La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1283 Culés

konto usunięte

5

Przypomnijmy kilka wypowiedzi (z przed bodajże dwóch dni) dowódcy marynarki wojennej Niemiec Kay-Achim Schoenbacha (byłego już - musieli go odwołać, bo co innego mogli zrobić) na temat Ukrainy, Rosji, Chiny.
1. "To, czego on (Putin) chce naprawdę, to szacunek. Mój Boże, obdarzenie kogoś szacunkiem mało kosztuje, a nawet nic... Można łatwo dać mu szacunek, którego żąda i zapewne na który również zasługuje."
2. "Półwysep Krymski już przepadł, nigdy nie wróci, to fakt."
3. "Potrzebujemy Rosji przeciwko Chinom ".
Te kilka krótkich wypowiedzi tak wysoko postawionego przedstawiciela Niemiec pokazują prawdziwy obraz zakulisowej polityki. Zapewne się zagalopował, bo takie rzeczy powinny zostać "off camera", ale cóż, fajnie wiedzieć jak wygląda to naprawdę. To co powiedział ma odzwierciedlenie w polityce Niemiec, np. w braku konkretnego wsparcia dla Ukrainy, Nord Stream 2, itd. Po prostu gość wyłamał się z tego "poprawnego" politycznie schematu przekazywania informacji i tyle. Fajnie, że ktoś wreszcie powiedział jak to wygląda naprawdę.

1

@Kurkmen a się nabijali jak jakiś pisior mówił o new ribbentrop molotov

1

@Kurkmen W USA, UK, Francji myślą tak samo. Kwestia Rosji jest kluczowa w wojnie Zachód - Chiny, wszyscy zdają sobie sprawę że kiedyś nadejdzie

0

@Kurkmen podobno go wyjebali za tą wypowiedź

konto usunięte

0

@tbas musieli wywalić, aby "zachować" dobrą twarz. Jednakże zakulisowa polityka ujrzała światło dzienne.

konto usunięte

0

@barcelonaLM dla mnie to było oczywiste, bo przecież o jakim najeździe na Ukrainę przez Rosję mówimy, skoro Ukraina jest okupowana na 7% swojego terytorium od 2014 roku. Teraz mówimy o zwiększaniu obszaru najazdu, a nie samym jego rozpoczęciu.

konto usunięte

0

@endriuuu2 ciekaw czy Polskę też już zdążyli sprzedać i taką Litwę, Łotwę, czy też Estonię.

1

@Kurkmen tam łatwiej. Mniej ludzi, mało wojska, więcej ruskich

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?