La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1117 Culés

konto usunięte

2

Mały zbiór zagadek z ostatniego czasu:





@mekston @Gwyn @AssisMoreira @Kasztaniak

1

@ChessInfo pierwsza easy - motyw związania i bicie gońca a potem in-between i bicie wieży z szachem przed odbiciem hetmana

konto usunięte

0

@mekston Wtrącenia to ważna sprawa w liczeniu wariantu ;)

1

@ChessInfo w drugiej mysle o Wxh3, potem Wf3 na zwiazaniu i Hxg4. Jeszcze pytanie co po Wf3 jak Kxh4

konto usunięte

1

@mekston Hxg4 to nie najlepszy pomysł, lepiej dać Hd8+, potem to już chyba widac łatwo koniec.

EDIT.
A dobra rozumiem, zakładałeś tylko warianty, że król odchodzi od wieży (po Wf3+) - ja w ogóle tego nie brałem pod uwagę, bo leci wieża, a król goły i wesoły.

1

@ChessInfo Tak wówczas Hd8 - tylko potem mozna zaslonic sie albo wieza albo hetmanem. OK, ale potem Hh8 i chyba mat wchodzi

1

@ChessInfo ostatnie Wd5?

konto usunięte

0

@Gwyn Wygląda to sensownie, tylko nie wiem co po czarne Hc7, bo to jedyne pole gdzie można odejśc trzymajac obie figury. Poprostu wygranie skoczka?

EDIT generalnie wieża + goniec vs wieża powinno być wygrane jak poblokujemy te pionki na białych polach.

1

@ChessInfo sorki, teraz zobaczyłem że źle kliknąłem w cyferkę. Miałem na myśli Wd6 i Hc7 jest niemożliwe.

konto usunięte

1

@Gwyn Tak, wygląda lepiej bo przy Wd5 to jakoś teraz patrze, że pominąłem bicie pionkiem xD

Zrywasz trzymanie wieży czarnym hetmanem, a wieża broniona.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?