- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 2748 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
82 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
27
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 2748 Culés
2
Proszę - właśnie wypłynęło jaki zamordyzm wprowadziłby u nas Tusk gdyby rządził. Wnioski z tego wywiadu wyciągnijcie sobie sami.
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1048730%2Ctusk-panie-kaczynski-panie-morawiecki-jesli-jestescie-za-obowiazkowymi
3
@maroon Naród w połowie nieświadomy wymaga tresowania. Ci świadomi traktują lek jak lek i nie panikują jak chomiki polane wrzątkiem.
1
@Comentateiro W takim razie wymaga to raczej uświadamiania a nie tresowania. No ale w demokracji każdy wybiera to co mu bardziej pasuje - wolisz aby cię ktoś tresował -twój wybór.
2
@maroon Aby kogoś uświadomić niezbędna jest skłonność uswiadamianego do zmiany zdania. Bez tego możesz podejmować dowolny wysiłek i sukcesu nie osiągniesz.
0
@maroon Uświadamianie i edukacja w przypadku 45% Polaków zawiodło. Pozostały nakazy, zakazy i tresowanie. Jeśli odmawiają prawa do edukowania siebie w kwestiach medycznych to ich sprawa, ale z powodu takich ludzi, nikomu innemu nie można wystawiać rachunków, ani wysyłać na cmentarz.
2
@Comentateiro A może zawiodły bo ludzie widzą, że od początku ich oszukiwano i że to nie działa tak jak próbowano im wmówić? Dlaczego kłamali, że szczepionka chroni przed zakażeniem? Teraz się dziwią, że z takim podejściem nikt im nie chce zaufać?
1
@maroon Tylko osoby niedoedukowane się nie szczepią, względnie strachliwe.
Ktoś kto gardzi nauką czepia się jednej wybranej wypowiedzi np. "szczepionka chroni przed zakażeniem" ignoruje wszystkie pozostałe np. "należy poczekać na efekt szczepionki bo z takim wirusem nie mieliśmy do czynienia".
Kolejny punkt z arsenału osoby gardzącej wiedzą to wprowadzenie bohatera grupowego czyli "oni".
Oni to, oni tamto.
Następnie osoba bez wiedzy wprowadza nieweryfikowalny element spiskowy "Oni chcą nas podporządkować" "oni chcą nam odebrać godność" "oni traktują nas jak zwierzęta"
Potem osoba bez wiedzy wprowadza kolejny element kłamstwa czyli generalizacja "nikt im nie chce zaufać". A fakt jest taki, że nie ufa poniżej 50% społeczeństwa, akurat ta część bez wiedzy.
I tyle bzdurnego dorabiania teorii. W międzyczasie osoba z podstawową wiedzą medyczną szczepi się i z zazdrością obserwuje dane z krajów o wysokim wyszczepieniu, gdzie zredukowano skutki pandemii na ile się dało. Jednocześnie dzięki rodakom ignorującym wiedzę, słucha o wysokiej liczbie zgonów w Polsce, bo wrogom edukacji coś się uroiło
0
@Comentateiro Z tymi zwierzętami to sam sobie coś uroiłeś. A raczej sam napisałeś, że ludzie wymagają tresowania. Skoro ci takie podejście odpowiada to Tusk jest idealnym wyborem dla ciebie. Cała reszta niech sobie wyciągnie wnioski z wywiadu i dokona wyboru w jakim kraju chce żyć. Co na plus należy zaliczyć Tuskowi to fakt, że nie kryje swoich intencji i poglądów i w tym temacie stawia sprawę jasno.
1
@maroon Mi tresowanie nie odpowiada, ponieważ korzystam z wiedzy dostępnej każdemu. Ale tresowanie potrzebne jest tym osobom, które mają ograniczenia poznawcze.
Oczywiście to nie wynika z chęci dokopania komukolwiek, ale z chęci ochrony życia i zdrowia części obywateli przed skutkami niewiedzy innych.
Tam gdzie zawodzi nauka i zachęcanie, należy wprowadzić stanowcze kroki. Przecież nie może być tak, że o fatalnej sytuacji w polskich szpitalach decydują czyjeś uprzedzenia, często pod wpływem patogwiazd z "YT" i niechęć do tekstu pisanego.
1
@Comentateiro To gdzie ten lek, bo chyba nie piszesz o szczepionce, panie świadomy.
1
@Comentateiro Świadkowie korony to już są tak wytresowani, że jak będa im kazać jeść gów.. bo tak trzeba i pomaga na covida, to bez żadnej refleksji to zrobią bo przecież PAN kazał xD
"tylko osoby niedoedukowane się nie szczepią" - ale bzdura :)