- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1453 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
10
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
41 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jakieś ciekawe plany na weekend macie ?
33 odpowiedzi
Safrani
3
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1453 Culés
21
Jestem dumny z zespołu. Na wstępie pochwalę ter Stegena, który wraca do formy, Araujo, Pique, Pedriego, Dembele oraz Luuka de Jonga, a także Xaviego. Generał w ciągu tych kilku miesięcy wykonał kawał dobrej roboty. Otrzymał zespół, który był zdewastowany przez kontuzje, taktyki można było szukać jak wiatru w polu, sił starczało na bieganie przez jakieś 15-20 minut w połowie, a morale zespołu były na niższym poziomie niż na La Rambli po początkowych informacjach o przedłużeniu umowy przez Umtitiego. Z transferem Ferrana i Alvesa oraz powrotami kontuzjowanych graczy zaczyna to naprawdę całkiem ładnie wyglądać. Imponujący jest fakt jak dobrze spisała się nasza młodzież. Tak jak napisałem wyżej, duże grono piłkarzy wraca po długoterminowych kontuzjach lub po COVIDzie, a pomimo tego mieli siły żeby grać przez 120 minut przeciwko Realowi Madryt, który grał w pełnym składzie. Widać, że jest pomysł na grę i nie ma już bezsensownego klepania piłki. Są próby grania w trójkącie, próby indywidualnych rajdów, crossy, zagrania na wolne pole oraz RZUTY ROŻNE. Barcelona nigdy stwarzała zagrożenia podczas stałych fragmentów gry (nie licząc rzutów wolnych Messiego), a teraz przeciwnicy mają problemy z tym elementem gry wykonywanej przez Blaugranę.
Martwi mnie trochę Memphis, wydaje się, że nie ma dla niego miejsca w obecnym ustawieniu. Holender nie jest naturalną 9 ani skrzydłowym. Bardzo liczyłem na tego piłkarza po jego występach w Lyonie, ale na razie zmierza on niestety drogą Coutinho. Sytuację ratuje fakt, że przyszedł on z wolnego transferu oraz nie ma wysokiej pensji. Jeśli przez kolejną część sezonu nie pokaże na co go stać to będziemy musieli się z nim pożegnać.
Dembele znowu bardzo nierówny występ. Według SofaScore zagrał fenomenalnie, bo dostał ocenę 9,5/10, ale ja się z tym nie zgadzam. Trzecia bramka była po części jego winą, ponieważ próbował pchać na siłę piłkę do przodu w sytuacji gdy był otoczony przez 4 przeciwników, a dodatkowo prawie wszyscy piłkarze Barcelony byli ustawieni bardzo wysoko, niemalże w polu karnym Realu. Dembele powinien grać więcej prostymi podaniami, dopóki nie ma miejsca/okazji. Była taka sytuacja, w której Francuz mógł podać do Nico, który miał dobrą okazję do strzału, to Dembele wolał zrobić manewr „głowa w dół i wszystkich objadę”. Prawda, że Ousmane przez cały mecz był ciągłym zagrożeniem dla Realu, ale gdy dochodziło do podjęcia decyzji – podanie/strzał/drybling to prawie zawsze podejmował złą decyzję.
Nasze dwie perły wróciły. Pedri znów prowadził nasz środek pola. Chłopak nie grał przez ponad 2 miesiące i był znakomity. On i Fati wrócili po kontuzjach, a błyszczeli.
Busquets i Alba powinni schodzić na drugi plan i to w szybszym tempie niż miało to miejsce do tej pory. Sergio przeciwko topowym zespołom jest po prostu za wolny, a dodatkowo zostawia pomiędzy sobą, a obrońcami mnóstwo przestrzeni, w której swobodnie może poruszać się przeciwnik. Jordi miał kilka udanych interwencji, które ratowały Barcelonę przed potencjalną stratą bramki, ale ma problem z mentalem. Coś idzie nie po naszej myśli to Alba ma już pełne portki.
Gavi musi nauczyć się od Casemiro jak unikać kartek. Casemiro fauluje, gra nieczysto, a mimo tego unika kartonika. Gavi pierwsza lepsza poważna interwencja i żółtko.
Bardzo cieszy fakt, że wracamy z Arabii Saudyjskiej bez kontuzji.
8
@Zoker jeśli o Gaviego chodzi, to nie chodzi o branie nauki od Casemiro, trzeba mieć inny kolor koszulki ;)
0
@Zoker Z tym Busim i dziurą to bardziej było tak, że jak na boisku był Frenkie to była dziura między pomocą, a obroną. Jak wszedł Pedri to ta dziura znikła i Busi oraz Alba grali lepiej.
4
@Zoker Zgadzam się ze wszystkimi akapitami poza ostatnim, Casemiro to chyba w większości sam się dziwi, że nie dostaje kartek a, to zjawisko jest chyba nie do zrozumienia, on czasami się nawet nie wysila, tylko wjeżdża na pełnej i kartki brak.
Z Memphisem rzeczywiście coś jest nie tak i należy się nad nim zastanowić, bronić go, że wrócił po kontuzji można, ale później patrzysz na Perdiego i ten argument wygląda słabo.
Dembele to jeździec bez głowy i chyba się to nie zmieni, przy trzeciej bramce Dembele, zamiast tam pograć przy linii, to się wepchał w drybling i poszła kontra po jego stracie. Busquets dostał wylewu przy pierwszej bramce, to już kolejny raz z mocniejszym przeciwnikiem w ciągu ostatnich lat. No i oczywiście Alba, on też już powinien schodzić ze sceny, zbyt często wygląda jakby psycha nie dojeżdżała.
Ogólnie widzę więcej pozytywów niż negatywów, ale właśnie te negatywy trzeba wyeliminować czy, prędzej.