La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1565 Culés

5

Wczoraj podobał mi się Abde, ale nie w grze z przodu, a w zaangażowaniu w grze obronnej. Włożył dużo pracy w defensywę i odzyskał piłkę kilka razy. Nie mówię, że zagrał źle w ataku, ale z większości jego prób dryblingu nic nie wynikało. Wydaje mi się, że próbuje zrobić zbyt wiele, ale jest młody, więc zakładam, że z czasem będzie lepiej. Musi tylko oczyścić swoją głowę i poczekać na odpowiedni moment, bo mam wrażenie, że za każdym razem próbuje wyciągnąć z akcji więcej niż jest to możliwe. Zbyt często pchał piłkę w przód. Z drugiej strony bardzo cieszy mnie fakt, że mamy dynamicznych skrzydłowych, jest to miła odmiana w porównaniu z wcześniejszymi latami, gdzie Barcelona szła z kontrą, ale w takim tempie, że drużyna przeciwna zdążyła się trzy razy wrócić. Szkoda tej poprzeczki Dembele, bo ten gol mógł dać wiele Barcelonie w kontekście walki o TOP3 (tak samo jak ewentualny gol przy poprzeczce Demira w meczu z Benficą). Ousmane zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na boisku, sam prowadził całą prawą stronę bez żadnego wsparcia. Musiał czuć się jak Messi w ostatnich latach. Alves i Dembele to powinno bardzo fajnie chodzić na prawej stronie. Do tego Fati i Depay (o ile odnajdzie formę) i mamy naprawdę całkiem sensowny atak. Nie jest to może „top topów”, ale przeciwnicy powinni czuć się zagrożeni. Alves będzie dostępny po meczu z Mallorcą (od 3 stycznia, bo wtedy można zacząć rejestrować zawodników), więc mam nadzieję, że to koniec Araujo na prawej obronie. Zdecydowanie wolę oglądać tego zawodnika w środku formacji obronnej. Tam czuje się najlepiej i może uczyć się od Pique, który zagrał według mnie jak profesor. Mam nadzieję, że nie zakończy w tym roku kariery, ale zostanie na następny sezon by wesprzeć swoich kolegów w razie potrzeby. Wrażenia po meczu są pozytywne, cała drużyna zagrała bardzo dobre spotkanie. Sevilla to druga najlepsza drużyna w lidze w grze defensywnej, a Barcelona była wielokrotnie blisko zdobycia bramki. Mając dobrego napastnika, który potrafi odnaleźć się w polu karnym i zakończyć akcję golem, to myślę, że byłoby to pewne zwycięstwo. Cieszy fakt, że po straconej bramce głowy nie były zwieszone w dół, ale piłkarze potraktowali sytuację jakby był wynik 0:0 i zostali za to wynagrodzeni w postaci gola Araujo. Sevilla też nie miała zbyt wielu sytuacji, ładnie neutralizowaliśmy ich ataki. Przy ich golu naprawdę ciężko było zapobiec utracie bramki, pięknie rozegrany stały fragment gry, widać, że wyćwiczony na treningach. Widać też efekty pracy Xaviego, małymi kroczkami nasza gra zaczyna się poprawiać. Piłka chodzi o wiele szybciej i płynniej niż wcześniej i nie ma już tylko podawania do tyłu. Zauważalna jest też poprawa kondycji zawodników, którzy więcej biegają. Gra w pressingu robi wrażenie, a wysokie tempo spotkania z czasem nie powinno być już dla nas wyzwaniem. Obecnie jeszcze widać pewne niedoskonałości w tym aspekcie, bo brakowało mi większej intensywności i mocniejszego naciskania na rywala po czerwonej kartce dla Kounde. Z drugiej strony Sevilla ustawiła autobus i urywała cenne sekundy przy każdej możliwej okazji. Czekam tylko na powrót kilku zawodników po kontuzji, może jakiś udany transfer zimą i wiosna może być dla nas naprawdę bardzo udana. Na koniec, Jordi Alba słabe spotkanie i przedłużcie umowę z Gavim jak najszybciej. Było to najlepsze 90 minut za kadencji Xaviego.

1

@Zoker dzięki :D
Właśnie miałem się pytać czy ktoś mógłby mi streścić wczorajszy meczyk ;)
Fajnie ze demb coś tam działa ;D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?