- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1710 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
83 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1710 Culés
1
Żużlowy sezon ogórkowy (1)
Główny okres transferowy w polskim speedway’u niedawno się zakończył. Drużyny dokonały roszad w swoich składach. Do rozpoczęcia sezonu ligowego pozostały jeszcze ponad 4 miesiące, dlatego otwieram nieregularny, ale cotygodniowy cykl postów poświęcony temu, co wydarzyło się oficjalnie od zakończenia poprzedniego sezonu do połowy listopada, czyli transferom. Na początek PGE Ekstraliga. Było kilka ciekawych zmian. Zapraszam do lektury, nie tylko fanów żużla.
Sparta Wrocław
Na początek obrońca mistrzowskiego tytułu. Już w sezonie 2021 Spartanie uchodzili za bardzo mocną drużynę, co potwierdzili zresztą na torze podczas rozgrywek ligowych. Pobicie rekordu ekstraligowych zwycięstw z rzędu (13) nie wzięło się w końcu znikąd. Bardzo silne zestawienie seniorskie uzupełnione świetnymi zawodnikami U-24 i przeciętnymi młodzieżowcami, pozwoliło stworzyć niemal idealnego ligowego żużlowego potwora.
W przyszłym sezonie powinno być jeszcze lepiej. Do Wrocławia dołączył bowiem utalentowany młodzieżowiec w osobie Bartłomieja Kowalskiego, którego perypetiom transferowym poświecę osobny post. Do tego doszedł wykupiony z łotewskiego Daugavpils utalentowany Francis Gusts czyli kolejny zawodnik na pozycję U-24 lub rezerwowego, w już i tak pękającej w szwach mocarnej ekipie ze Stadionu Olimpijskiego. Co ciekawe, na razie nikt nie odszedł, (dla niezorientowanych) nawet toromistrz.
Kadra Sparty Wrocław na nowy sezon wygląda następująco:
Seniorzy
1. Maciej Janowski (Polska)
2. Tai Woffinden (Anglia)
3. Artem Łaguta (Rosja)
U-24
1. Daniel Bewley (Anglia)
2. Gleb Chugunov (Polska)
3. Francis Gusts (Łotwa)
4. Przemysław Liszka (Polska)
Juniorzy
1. Bartłomiej Kowalski
2. Michał Curzytek
3. Mateusz Panicz
4. Bartosz Curzytek
5. Dawid Rybak
6. Jakub Wiatrowski
Przybyli: Kowalski (Częstochowa), Gusts (Daugavpils), B. Curzytek (Krosno – powrót z wypożyczenia).
Odeszli: -
Przypuszczam, że w trakcie sezonu na wypożyczenie odejdzie P. Liszka i B. Curzytek.
Trener: Dariusz Śledź i Greg Hancock.
Gwiazda zespołu: cała trójka seniorów. Łącznie w drużynie jeżdżą 4 tytuły IMŚ, z aktualnym IMŚ na czele w osobie Artema Łaguty.
Podstawowy skład:
9. M. Janowski
10. G. Chugunov
11. Artem Łaguta
12. Dan Bewley
13. Tai Woffinden
14. Bartłomiej Kowalski
15. Michał Curzytek
16. Francis Gusts (rez.)
Mój typ: Pewniak do finału.
0
@Don Lucas szkoda tylko, że oprócz Janowskiego nie mają wychowanków nawet na juniorce tylko podkupują co sezon co lepszego młodego
0
@Don Lucas pewniak do mistrza, z taką trójka wspartą Bewley to mus
0
@kamil295 Nie, no na juniorce akurat mają, tylko oni nie odegrają żadnej roli i przepadną. Rusko już tak ma, że kupuje na potęgę. Do tej pory na mistrzowskiej drodze zawsze stało Leszno bądź Gorzów. W końcu mu się udało, a jak już zbudował (kupił) skład na mistrza, to się nie zatrzymuje. Pewnie jego marzeniem jest pobicie rekordów DMP z rzędu. Czas pokaże czy uda mu się to kupić.
@FCB24 już nie takie żużlowe dream teamy legły w przeszłości z kretesem i nie zdobywały mistrza. Tor zweryfikuje wszystko, tak jak papier wszystko przyjmie.
1
@Don Lucas powiem inaczej - to ekipa na wygranie fazy zasadniczej - bo w play-off jeden, dwa urazy i możesz wtopić i odpadasz albo przegrywasz finał. Na dłuższą metę powinni wjechać do play off na czele tabeli.
Personalnie najsilniejsza ekipa tak czy inaczej.
0
@FCB24
Raczej tak
Jednak Torun z Emilem, Dudkiem, Holderem, Przedpelskim i dobrymi juniorami może namieszać.
Gorzów jak będą wszyscy zdrowi tak samo.
Lublin jest jeszcze
0
@mekston
Zwłaszcza ze playoff teraz będzie inne.
Wystarcza kontuzje i wszystko możliwe
0
@kamil295
Obecnie kupili dobrego młodego. Wcześniej z młodzieżą było cieniutko u nich
0
@Don Lucas skład jest mega, ale ten sezon będzie chyba jednym z lepszych w ostatnich latach. Motor u siebie pewnie znów wszystko weźmie, a to już im daje mocną pozycję w po. Do tego naprawdę porównywalny że Sparta Apator i mamy 3 kandydatów do medali. Do tego Stał że Zmarzlikiem, też będzie chciała coś ugrać. Szczęście dla Leszna i Częstochowy, że teraz będzie 6 drużyn w po, bo inaczej raczej bez szans, żeby się tam znalazły.
Niestety do bicia będzie Ostrów i Grudziądz i pewnie jak w tym sezonie, o spadku zadecyduje bezpośredni pojedynek.
Wszystko to przy założeniu, że kontuzje będą omijać liderów swoich drużyn.
Ale już dzisiaj śmiało można powiedzieć, że to będzie mega sezon.
0
@AbelKabel Kowalski, gość mieszka w sąsiedniej miejscowości :)
Szkoda, że większość drużyn nie decyduje się mocniej pójść w szkolenie tylko droga na skróty i kupowanie młodych. Ale ogólnie według mniej żużel idzie w bardzo zlą stronę i kwestia kilku lat, żeby nie miał się kto ścigać
0
@kamil295
Nie wiem czy tak będzie
Z jednej strony idzie to dobrze bo jest bardziej medialny i jest więcej pieniędzy
Z drugiej szkolenie może jak piszesz ale to nie jest reguła we wszystkich klubach
0
@Don Lucas
A komu kibicujesz ? I od kiedy ?
0
@AbelKabel Stal Gorzów i od zawsze :)
1
@Don Lucas
Ja konkretnym klubom nie kibicuje, ogolnie lubię zuzelek.
Stal lubię jest w mojej 3 :)
Kibicujemy z żona Bartkowi i jeździmy na GP.