La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1575 Culés

konto usunięte

5

Ja się ze Stanem nie zgodzę w jednej kwestii (odnośnie sławnej sprawy Najman + Słowik). Są granice i one są coraz bardziej przesuwane dalej i dalej. Tyle, że to nie są granice tego co zrobią osoby pokroju Najmana, by skosić szmal, lecz (może nawet bardziej niebezpieczne) granice tego co ludzie uważają za akceptowalne, spoko i godne opłacenia, za to niepoddawane wielkiej krytyce. Co mam na myśli? W kontekście sportów walki to widzę pewien ciąg wydarzeń: Najpierw gdy wchodziło MMA to był o to szum, że jak to tak łokciami, duszenie, napiżdżanie młotkami no patologia jakaś, do tego w klatkach i w sumie słusznie. Tak się mówiło. Teraz uznawane jest to za legitny sport. Potem weszło Fame MMA i też padły głosy, że to promowanie patusów, że jak to tak, że no z czym do ludzi. Teraz coraz częściej słyszę głosy "no ale FAME to ja jeszcze rozumiem, rozwija się sportowo i wogóle". No i w sumie trudno się dziwić, że ktoś tak uważa skoro odbywają się takie akcje. Bo to nie koniec. Cała na biało wchodzi Gromda, która raz że na gołe pięści to jeszcze wyciągają na walki typów z aresztu. Krytyka tego już ucicha, Borek nie ma żadnych konsekwencji z tego tytułu. Na ostatnich super galach walki toczą m.in. kobiety z facetami czy karzeł z normalnym, zdrowym (przynajmniej fizycznie) mężczyzną. To też przeszło bez jakiegoś mega echa. Teraz wyszła akcja ze Słowikiem i jesli ktokolwiek mówił o poprzednich patologiach to przestanie. To przesuwanie granicy akceptowania społecznego (czy też ignorowania) patologii w tzw. sportach walki (bo dla mnie to ze sportem nie ma nic wspólnego) każe mi sądzić, że i o akcji z Słowikiem jako Godfatherem niedługo zapomnimy, bo skandaliści reklamujący te gale wymyślą coś kolejnego. Co tym razem? Walka kilka dzieci vs dorosły? Starcie widomego z niewidomym, który dla handicapu ma ze sobą ten kijek? A może emeryt z demencją vs taki po udarze? Po tym co ostatnich latach się dzieje naprawdę trudno mi przekreślić jakikolwiek scenariusz. I trudno mi (co tym bardziej smutne) z całą pewnością stwierdzić, że społeczeństwo również na to nie machnęłoby ręką. Obecnie tzw. sporty walki są wstydem dla prawdziwych sportów walki i chyba dla sportu samego w sobie.

3

@CZaras Tak jak powiedział to Stano w hejtparku z Najmanem: to wszystko jest po to, by schlebiać najprymitywniejszym gustom.
W 100% się zgadzam z tą opinią Stana i uważam, że ludzkość przekroczyła już wszelkie granice, a będzie już tylko gorzej, bo w ślad za tym pójdą następne organizacje. Świat stał się prymitywny i głupi. Wszystko co jeszcze parę lat temu traktowano jako dobry przykład, dziś jest potępiane, uciszane, wymazywane.

konto usunięte

1

@Sau_Ron Też odnoszę wrażenie, że doszliśmy do pewnego rodzaju dziwnego nihilizmu. Z jednej strony masa nowych wartości (jak tolerancja, otwartość), natomiast krytyce oraz zupełnemu wycięciu poddane zostały tradycyjne wartości (rodzina, patriotyzm, honor itd.)

0

@CZaras W sensie ty uważasz mma za jakaś dzika dyacyplinę?

0

@CZaras Wiesz czemu tak się dzieje? Bo ludzie odchodzą od Kościoła, od wartości tradycyjnych, nie mają żadnego kręgosłupa moralnego.

konto usunięte

0

@skubi99 Owszem. Aczkolwiek nie jest to istotne. Istotne jest to, że bardzo dużo osób tak uważało gdy MMA wchodziło do Polski, a teraz to już w sumie nikogo nie świerzbi, bo weszły takie patologie do tego światka, że o łokciach na ryj, kolanach, duszeniach etc. nikt nie mówi.
@TR3YWAY Tak daleko bym z tezami nie zachodził. Ja wiele wspólnego z Kościołem nie mam, a uważam, że z moim kręgosłupem moralnym wszystko okej.

0

@CZaras Oo matko kochana, opinia janusza, bo łokcie i kolana, które co tam, że od zawsze były w sporcie zwanym muay thai, duszenie to chyba najbezpueczniejsz poddanie jakie istenieje ale dobra, klatka, która jest najbezpueczniejszym miejscem do toczenia walki to już w ogóle. Nie sadziłem, że ludziom takie rzeczy trzeba tłumaczyć.

konto usunięte

0

@skubi99 xD Ledwie opinia i już od januszy, bo zdanie inne od waćpana ma. Tak rozmawiać to nie będę :P

0

@Sau_Ron Po cichu jeszcze liczę, że Pan Krzysztof miał racę mówiąc te słowa - polecam włączyć o 2:40


konto usunięte

0

@CZaras Jest różnica między promowaniem patusów od przestępców. Stanowski mówił w filmie, że ostatecznie jest wstanie temu pierwszemu przyklasnąć, że jak ktoś chce to proszę bardzo, ale nie żeby przestępców. Stanowski nie jest niewidomy, ale Ty jesteś uprzedzony do niego, więc nie krytykujesz go rzetelnie, bo on gani współpracę z przestępcami.
Co do tego:
"Cała na biało wchodzi Gromda, która raz że na gołe pięści to jeszcze wyciągają na walki typów z aresztu."
- to doinformuj się. To, że jest ktoś w areszcie to nie świadczy jeszcze o winie. Gromda nie miał żadnego prawomocnego wyroku w momencie walki, więc w świetle prawa był niewinny na równi z Tobą. Do tego potem i tak go wypuszczono z aresztu, bo nie mieli zbytnio nic na niego, czyli Gromda to żaden przestępca, a przynajmniej w momencie walki, bo dziś też żadnego wyroku nie ma, więc dalej w świetle prawa jest niewinny tak.
Zacytuję: "Okazało się jednak, że prokuratura nie miała wystarczających dowodów na winę zawodnika GROMDY i wypuszczono go z aresztu. Do niedawna groziła mu trzymiesięczna kara pozbawienia wolności." - https://mma.pl/tyson-wyszedl-z-aresztu-jest-data-finalu-gromdy-ze-stawka-100-tys-zlotych/

konto usunięte

0

@william_wallace Zanim mi zaczniesz kadzić to przeczytaj mój post jeszcze 9 razy. Nie skrytykowałem ani razu Stana, uważam jego akcje za bardzo potrzebną i konieczną. Wręcz go w całej wiadomości chwalę, że gdy całe społeczeństwo ignoruje kolejne patologie w tzw. "sportach" walki to on w końcu powiedział STOP i mocno się przeciwstawił. Potraktowałem to jako pierwszy akt przeciwstawienia się zgniliznie, która toczy się od lat. Naprawdę nie wiem skąd Ci wyszło, że ja Stana krytykuje. Nigdzie też nie zestawiłem patologii Gromdy z patologią Słowika. Przepaść między tymi jest oczywista. Słowem - najpierw czytaj, potem zrozum, a na koniec się oburzaj, gdy już Ci przejdzie oburzenie przeczytaj jeszcze raz na spokojnie, zrozum już na pewno i dopiero odpisuj. No i zasadniczo dzięki Ci za potwierdzenie. W końcu połową swojego wywodu wraz z linkiem potwierdziłeś to co napisałem, czyli że typa wyciagnęli z aresztu do Gromdy. Ale skoro karzesz mi się doinformować to chyba napisałem coś złego? W końcu to nie to, że sam zaraz po tym napisałeś dokładnie to samo.

0

@CZaras No stary XD to tak jakbym moja babcie słyszał, która zobaczyłaby ksw i powiedziała, że to jakieś zbóje XD

konto usunięte

0

@skubi99 Nie pytałeś mnie czy zbóje, tylko czy dziki :P Imo dziki, bo jest tam bardzo wiele dopuszczone ataków, wpuszcza się takich "karateków" jak Pudzian czy Butterbean, nie mówiąc o EL TESTOSTERONIE. Zresztą nawet jakbym miał zdanie jak Twoja babcia to wciąż obrażanie drugiej osoby, bo ma o danym sporcie inne zdanie to poruta :P Zresztą, nie wiem czy kojarzysz, ale jak MMA wchodziło na rynek polski to osób o moim zdaniu było naprawdę sporo, głosy kontrowersji nadchodziły z różnych stron. I w zasadzie mój post nie miał przedstawiać mojej opinii o MMA czy Gromdzie czy czymkolwiek, tylko moją opinie o procesie brutalizacji oraz patologizacji (o ile wogóle jest takie pojęcie xd wiadomo o co chodzi) w tzw. sportach walki oraz przesuwającej się granicy społecznej akceptacji do takowego zjawiska.

Btw. na uniwerku miałem profesora, który każdą wersję sportów walki, która polega na uderzaniu by zdelegalizował, bo to szkodliwe, ale... To tak tylko jako anegdotka.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?