania okazji. Mówili, ze Messi bez Iniesty i Xaviego nawet gola nie strzeli jednego. Przez ten czas strzelił mnóstwo bramek, zostawał królem strzelców i co najlepsze - wykonywał robote, która oni wykonywali, czyli właśnie rozgrywanie, stwarzanie okazji.
Dla mnie Cristiano bezapelacyjnie jest jednym z najlepszych piłkarzy w historii, odmówić mu tego nie mogę. Bardzo lubię ten styl w jakim grał w United kiedyś i czasy Realu. Ja bez problemu daje go na 2 miejscu w historii, ale i tak daleko za Messim pod względem sportowym. Argentyńczyk to jest fenomen wszech czasów. Jednak patrząc na statystki, osiągnięcia i poziom, to nigdy nie było takiego gracza i będzie ciężko, żeby był taki zawodnik w najbliższych latach.
To jest tylko luźne pytanie, bo od dłuższego czasu mnie zastanawiało, a jednak obawiałem się ze z tego wyjdzie wielka spina i napina ze strony odbiorcy i nie uargumentuje mi swojej tezy.
3
@DaPidejpi nic dodać.
0
@DaPidejpi Tylko jeśli chodzi o futbol reprezentacyjny to problem jest taki, że Ronaldo jak trafia do finału to go wygrywa. Natomiast Messi jest zawsze kojarzony nie z dobrego turnieju, tylko z tego że zawiódł itd.
1
@DaPidejpi Fajna ściana tekstu. Pozdrawiam cieplutko.
2
@DaPidejpi wygrał euro, więcej bramek w lm (ale o mniejszej średniej to juz nikt nie wspomni) i wygrał 5 razy lm. Oczywiście solo, nikt mu nie pomógł
1
@Messibestplayerintheworld wiesz co mógłbym jeszcze sporo dodać, ale tu za dużo myśli jest właśnie, żeby przelać na papier i nie chciałem, żeby moja wypowiedz straciła w 100% składnie xd
3
@marcin62 No właśnie już nie wspomniałem tego, ale Messi ma lepsza średnia bramek na mecz. W lidze Mistrzow tak samo bo ma 0.8, a CR 0.76 wiec No. Ja mówię jakby Messi miał tyle samo meczów co Portugalczyk to miałby więcej bramek. Jak do bramek dołożysz asysty na przebiegu całej kariery to wtedy Messi jest nieosiągalny dla nikogo z udziałem bramka/asysta na mecz