La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 749 Culés

20

Po raz pierwszy od dawna nie zgadzam się z Ćwiąkałą. Mówił o pozytywach, ale generalnie dość krytycznie odniósł się do Barcelony i wg. niego postęp powinien być trochę większy.

Patrząc na ilość kontuzji, wszelkich problemów jak i stricte samej gry moim zdaniem postęp jest w zasadzie taki jaki być powinien. Ba, po wczorajszym meczu mógłbym nawet stwierdzić, że jest lepiej niż się spodziewałem. Drużyna się ewidentnie rozwija, gra jest bardziej uporządkowana. Xavi inteligentnie stara się zmieniać systemy gry (tak jak wczoraj np. przejście na 3 obrońców) co również mówi nam o wielowymiarowości trenera. Mental w drużynie też moim zdaniem się poprawia (po stratach ładnie ruszyli do ataku czego próżno było szukać za Koemana w meczach z wielkimi rywalami). Barcelona potrafiła narzucić swój styl gry Realowi i go przycisnąć, podczas gdy Real to drużyna już ukształtowana i doświadczona, a Barcelona wciąż do takiej drużyny pretenduje. Widzę bardzo dużo pozytywów i moim zdaniem Ćwiąkała nieco zbyt krytycznie patrzy na Barcelonę.


2

@macio_944 Pierwsze 5 minut brzmi, jakby Barcę Valverde przedstawiał.

2

@macio_944 podpisuję się. Na "rozliczanie" Xaviego też jest jeszcze za wcześnie, nawet jak to ujął Tomasz w kontekście co dobrze robi co źle. Dajmy mu czas i pozwólmy pracować w końcu, jemu i duecie Laporta-Alemany.

konto usunięte

1

@macio_944 Zapytaj sie Cwiakaly jak tam jego super joker napastnik Piatek gra. Bo kiedys opowiadal ze widzialby go w Sevilli z kilkunastoma bramkami w sezonie, w roli zmiennika .

2

@macio_944 Oho Tomek Ćwiąkała chyba myślał, że po dwóch miesiącach zobaczy ukształtowaną drużynę. Niesamowite jak płytka jest jego analiza. Naprawdę dziennikarze mogliby pozostawić aspekty czysto taktyczne do oceny osobom lepiej przygotowanym merytorycznie, bo wypowiedź, że w sumie Xavi to w Barcelonie poprawił tylko pressing poddaje w wątpliwość wiedzę Pana Tomasza na tematy piłkarskie.
Totalnie od czapy jest końcówka tego filmu.

1

@macio_944 Ale głupoty pieprzy.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?