La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 925 Culés

1

Poprawność polityczna, czasem budząca kontrowersje albo zbydlęcenie obyczajów, najczęściej ze stemplem konserwatywnym.

W Polsce od 2015 roku poprawność polityczna jest w zaniku, a mamy za to upadek obyczajów pod auspicjami prawicowców, konserwatystów i katolików.

Czy taki jest realny wybór? Może poprawność polityczna bywa frustrująca, ale alternatywa jest jeszcze gorsza? Jak sądzicie?

2

@Comentateiro Czasem dziwię się prawicowcom. Żyją prawdopodobnie w najbardziej konserwatywnym kraju na świecie. Wszędzie śmieją się z BLM i LGBT, kościół jest chyba najpotężniejszy w całej Europie... a oni nadal narzekają. To też pokazuje, jak bardzo skala polityczna wychyliła się w prawo. Warto przypomnieć słowa Marka Belki sprzed 15 lat:
"Narzekanie na ciągłe obciążenia fiskalne i uciskanie przedsiębiorców pokazuje jak bardzo nasz kraj jest zdominowany przez liberalny przekaz, bo tak pro-kapitalistyczny i pro-rynkowy kraj trudno sobie w ogóle wyobrazić."

konto usunięte

1

@Comentateiro jak dla mnie poprawność polityczna = rasizm

3

@Comentateiro Osobiście nie mogę Ci powiedzieć bo jestem spider manem a pająków nic nie obchodzi

2

@Kettger Nie zgodzę się, jeżeli większość głosów zdobywa PiS to pokazuje to, że Polacy wcale nie są pro-kapitalistami, a solidarystami. Wiele obecnych wyborców PiS (60+) to wyborcy starego SLD

0

@barcelonaLM coś na potwierdzenie tezy że stare komuchy są teraz za PiS? Ja swego czasu dużo siedziałem na FB i najgorliwiej krytykowali pisiorow właśnie ludzie dla których pijaczyna kwach był autorytetem. W rodzinie też nie znam choćby jednego przykładu na potwierdzenie Twoich słów a mam samych wujkow i cioć prawie 20:)

0

@endriuuu2 A myślisz na kogo głosowali dzisiejsi emeryci kilkanaście lat temu? Na liberałów (wtedy) z PO czy PiS które właśnie chcialo z tym PO iść do władzy?

0

@barcelonaLM logika podpowiada że na PO. Od sławnego czerwca 1992r Macierewicz i kaczor byli na tapecie w mediach.
W rodzinie Ci co byli za SLD, po skandalicznych rządach na początku wieku przeszli właśnie na platfusów. Chyba tylko jeden wujek został, ale on to miał za nich dobrze.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?