- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 2074 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
78 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
25
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 2074 Culés
6
Golden Joystick Awards robi plebiscyt na najlepszą grę wszechczasów. Co ciekawe nie ma w zestawieniu Wiedźmina 3 czy RDR2.
XDD
3
@clyde rdr2 wciąga dupa wszystkie gry z 2019,2020 i 2021 roku
6
@clyde RDR2 wciąga dupą wszystkie inne gry, tak jak Messi wszystkich innych zawodników. Reszta może się bić między sobą o nagrody.
0
@clyde W takim razie dobry plebiscyt w końcu powstał.
Choć odwołuje. Widzę The Last of Us i Dark Souls 1 w nominacjach. Teraz to odjechali, szczególnie z tym drugim.
1
@Khajio ale oni wybierali te gry w dużej mierze pod względem tego jaki miały wpływ na kulturę, branżę itd. Dlatego jest tam np. Pokemon GO, chociaż nikt raczej nie twierdzi, że jest to lepsza gra niż Wiedźmin 3. Wydaje mi się, że gdyby były inne gry z serii Wiedźmin o podobnym sukcesie jak 3 to najlepsza z nich znalazłaby się w tym zestawieniu. Mimo wszystko Wiedźmin 3 wpłynął znacząco na na branżę i gdy zmieniano np. Assassins Creed to wzorowano się między innymi na nim.
Dziwi mnie brak jakichkolwiek gier RPG poza DS i BOTW bo te dwie są dość specyficzne i można powiedzieć, że reprezentują odmiene gatunki niż takie klasyczne RPG.
Moim zdaniem, patrząc na inne gry w zestawieniu i kryteria wyboru, powinna znaleźć się tam chociaż jedna gra z serii The Elder Scrolls albo Fallout.
0
@Abominacja Z Dark Soulsami mam taki problem, że to nie była pierwsza taka trudna gra w historii, która nie wybaczała błędów, ale przy tym była uczciwa w swojej budowie. Ba, samo studio popełniło dwa lata wcześniej Demon Souls, które figuruje wśród społeczności jako najlepsze stworzone SoulsBorny. Dla mnie właśnie ta produkcja zasługiwała na wyróżnienie, bo raz był to świeży pomysł, na pewno świeższy od Darków, dwa było lepszą grą. Zresztą nawet po Elden Ring widać, że nawet ukrywają i kopiują nawet animacje czy przeciwników (smok) z odsłon wydanych 10 lat wcześniej, a to tylko warstwa techniczna.
Z The Last of Us masz rację. Nie jestem fanem tej gry, choć za sposób narracji i samą historię należy się jej tu miejsce. Pisząc tamte słowa jednak niechęć do jedynki gdzieś zaślepiła mnie. Może po prostu ten hype train podczas premiery, gdzie zaczęto przed premierą tej gry robić Mesjasza gameingu wymusiła na mnie zbyt surowe oko.
Brak większej ilości RPG stety/niestety rozumiem. Typ gier dość mocno związany z historią, gdzie zbyt często po macoszemu potraktowano mechaniki gameplayowe. Soulsy dostały właśnie za zrobienie poziomu trudnego czym normalnym, wręcz kultowy. Zelda za to otwarty świat, gdzie mogłeś dostać się do głównego bosa od razu na kłodzie drewna, gdzie zamontowałeś dwa balony leżące obok i sterować ognistymi strzałami. Myślę, że to przez obecność Zeldy nie ma TESa, za to Fallout powinien tu trafić. Przeszedłem jedynkę kilkanaście razy, 10 razy na różnym poziomie inteligencji. Choćby za tą dość rozbudowaną mechanikę powinni tu trafić.