- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1406 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
10
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
41 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jakieś ciekawe plany na weekend macie ?
33 odpowiedzi
Safrani
3
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1406 Culés
3
A jeszcze pamiętam gdy kilka lat temu gorącym tematem było ograniczenie wydatków na wojskowość w krajach europejskich. Argumentowano, że w czasach pokoju są ważniejsze sektory warte finansowania. Szczególnie aktywowali się pacyfiści. Pamiętam też gdy absolutnie nie docierały argumenty, że pokój mamy właśnie dlatego, że mnóstwo pieniędzy wydaje się na wojsko, a nie dlatego, że pokój panuje sam z siebie.
Dzisiaj po raz kolejny przekonujemy się, że człowiek jest taką istotą, którą trzeba zastraszać. Przepisami, prawem, więzieniem, mandatami, lufami armat, armią.
Nie ma czegoś takiego jak porządek w życiu publicznym bez prawa, podobnie jak nie ma porządku w relacjach międzynarodowych bez zbrojeń.
Długi okres względnego spokoju w Europie po 2 wojnie światowej mógł nas zmylić. Przypomniała naszej o naturze była Jugosławia w latach 90-tych, teraz przypominają Rosjanie.
1
@Comentateiro Lech Kaczyński dobrze kiedyś powiedział "Pokój nie jest dany raz na zawsze, nawet jeśli ma się takie sojusze jak dziś ma Polska. Nie można oszczędzać na armii -"
2
@Comentateiro A wiesz, że ja nadal tak uważam? ;) Połączony potencjał wojskowy europejskich państw NATO i wojsk amerykańskich tutaj stacjonujących bije na głowę wszystko co Rosja mogłaby rzucić. Ludzie zapominają albo nie wiedzą, ale my pod względem potencjału mamy 18. armię na świecie.