- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1278 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
90 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1278 Culés
0
(kontrowersyjny temat)
A i weźcie na uwagę to że piszę z perspektywy ucznia
Jaki ludzie mają problem z religią w szkole? Zwykle na tych przedmiotach nic się nie robi, ogląda się jakieś filmy + zwykle trafia się fajny ksiądz/katecheta. Dodatkowo można podwyższyć sobie średnią, bo wystarczy że po prostu robisz zadania i masz często 6 xD w mojej szkole normalnie składało się papier na co chcesz iść (religię czy etykę) i nie było problemu.
Tak, rozumiem to że jeśli ktoś jest niewierzący to denerwuje go to, że z jego pieniędzy płaci się za lekcję religii, w którą nie wierzy. Jednak tak jest już skonstruowane nasze społeczeństwo :D
3
@MesQueUnClub96 jestem wierzący ale dla mnie powinna być lekcja etyki. Można się wzorować na Jezusie, ale narzucać nie trzeba.
4
@MesQueUnClub96 znaczy ze jest zle skonstruowane. I ludzie chca to naprostowac
6
@MesQueUnClub96 po pierwsze raczej nie jest praktyką że składa się papier tylko z automatu religia chyba że się wpiszesz. Po drugie "zazwyczaj trafia się fajny katecheta" xD serio? No nie powiedział bym. A po trzecie, szkoła nie jest od tego żeby siedzieć i nic nie robić szkoda czasu
2
@endriuuu2 Tak jak napisałem, w mojej szkole była kartka na której się zaznaczało czy chcesz chodzić na to czy na to.
2
@Bykunn U mnie drukowało się deklarację i można było wybrać.
2. No wiesz w każdym mieście nauczyciele są inni :D
4
@MesQueUnClub96 moim zdaniem to powinna być absolutnie dobrowolna lekcja nie wliczająca się do średniej. Chcesz to chodzisz, a jeśli nie chcesz to nie musisz. Dodatkowo katecheci i księża nie powinni być opłacani z budżetu bo na to idą miliony złotych.
3
@MesQueUnClub96 mega szkoła ;) w zasadzie ja też dobrze wspominam swojego katechetę z liceum ale myślę że kuria nie byłaby szczęśliwa gdyby dowiedziała się jakie tematy z nami poruszał
3
@MesQueUnClub96 Po pierwsze powinno się uczyć o różnych religiach.
Akceptuje że główny nacisk będzie na katolicyzm ponieważ to jest nasza tradycja i większość jest katolikami ale słowo o innych religiach powinno w szkole być bo w przeciwnym razie to nie jest przedmiot pod tytułem religia tylko katolicyzm.
Poza tym przedmiotu powininna nauczać osoba świecka a nie ksiądz czy siostra ponieważ po pierwsze znają się tylko na katolicyzmie a po drugie będą zawsze bardzo subiektywni.
Do tego ten przedmiot powinien być opcjonalny i nie powinno być z niego oceny chyba że w stylu dodatkowej.
Obecnie niby można nie chodzić ale praktycznie to w wielu miejscach jest wręcz przymus.
Katecheci są różni ale ogólnie mam wrażenie że w większości polskich szkół nie ma zbyt wiele miejsca na faktyczne dyskusje o wierze i bogu, uczy się za to na pamięć regułek, modlitw, zasad katechizmu na zasadzie niepodważalnwgo dogmatu itp.
Myśle że ogólnie działa to na podobnej zasadzie jak lektury. Chore wymagania i tempo przerabiania lektur które często są źle dobrane powoduje że uczniowie nienawidzą czytać.
Źle nauczana religia sprawia że uczniowie mają wyjb* na duchowość.