- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1203 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
12
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
54 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jakieś ciekawe plany na weekend macie ?
42 odpowiedzi
turhiay
12
A to ciekawe. Fede Valverde i kolejny konflikt w szatni (tym razem Urugwaju)Przypadek?https://x.com/... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1203 Culés
4
"Nieznany jest rozmiar szkód w państwie Tonga po potężnej erupcji wulkanu Hunga Tonga-Hunga Ha'apai. Obawiam się jednak, że wysokość tsunami została mocno niedoszacowana. Zaznaczam, że to moje zdanie, podparte suchymi danymi i sugestiami części naukowców.
Z Tonga od paru godzin nie mamy żadnych informacji. Nastąpił całkowity blackout. Wszystkie nagrania tsunami, które widzieliście, zostały zrobione albo wtedy, kiedy łączność jeszcze była, albo są z zupełnie innych wydarzeń. Wg australijskiej agencji Bureau of Meteorology, w stolicy Tonga, mieście Nukuʻalofa, nim padł system pomiarowy odnotowano falę o wysokości 1,19 m. Na australijskiej wyspie Norfolk, położonej prawie 2000 km od Tonga, tsunami osiągnęło wysokość... 1,27 m, czyli o 8 cm więcej. Na Hawajach, które leżą ok. 5000 km od Tonga, fala miała 0,8 m, a w Japonii, czyli ponad 7000 km od Tonga, fala jest prawie tak wysoka, jak w Nukuʻalofa nim nastąpił blackout.
Mam nadzieję, że rozumiecie - jeśli kilka tysięcy kilometrów dalej pojawia się fala o wysokości ~1m, a przecież tsunami wraz z przebytym dystansem traci energię, to powątpiewam, by w Tonga uderzyła fala o wysokości zaledwie 1,2 m.
Nie chcę pisać, że spodziewam się katastrofy, bo żyję nadzieją, że nikomu nic się nie stanie, ale sytuacja na pewno jest bardzo zła."
Źródło - Kataklizmy w Polsce i na świecie - fb