- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1371 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1371 Culés
4
#4 Mistrzowie Muzyki Filmowej
Ze wszystkich twórców muzyki filmowej, największym był chyba Max Steiner. Niewątpliwie był człowiekiem, który zdefiniował pozycję kompozytora w kinie. Od najmłodszych lat przejawiał ogromny talent do muzyki. Studiował na Cesarskiej Akademii Muzycznej kończąc ją w zaledwie rok. Podróżował po Europie pracują w wielu teatrach. Podczas pobytu na wyspach brytyjskich w 1914 roku udało mu się uniknąć internowania i uciekł do USA. Jako Austriak nie był mile widziany w Wielkiej Brytanii, natomiast Ameryka otworzyła przed nim szeroko swoje bramy. Skomponował motywy muzyczne do 300 produkcji filmowych, pracował również na Broadwayu. Jednym z najbardziej monumentalnych i największych sukcesów Steinera jest kompozycja do legendarnego "Przeminęło z wiatrem" z 1939 roku. Muzyka do filmu powstała w zaledwie 3 miesiące. Steiner podobno zażywał amfetaminę, by nie spać i wyrobić się w terminie. W efekcie powstała niemal 3 godzinna ścieżka dźwiękowa, która jest nadal jedną z najbardziej rozpoznawalnych ścieżek w dziejach kina. Roztacza romantyczną wizję Ameryki. Skupia się nie tyle na związku głównych bohaterów, co na przywiązaniu Scarlett O'Hary do ziemi i domu w którym dorastała.
Youtube
Spotify
https://open.spotify.com/album/129vhraojRtTWLLiJqP6rb?si=n4oENYRiQLSzPVOiSpidxA&utm_source=copy-link
Kolejne posty od poniedziałku do piątku między 18 a 19.
1
@BorzyKrzys Prosze o oznaczanie :)
1
@BorzyKrzys ja również błagam o oznaczenie, świetny pomysł na serie.
A Max Steiner i muzyka to Gone with a wind - to coś wspaniałego, uwielbiam, tym bardziej, że książka to moja ulubiona pozycja z literatury :)