- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1427 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
65 odpowiedzi
Roobo
14
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
L4ngusta
13
Panie i Panowie. Żenię się dzisiaj. Jeśli bym się nie pojawił na la bambie to szukajcie mnie... » Czytaj dalej
8 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1427 Culés
6
TVP: Nie. To nie politycy z którymi spotkał się premier Morawiecki w Madrycie są Pro-Putinowscy. To Tusk.
@tomek8756 @Barca1992 @Przemek2323
1
@Kgorecki2500 Oglądasz codziennie jedyne, prawdziwe treści o 19:30? xD
0
@Kgorecki2500 Polscy politycy i ich debilna tradycja że Putin to największe zło i w każdej sprawie trzeba go krytykować i nie ma z Rosją o czym gadać albo jest się "pro putinowskim".
1
@Barcanajlepszyteam I na TVN i na TVP. Pierwsze dla informacji drugie dla rozrywki XD (poza tym i tak nie ma czego robić na kwarantannie)
2
@Kgorecki2500 mam nadzeje że ktoś Kaczyńskiego morawieckiego i Ziobro skaże za zdradę stanu bo ci ludzie chcą rozwalenia ue co oznacza trafienie pod wpływy Rosji aby Rosja rozgrywała sobie państwa z osobna. To zwykła zdrada interesów Polski.
1
@Wychowanek a czyje wojska są u czyjej granicy?
1
@Borneo jeśli Rosja kiedyś zaatakuje Polskę to przez tych debili polityków. Zamiast traktować Rosję i Putina poważnie to od lat nie ma zadnych normalnych stosunków między naszymi państwami. Żaden kraj na świecie który nie jest w stanie wojny z Rosją nie ma takiego głupiego stosunku do nich jak my. A raczej nasi politycy.
0
@Wychowanek ciężko jest się do tego odnieść skoro pis dąży do autokracji i nie ma różnicy między Putinem a Kaczyńskim poza możliwościami.Putin ma ich znacznie więcej a Kaczyńskiego ogranicza ue.Stąd Kaczyński chcę ruzwalić ue .Stąd le pen Salvini orban i vox to realizacja ich celów .Jak rozwali ue Ti przejdą pot strzechę Rosji i już się układają z przydupasami putinowskimi.Ci Di putina nie wiem czy chcę być odłączony os swift bo to go spotka na pewno.
0
@Borneo jeśli UE się rozpadnie niezależnie przez kogo lub jeśli Polska wyjdzie z UE to Rosja będzie nas traktowała tak samo jak my ich teraz. Zamiast prowadzić z Putinem normalna politykę polscy politycy pajacują od lat i pogarszają relacje z Rosją. Mówię wtrącaniu się w sprawy Rosji które nas nie dotyczyły. Tak jest od lat i nam to nie służy. Rosja i tak robi swoje niezależnie od tego co polscy politycy gadają. Jedyne co z tego mamy to tyle że pogarszają się stosunki między naszymi krajami i Rosja nie traktuje nas jak partnera do rozmów.
Dla nas gorzej bo gdyby politycy mieli inne podejście to mogliby z Putinem robić dobre interesy jak np robią Niemcy.
0
@Wychowanek jeśli polska wyjdzie z ue to wpadnie w ręce putina który liczy się że usa i ue czyli Niemcami z którymi ma interes.A w interesie Niemców jest jedność ue. Nie daj bóg jest rozsądku ue.Nasz interes to silną ue a to co robi Jaczyński to zdrada stanu zważywszy że 80%ludzi chcę być w ue.Putin chcę wpływów z czasów zimnej wojny a rozsądku związku radzieckiego uważa za błąd. Cele jego są jasne.My musimy mieć sojuszników czyli usa i ue.
1
@Kgorecki2500 no jak Tusk? Przecież tyle czasu TVP nadawało, że Tusk jest Für Deutschland ( ͡° ͜ʖ ͡°)
0
@Borneo co to znaczy wpadnie w ręce Putina? Trzeba prowadzić interesy z innymi krajami a nie takie głupoty powtarzać. Polska to nie biedna Ukraina czy Białoruś gdzie połowa mieszkańców to Rosjanie. Powinniśmy rozmawiać z Rosją jak z każdym innym krajem a nie robić sobie wroga. Tak jak to robią normlanie kraje.
Tylko to trzeba było myśleć 20 lat temu zamiast robić z Rosji wroga w nadzieii że Niemcy i USA nas będą dzięki temu bardziej lubić.
0
@Wychowanek widzisz tzn podpisywanie kontraktów z pozycji siły itp..Teraz Putin rozmawia z ue I usa z którymi się liczy ma silny blok.Jak nie żyłeś w erze komuny to nie wiesz o czym mówię.jak widzisz Rosja do swoich satelickich krajów wchodzi jak chcę i interweniuje jak chcę.Dlatego będąc w silnej ue I w nato mamy ochronę.
0
@Borneo tego podziału już nie ma od 30 lat a Polacy żyją jakby nadal trwała zimna wojna. Z mentalnością ze albo jesteśmy z ruskim albo z zachodem i nie mamy innej opcji.
Mamy i mieliśmy. Niemcy robią interesy z Rosją i USA tak samo.
My też mogliśmy. Nie mówię żeby wchodzić Putinowi w dupe tylko robić z nim interesy a nie ciągle atakować w sprawach które nas nie dotyczyły. Tak jak to robią nasi politycy od 30 lat.
0
@Borneo to chyba po to żeby właśnie Niemcy i USA nam dawali na wojsko bo Rosja może zaatakować i musimy być silni. To chyba tylko po to taki stosunek nasi politycy mieli do Rosji ale coś nie wyszło i nikt nas nie dozbroil tylko stosunków z Rosją przez to żadnych nie mamy.
Do nas nie mieli jak wejść bo dzieliła nas Ukraina i Białoruś to mogliśmy z nimi robić interesy i się wzmacniać żeby stać się silnym powaznym krajem a nie przydupasem jednej czy drugiej strony
0
@Wychowanek my nie jesteśmy żadnym przydupasem w ue gdyż liczba posłów daje nam dużo głosów w ue to że pis jest głupi i wojuje z wszystkim co się da zamiast dogadać się z Francją i Niemcami i z nimi robić deale i rządzić z nimi w ur to inna sprawa.Od ruskich kupujemy gaz a na jako to Rosja sama nałożyła embargo.aw tej chwili trzeba być w sojuszu Rosja jest w sojuszu z Iranem i Chinami.Jeszcze raz mówię to Putin ma wizję dawnego ZSRR.Jego mechanizm myślowy jest oczywisty.
0
@Borneo jesteśmy. Sami się w tej roli postawiliśmy nie traktując Rosji jako partnera do rozmów.
Unia też. Nakłada na nas prawa do których musimy się stosować
Jesteśmy na łasce USA i UE. Możemy liczyć że będą wobec nas uczciwi ale nie muszą być. To samo jak byśmy byli po stronie Rosji i nie gadali z USA ani UE.
Nic nie mamy z tego że nie mamy stosunków z Rosją i powtarzamy w kółko że Putin chce to co było kiedyś.
0
@Borneo Polscy politycy od 30nlat gadają to co ty o Putinie i nic z tego nie mamy. Jeszcze zrozumiałbym taka narrację gdyby USA nas dozbroilo ale nic takiego nie miało miejsca.
To że jesteśmy w UE i NATO nie zabraniało nam robić z Rosją interesów.
Bo w interesie naszego państwa było to zeby nasze państwo było silne a nie strasznie Rosją w nadzieii że nas USA obroni
0
@Wychowanek związku z tym trzeba znaczyć coś w ue skąd mamy kasę dzięki której zbudowaliśmy polskę i mamy z tego PKB a nie być w pozycji 1 do 27. My tego nie powtarzamy tylko Putin sam to wprost mówi i też realizuje wchodząc do poszczególnych krajów.Z perspektywy dizbrojenia i tak będziemy że zbrojeniami opóźnieni w stosunku do Rosji i to co mówi Putin dozbroicie się zwróci na siebie uwagę.Zbrojenia i sprzedaż jest ważnym elementów finansowania wojskowych projektów usa czemu mieli by nam dawać nowoczesną broń.Dają nam używany sprzęt który wycofali z użytku jak transportowe samoloty.Ja nie rozumiem czemu oczekujesz że coś Ci dadzą polska nie jest biednym krajem
0
@Borneo nie ja oczekuje tylko Polscy politycy oczklekiwali że coś dostaną jak będą mówili że boimy się Rosji. Na to wygląda. Chyba że ktoś im kazał tak mówić to wtedy jeszcze gorzej dla nas
Putin to Putin tamto. Taka jest polityka mocarstw. USA też walczy wszędzie o wplywy.
W naszym interesie było żeby na tej wojnie mocarstw jak najwięcej ugrać dla siebie a nie stawać po jednej stronie i robić wroga z drugiej.
USA ani UE nie wymagało tego od nas. Mogillismy być w Uni i NATO jednocześnie być neutralni wobec Rosji i robić z nimi interesy.
Unia daje pieniądze ale też stawia wymagania które chamuja rozwój gospodarczy w całej uni. Wzrost PKB w Uni jest mizerny.
USA też nie traktuje nas poważnie przez to jaki mamy stosunek do Rosji. Izrael jest partnerem USA i z Rosją normalna politykę uprawia mimo że tam jest dużo gorącej niż w naszym regionie.