La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1293 Culés

0

Na tej stronie jest wiele fanów siatkówki, więc chciałbym się Was zapytać co sądzicie o planowanych zmianach w Pluslidze od przyszłego roku:
- poszerzenie ligi do 16 zespołów(dodając w niej Lwów + drużynę z 1 ligi)
- zwiększenie limitu obcokrajowców na boisku z 3 do 4
Osobiście obie zmiany nie podobają mi się z wielu powodów, ale może ktoś z Was widzi plusy w tych zmianach.

1

@priest9999
Zwiększenie limitu obcokrajowców to błąd moim zdaniem tym bardziej że i tak co poniektórzy zagraniczni siatkarze mają paszport polski. Polskie kluby i tak raczej nie stać na te największe gwiazdy a przez zwiększenie ilości obcokrajowców również miejsce mogą stracić młodzi siatkarze z Polski, przez co byc może będzie spowolniony ich rozwój.

1

@priest9999 Dla mnie takie działania i pomysły zaczynają przypominać te żużlowe. Tam też na siłę chcemy ratować światowy żużel.

Uważam, że mamy wystarczająco utalentowanych rodzimych zawodników, aby ich promować. Kto chce grać w +Lidze i ma papiery na siatkarza, to zawsze znajdzie miejsce w jakiejś drużynie. Przypuszczam, że problem może być bardziej finansowy i zmiana ta wynika z tego, że polscy siatkarze zaczęli się bardziej cenić finansowo, natomiast zagraniczni są po prostu tańsi.

Co do poszerzenia ligi do 16 zespołów, to następuje zbyt duże rozdrobnienie i osłabienie siły/prestiżu tych rozgrywek. Teraz jest w zasadzie 6-7 ekip, które się liczą w lidze, a reszta gra bo gra. Niektórym nie grożą ani puchary, ani spadek.
Może pewnym urozmaiceniem byłby podział ligi na pół, gdzie zespoły z miejsc 9-16 walczyłyby o utrzymanie, a 1-8 o medale.

Jeszcze inny mój pomysł, to od początku podział ligi na pół, gdzie 8 pierwszych z obecnego sezonu gra w sezonie zasadniczym o awans do play-off (tylko 6 pierwszych ekip), a drugie pół o awans do play-off żeby walczyć o medale (miejsca 9-10). I tak w play-off o medale grają zespoły z miejsc 1-6 i 9-10, a reszta o utrzymanie. W kolejnym sezonie ekipy z miejsc 9-10 (z sezonu zasadniczego) grałyby w górnej ósemce, a z miejsc 7-8 w dolnej i schemat takie sam.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?