- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1414 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
10
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
42 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jakieś ciekawe plany na weekend macie ?
36 odpowiedzi
Safrani
3
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1414 Culés
3
W komentarzu opis zjazdu Borussii Dortmund, prośba od @IronSanHybrid
11
@MesQueUnClub96 Opowiem wam historię o zjeździe.
Borussia Dortmund zaliczyła straszny zjazd. Zapytacie mnie dlaczego się to dzieje? Otóż przez dwóch panów sabotażystów, którzy ustawili ten klub POD ZYSK, a nie sukcesy. Dokładniej mowa o panie W. i panie Z. Pan Z. po tym sezonie odchodzi już z BVB, a pan W. powoli do tego zmierza. Może coś się w końcu tam zmieni. Jednak kontynuując, dlatego tak się stało?
Wszystko zaczęło się w roku 2014. Nadszedł 7 sezon Jurgena Kloppa. Poprzednie 4 były znakomite, być może nawet najlepsze w historii klubu. Jednak wtedy zaczął się powolny spadek. Rok wcześniej odszedł Götze, wielki talent (który nie wypalił ale mniejsza z tym). W tamtym jeden z najlepszych napastników w historii czarnożółtych i zasilił odwiecznych rywali, co też przyczyniło się do późniejszych wydarzeń. Wszyscy wiedzieli że ten sezon będzie cięższy niż poprzednie, ale nie spodziewali się że będzie aż tak KATASTROFALNY. Pamiętam że przez chwilę Borussia była przez chwilę w strefie spadkowej!!! Mimo że jestem młodym człowiekiem, to pamiętam tą katastrofalną grę Dortmundu i sam dziwiłem się jak ten klub mógł aż tak upaść w ciągu jednego lata. Jakimś cudem wyratowali 7 miejsce i dotarli do finału PN który przegrali (eliminując Bayern w półfinale, mecz po którym Lewy musiał wchodzić w masce), i dostali się do europejskich pucharów. Po sezonie Klopp zdecydował się na odejście z klubu. To była dobra decyzja, jako że Jurgen też się wypalił w Niemczech. Nowym trenerem BVB został Thomas Tuchel. Zrobił wicemistrza w następnym sezonie, przywrócił klub do Ligi Mistrzów. W następnym sezonie zgarnął trzecie miejsce, dotarł do ćwierćfinału LM i zdobył PN (ostatni puchar BVB do maja zeszłego roku poza superpucharami). Po sezonie zdecydował się na przerwę od trenerki i odszedł. Paradoksalnie był to najlepszy okres BVB od 2013 roku. I wtedy zaczyna się beka xD stery obejmuje PETER BOSZ. Początek sezonu ma znakomity, wszyscy nakręceni mówią: to jest ten sezon, to jest ten sezon. No i wtedy przyszła 8/9 kolejka, a z nią seria 6 albo 7 meczów bez wygranej. No i wyrzucili tego Holendra, i przyjęli Petera Stogera do końca tamtego sezonu. Tak, tego Petera Stogera który w tamtym sezonie został zwolniony z Kolonii ponieważ po 11 meczach mieli 2 punkty. Jakimś cudem ogarnął ich na tyle aby zagrali w LM w przyszłym sezonie. No i przyszedł sezon 18/19. Pan Z. zrobił dobre transfery takie jak wypożyczenie Alcacera, i ściągnął Favre'a (no ale to kontrowersyjna teza) No i sezon do kolejki nr 15 układał się znakomicie. Bayern - wielkie kłopoty, BVB - świetne. Sam myślałem że to jest ten sezon. Ale w pewną grudniową środę udali się do Düsseldorfu na wyjazd na Esprit Arena, klubu który radził sobie bardzo dobrze w tamtym sezonie jak na swoje fundusze i kadrę. No i w tamtym spotkaniu zniszczyli ich dwaj panowie: ten którego imienia nie wolno wymawiać i Jean Zimmer, który strzałem z 25 metrów pokonał Bürkiego. No i od wtedy zaczęły się kłopoty. Straty punktów z Freiburgiem, przegrane z Augsburgiem, Norymbergą, z Hannoverem, no a że Bayern zaczął grać lepiej, to przewaga zniknęła i BVB skończyła ten sezon bez pucharów. Następny sezon zaczęli podobnie i skończyli podobnie. Jednak tu nie ma ich winy bo do Bayernu przyszedł Flick i nie było nic do gadania. W międzyczasie przyszedł Haaland, który obecnie może być jednym z największym przekleństw Borussii. No ale po kolei. No tym razem BVB nie miało takiego dobrego startu jak we wcześniejszych sezonach. Kontuzje, starzy, wypaleni zawodnicy, presja z poza klubu, koronawirus. I to wszystko uderzyło w Favre'a w meczu ze Stuttgartem. Meczu który przegrali 1:5. Meczu który musiał skończyć się odejściem Favre'a. Stery objął jego asystent, Edin Terzić. I wcale nie było lepiej. Istniało ryzyko że nie dostaną się do LM. Ale w końcu, Terzić ogarnął tych zawodników, i zaczęli oni grać. Zaliczyli serię 5 meczów wygranych z rzędu w 5 ostatnich kolejkach dzięki czemu zagrali w Lidze Mistrzów. Do tego wygrali Puchar Niemiec, pokonując Lipsk 4:1, zdemolowali ich kompletnie w pierwszej połowie. I tu nastąpił największy moim zdaniem błąd Pana W. i pana Z. Wyrzucenie Edina z klubu. Człowiek zgrał się już z drużyną, no ale musiał odejść. Przyszedł Marco Rose, trener Gladbach, które wyciągnęło 1/8 LM, zostawiając w polu Inter (w ogóle trenerzy zmienili się we wszystkich klubach TOP9 poprzedniego sezonu oprócz Unionu). No i mimo tego że są obecnie na drugim w miejscu w lidze, mając bezpieczną przewagę nad 5 zespołem, to ten sezon jest katastrofalny dla BVB. Odpadnięcie z LM w fazie grupowej, co jest wielką stratą dla nich (do tego pandemia), częste kontuzje Haalanda (motoru napędowego). A kadra jest po prostu KATASTROFALNA. Z moim kolegą @Khajio o często śmiejemy się z ich linii defensywnej, m. in. z Axela Witsela. W ogóle Axel Witsel to jest śmieszny przypadek. Jakim cudem on gra na ŚO to chyba nie wie sam Marco Rose, patrząc na to kogo wystawia obok niego (Pongracić). Większość zawodników jest po prostu wypalona, i to ta część, która powinna ich ciągnąć po linie. Jak nowy dyrektor sportowy nie pozbędzie się szrotu to ja nie widzę BVB w przyszłym sezonie w TOP4. No i dochodząc do tego Haalanda. Coś czuję, że niedługo w związku z tym co dzieję się obecnie w klubie może zacząć się kabaret w wykonaniu Erlinga i jego agenta, tak jak w przypadku Dembele. A jak wygląda BVB bez Norwega pokazał wczorajszy mecz z Leverkusen przegrany 2:5. Pierwsza połowa to chyba była najsłabsza połowa tego klubu jaką miałem oglądać na oczy. Może ten mecz przeleje czarę goryczy w klubie z Zagłębia Ruhry. Czy tak będzie? Nie wiem. Czy Rose poleci? Nie wiem? Czy Haaland będzie poza klubem? Tak. Na pewno najbliższe dwa lata będą burzliwe w tym klubie i warto będzie na niego zwrócić uwagę. Pozdrawiam i dobranoc
Aha, i jeszcze jedno. To że Piszczek nie przedłużył kontraktu, to może nie jest ich wina, ale to też przyczyniło się do ich kłopotów w tym roku. Bo umówmy się, Pongracić jest chyba gorszy od Łukasza...
1
@MesQueUnClub96 Podziękował :)
4
@MesQueUnClub96 No dobra ale znowu gdzie wątek o Sancho które miał genialne trzy sezony?
8
@MesQueUnClub96 Tak ciekawie napisane, że chyba tata Ci to pisał.
1
@Encore a żeś się uparł na tego Jadona :)
0
@Encore Sancho nie był przyczyną upadku Borussii. Natomiast ci wymienieni w okresie od sezonu 18/19 są nią lub nią będą.
2
@IronSanHybrid Tu można go chwalić Xd
2
@MesQueUnClub96 Ale warto wspomnieć o potężnym Jadonie
1
@Encore Ale Jadon nie jest najważniejszą postacią tej historii.
4
@MesQueUnClub96 Dodi daj go...
2
@Encore To że tam grał Sancho nie oznacza że muszę o nim pisać. Spójrz że nie napisałem nic o Aubameyangu. A chyba nie powiedz mi że grał on gorzej od Sancho.
2
@MesQueUnClub96 Daj obu jako ciekawostkę
1
@Encore Ale jak mam wsadzić Sancho w tą historię?
1
@Encore Dziwnie piszesz Kuba Błaszczykowski ;)
1
@Pawel13sz No właśnie, o Polakach zapomniałem.
1
@MesQueUnClub96 dzieki izak5
2
@MesQueUnClub96 Ktoś fajnie napisał kiedyś. Jeżeli jest piąty trener i są popełniane te same błędy, to trzeba zastanowić się, ile procent winy rzeczywiście stoi po stronie trenera, ile po stronie tych samych piłkarzy. Przykładowo 7 sezon Guerreiro nie ogarnia obrony i swoimi powrotami sabotuje, ale ciągle to wina tylko i wyłącznie trenerów. Po drugie, klub działa tak samo po odejściu cudotwórcy Kloppa, ale teraz za sterami nie ma Kloppa i widać pewne braki w rozwijaniu piłkarzy. Schulz, Brandt, Hazard, trzech piłkarzy, którzy w momencie transferu byli top3 na swojej pozycji, teraz kompletnie się zwinęli. Tam potrafią podać rękę niedoświadczonym, ale wszystko co tyczy się gotowych produktów działa fatalnie. Przyszedłby Kostic, to i on wyglądałby po czasie na Wolfa 2.0.
Po trzecie transfery jak wspomniałeś. Ja wiem, że kryzys i te sprawy, ale brak Zakarii jest zbrodnią. Niby za drogi, ale na następcę Witsela dadzą jeszcze więcej, lub w ich stylu, postawią na nastolatka z rezerw. Odchodzi Sancho i co? Bierzemy Malena i tyle. Moukoko i Wolf z Hazardem pierwsi do wejścia z ławki i jedziemy z Bayernem. Ja rozumiem, że jest to efekt kryzysu, ale takie decyzję już w przeszłości były wszechobecne. Choćby sprzedaż Dembele za 140 milionów czy Auby za 75 milionów i transfer do za 30 Yarmolenki z wypożyczeniem Batmana (zapomniałem jak się piszę :D). Oni dosłownie tyle wydali po zrobieniu 150 milionów na czysto.
Tam godny koszulki czysto sportowo jest Guerreiro, Reus, Brandt, Akanji, Bellingham, Kobel, Dahoud, Hazard, od biedy Hummels jako czwarty, Hitz na dwójce i Can z braku alternatyw. Reszta się nie nadaje. Sęk w tym, że ci wymienieni dojeżdżają jakością, ale nie wszyscy dojeżdżają w innych aspektach.
2
@Khajio Nie mówię że tylko trener sobie nie radzi. Oczywiście Rose jest w duży sposób winny, w związku z wyborami personalnymi których dokonuje. Jak kadra nie pasuje trenerowi, to powinien uderzyć pięścią w stół jak Flick który ostatecznie odszedł. Moim zdaniem nawet jak nie masz takich dobrych zawodników jakich oczekujesz, to nie masz prawa tracić 5 bramek u siebie z Leverkusen. Tutaj Bayern chyba musi zrobić ostre oranie typu 7:0, żeby zarządcy się ogarnęli. Pan W. ewidentnie już nie ogarnia, Zorc się pogubił, a co zrobi Kehl? Zobaczymy.
Co do transferów to to że Turyn w takich kłopotach zdołał wyciągnąć Zakarię przed BVB to skandal. Powinni rzucać od razu 10 mln a nie jakieś gierki z kontraktem w lato. Tym bardziej jak w kadrze masz Witsela. BVB idzie w coraz gorsze bagno, gdyby w Bayernie się coś takiego działo to Nagelsmann i zarząd zostaliby pogonieni z hukiem!
Szkoda BVB, bo ja chcę żeby BL była mocna w Europie, ale niedługo może zostać tylko Bayern z poważnych graczy.
1
@MesQueUnClub96 To też prawda. 5:2 i Furth czy Wolfsburg w papę nie dostają. Z takimi zawodnikami po prostu nie można sobie na coś takiego pozwolić, bo to tylko znaczy, że kompletnie sobie nie radzisz, a każda kolejna bramka tylko zwiększa wartość tej porażki szkoleniowej. Dalej jednak będę za stanowiskiem, że dla tego klubu nie ma dobrego trenera, bo albo ma lepsze oferty, albo jest nieosiągalny finansowo, albo jest widocznie za słaby lub ostatnie kluby i ich wyniki eliminują (Pochettino choćby). Nawet jak Rose zwolnią, do czego się coraz mocniej przychylam, to kogo wezmą? Jest co prawda Terzic, ale ile on pokazał? Do momenty ogłoszenia Rosa nowym trenerem był jeszcze gorszy od Favra i dopiero jak zeszła presja, to coś było. Nawet jak już coś było, to widać było ograniczenie zespołu w wieku płaszczyznach. Pal licho z tym Zakarią. Jak kasy rzeczywiście nie ma, to jakoś przełknę, lecz jak w lato przyjdzie taki Samassekou, któremu rzucą 5 milionów rocznie i zapłacą 17 milionów, to go za jaja powieszą.
0
@Khajio Ciekawe ile dostaną od Bayernu na Allianz. 4 albo 5 bramek Lewego jest realne xD