- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1782 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
96 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
CLS63AMG
33
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
40 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1782 Culés
10
Bardzo cieszą takie deklarację. Może i nie jest to najlepszy prezydent w historii, ale przy Trumpie który w tym momencie nie wysłałby dodatkowych żołnierzy do Europy (czy nawet nie pomógł Ukrainie) to cieszę się, że to Biden jest prezydentem USA:
Już pomijając czy do wojny dojdzie czy nie, a jak nie to czym to będzie spowodowane.
@tomek8756 @Barca1992 @Przemek2323
13
@Kgorecki2500 Może i nie jest to dobry prezydent, ale przy Trumpie który w tym momencie nie wysłałby dodatkowych żołnierzy do Europy (czy nawet pomógł Ukrainie)
Gdyby baba miała wąsy to by była dziadkiem.
0
@Kgorecki2500 A to musial oznajmic? Myslalem Nato z automatu broni swoich sojusznikow.
0
@martin3131 A gdzie masz to zapisane? W traktacie nie jest wprost zapisane na czym ta pomoc ma polegać.
7
@Kgorecki2500 Boże jak to łatwo w dzisiejszych czasach pocieszyć gawiedź :P. Wyszedł starszy pan którego zmuszają do postania przed kamerami w przerwie między jego 10 godzinnymi drzemkami. Ledwo przeczytał z karteczki co mu jego sztab napisał i już jest fajnie :) super sprawa. Jakie zapewnienie ? gdyby Kaczyński wyszedł i powiedział "Polska dla Polaków" też byś tak zacieszał ? xD
Naiwność poziom hard.
Ty wgle zdajesz sprawę co to znaczy zaatakować państwo NATO ? i jak wyglądałaby "wojna" między takimi wielkimi graczami jak NATO i załóżmy Rosja czy Chiny ? xD myślisz że pobiegną żołnierzyki zdobywać Warszawę ? xD
Ehh.
W jednym masz rację trzeba się cieszyć że Biden jest prezydentem ... jest szansa że Stany upadną tak nisko że przestaną dyktować Europie jak mają działać w polityce zewnętrznej ...
3
@Kgorecki2500 "ale przy Trumpie który w tym momencie nie wysłałby dodatkowych żołnierzy do Europy (czy nawet nie pomógł Ukrainie)"
Wiesz, wtedy też architektura bezpieczeństwa w Europie była inna, Stany były za silne, żeby fikać. Przez ostatni rok wiele się zmieniło i tutaj chyba Biden zadziwił wielu. Oddał NS2 i generalnie "dziadek", a tu iście pokerowe "sprawdzam" blef Putina. Myślę, że sami Rosjanie bardzo musieli się zdziwić, tak ostrą i zdecydowaną reakcją. Biden zdyscyplinował na tę chwilę Niemców i pokazał twardą linię w Europie. Myślę, że Rosjanie ponieśli strategiczną porażkę, nie rozbili europejskiej struktury bezpieczeństwa, a doprowadziły do konsolidacji NATO na wschodniej flance i jeszcze demonstrację siły USA w Europie.
1
@Kgorecki2500 Mówić może wiele, a potem jak w Afganistanie będą uciekać w popłochu.
0
@maroon No to po co placimy na Nato, skoro moze sie okazac ze nikt nam nie pomoze? Zreszta i tak nikt nam nie pomoze, bo watpie zeby jakis logicznie myslacy kraj chcial wojowac z Rosja Putina.
5
@Kgorecki2500 Trump by nie wysłał żołnierzy do Europy bo by nie musiał :P
0
@Explode Yhmm... :P
0
@martin3131 No to nie płać...
1
@aleksandrowielki Nie do końca rozumiem co się dzieje. Jaki blef Putina ? o co chodzi. Anglicy wymyślili jakąś nie istniejącą inwazję na podstawie posta z twittera Europa i stany to rozkręciły podsycając jakimiś kompletnie fejkowymi informacjami z kosmosu. Rosja cały czas mówi o co wam chodzi nikt się nie szykuje nikogo atakować ... A teraz jeszcze porażka Rosjan bo Biden nie robiąc nic okazuje się że zrobił coś :)
Ah faktycznie ... wycofali wszystkich kogo mogli :)
Co trzeba mieć w głowie żeby wypisywać takie głupoty ... łykacie wszystko już nie jak pelikany a jak Sasha ... zawodowo.
@edit ...
Iście pokerowe zagranie Bidena polega na tym że USA przegrało z kretesem dobro państwa wraz z ukończeniem budowy NS2 bo to bezpośrednio uderza w ich kraj. A to co się dzieje teraz to bezmyślna i prostacka próba zrobić z Rosji wroga nr 1 EU i wywrzeć presję na Niemcach którzy z NS2 robią interes życia dla dobra ekonomicznego swojego kraju ...
0
@zenoowity widziałem przez ostatnie dni, co wypisujesz na ten temat i oprócz tego, że kompletnie się z tym nie zgadzam, to jest to jeszcze bardzo dziwne.
Do połowy stycznia Rosjanie grozili wojną, oczywiście obronną, bo to wg nich Ukraina szukała eskalacji. W serii spotkań w styczniu, między USA, NATO i Rosja, Rosjanie postawili warunki. Wojna, albo wycofanie się NATO do granic z 97 roku. I kilka innych. Był blef, a Stany powiedziały nie, sprawdzam. Ławrow, chcesz wojny, to zaczynaj, nic Ci więcej nie damy.
"Anglicy wymyślili jakąś nie istniejącą inwazję na podstawie posta z twittera Europa i stany to rozkręciły podsycając jakimiś kompletnie fejkowymi informacjami z kosmosu." - wystarczy czytać dane i analizy. 150 tyś żołnierzy, 100 BTG, to też z kosmosu się wzięło?
"Iście pokerowe zagranie Bidena polega na tym że USA przegrało z kretesem dobro państwa wraz z ukończeniem budowy NS2 bo to bezpośrednio uderza w ich kraj." - nie przychodzi mi nic innego do głowy, jak to, że USA pozwalając na dokończenie gazociągu wyciąga rękę do Putina (z tyłu głowy Chiny), a Niemcom pokazuje, ok bierzcie gazociąg, ale jak my ograniczymy obecność w Europie, to będziecie policmajstrem. Może się mylę, ale jedno jest pewne. Amerykanie popełnili błąd.
"A to co się dzieje teraz to bezmyślna i prostacka próba zrobić z Rosji wroga nr 1 EU i wywrzeć presję na Niemcach którzy z NS2 robią interes życia dla dobra ekonomicznego swojego kraju." - Rosjanie też tak myślą. Mi to obojętne. Takie podejście Stanów i Angoli nam sprzyja, a na tym mi zależy.
0
@aleksandrowielki "Do połowy stycznia Rosjanie grozili wojną"
To jest odcinek który całkowicie dyskredytuje cie jako jakiegokolwiek sensownego rozmówcę w tej sprawie. Oczywiście resztę wypowiedzi też przeczytałem i nic poza powielaniem zwykłych fake newsów nie zobaczyłem ... co było z resztą oczywiste po słowach które zacytowałem. Polecam dalej opierać się na informacjach Daily mail i the Sun którzy nazywają terenami przygranicznymi miejscowość 500 km od granicy z Ukrainą ( i to w linii prostej w rzeczywistości koło 600km ) i wydają posterunki separatystów UKRAINSKICH które stoją tam od wielu lat jako nowe " punkty zbioru wojsk rosyjskich".
Na koniec powiem ci tylko że od samego początku rząd ukraiński nie rozumiał o czym mowa ... od pierwszego dnia kiedy w gazetach Angielskich pojawiły się informacje o gromadzeniu wojsk Ukraińska strona dementowała te doniesienia a wręcz prosiła o zaprzestanie rozprzestrzeniania tego typu informacji ... bo są po prostu nie prawdziwe.
Sytuacja zmieniła się w tedy kiedy zaczęły się problemy wewnętrzne i topniejące poparcie partii i prezydenta wtedy podjęto decyzję że będzie się podmigiwać zachodowi i USA w ich wojnie medialnej szkoda tylko że odbije się to na i tak zubożałych do granic możliwości zwykłych obywatelach.
Opowiadam dziwne rzeczy bo mam dostęp do troszkę większego zakresu informacji niż przeciętny Polak ... i śledzę to wszystko od dłuższego czasu.
Nie mówię w żadnym wypadku że Rosja jest dobra ... chodzi mi tylko o tę całą sytuację z wojną która jest po prostu wymysłem i dobrze zorganizowaną kampanią medialną przeciwko Rosji.
Krótko mówiąc proszę się nie bać żadnego najazdu/ podboju/ przejęcia Ukrainy nie będzie i być nie może.
0
@zenoowity trochę zacznę z drugiej strony.
"Nie mówię w żadnym wypadku że Rosja jest dobra ... chodzi mi tylko o tę całą sytuację z wojną która jest po prostu wymysłem i dobrze zorganizowaną kampanią medialną przeciwko Rosji." czyli, 100 BGT na granicy z Ukrainą, jest wymysłem? Czy może przerzucenie takich sil, uruchomienie dużej części logistyki, szczególnie tej kolejowej, jest normalne i antywojenne?
"Sytuacja zmieniła się w tedy kiedy zaczęły się problemy wewnętrzne i topniejące poparcie partii i prezydenta wtedy podjęto decyzję że będzie się podmigiwać zachodowi i USA w ich wojnie medialnej szkoda tylko że odbije się to na i tak zubożałych do granic możliwości zwykłych obywatelach." ale Zełenski dalej ma swoją grę, w wielu aspektach odmienną retorykę od zachodu, głównie od Stanów. Zełenski wciąż uspokaja i wręcz oskarża zachód, o niszczenie ukraińskiej gospodarki, poprzez grzanie atmosfery.
"Opowiadam dziwne rzeczy bo mam dostęp do troszkę większego zakresu informacji niż przeciętny Polak ... i śledzę to wszystko od dłuższego czasu." ja również śledzę sytuację od początku. A co to za źródło wiedzy, którym się posługujesz?
"Polecam dalej opierać się na informacjach Daily mail i the Sun którzy nazywają terenami przygranicznymi miejscowość 500 km od granicy z Ukrainą ( i to w linii prostej w rzeczywistości koło 600km ) i wydają posterunki separatystów UKRAINSKICH które stoją tam od wielu lat jako nowe " punkty zbioru wojsk rosyjskich"." Nikt, kto chociaż trochę orientuje się w temacie, nie bierze takich gazet na poważnie. Faktem jest natomiast to, że Rosjanie sygnalizują od wczoraj wycofanie części wojsk i deeskalację, a w praktyce widać wzmocnienie sił, szczególnie w obwodzie biełgorodzkim. To widać na zdjęciach, to żadna propaganda.
"Krótko mówiąc proszę się nie bać żadnego najazdu/ podboju/ przejęcia Ukrainy nie będzie i być nie może." Pełnoskalowej ofensywy raczej nie będzie, ale chyba nikt z poważnych ekspertów, nie może z pewnością wykluczyć wariantu siłowego.
Z resztą, Rosjanie mają inny cel niż fizyczne zajęcie terenu i jeden z kroczków do tego celu właśnie się dobrze realizuje. Rosjanie chcą pokazać zachodowi, że Amerykanie prą do wojny, eskalują, przewidują wojnę, a jej nie ma. Rosjanie chcą pokazać, że wojny nie chcą, chcą pokazać, że do pokoju potrzebni są oni i chcą z zachodem handlować. Ale bez Amerykanów, a to bardzo trudne. W naszym interesie, jest ścisła współpraca z Amerykanami i partnerami Europy Wschodniej i oczywiście wsparcie Ukrainy, w miarę możliwości.