- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1490 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1490 Culés
3
Nie jestem absolutnie za tym, by żyć historia i ciągle wytykać się palcami, gniewać się na siebie za grzechy ojców itd. Ukrainie należy pomoc przede wszystkim dlatego, że są to ludzie tacy jak my, skrzywdzeni przez agresora, to jest jasne. Natomiast nie jest dla mnie jasne i wydaje mi się że dał wielu użytkowników również, że ludzie wysyłający tutaj niejako że czepiają się Ukraińców o Wołyń itd. zapominają o jedynym: Ukraińcy budują swoją tożsamość i historię na wzorcach nazistów i morderców Polaków. To nie chodzi o to, że Banderą kogoś zabił ( on był akurat twórca ideologii i podejrzewam że nigdy nie zabił żadnego Polaka),, tu chodzi o to , że obecna Ukraina za bohaterów i wzór stawia nazistów z UPA i OUN, ludzi którzy mordowali niewinnych, dokonywali czystek etnicznych i ludobójstwa. Powiem szczerze: gdyby Niemcy czcili Hitlera, trochę by mi to przeszkadzało. W związku z tym uważam, że trudno to wszystko zaliczyć do historii, kiedy za wschodnią granicą, panuja takie nastroje, równiez antypolskie.
0
@panczo Ja tam bardziej patrzę na historię obecnie tych 20 lat i Ukraińcy traktują nas delikatnie mówiąc jak panny lekkich obyczajów dajemy im palec oni biorą rękę, no ale trzeba zacisnąć piąstkę pod stołem i tyle, lepsi oni niż Putin i jemu podobni.