- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1369 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
52 odpowiedzi
Marcelinho99
3
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
gumaz
1
Jak macie do wyboru to zimno czy komary ?
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1369 Culés
3
Informator z MSWiA dla wp.pl przekazał informację, iż szacuję się, że w ciągu najbliższych 1-2 miesięcy do Polski może dotrzeć nawet 5 milionów Ukraińców. Jeśli ten scenariusz się sprawdzi, to po prostu nasza gospodarka tego nie wytrzyma. Mam nadzieję, że jednak te dzbany z rządu tylu milionów ludzi nie przyjmą. Rozumiem, że jest wojna, że trzeba tym ludziom pomóc, ale nie można pozwolić na destabilizację kraju, a taka liczba Ukraińców mogłaby do tego doprowadzić. Kto za to zapłaci, kto zapłaci za ich utrzymanie i opiekę nad nimi?
Bardzo ciekawy czas przed nami...
https://wiadomosci.wp.pl/agresja-putina-miliony-ukraincow-beda-szukac-schronienia-w-polsce-6740898187942400a
1
@Kurkmen trzeba im robotę znaleźć mamy stare społeczeństwo.Młodzi się przydadzą ktoś na emerytury musi robić.Anglia się pozbyła pracowników i była w d...
1
@Kurkmen Społeczeństwo.
1
@Borneo Tylko, że to oznacza wysyp ogłoszeń po ukraińsku bo po co trzymac Polaka, który ma wymagania finansowe jak można brać zdesperowaną siłę roboczą, a przy polskim wale to każda oszczędność dla przędsiębiorcy mile widziana.
0
@Borneo nie taka ilość, nie w takim czasie. Nie będziesz w stanie tylu milionów ludzi zagospodarować, plus nie myśl, że tam będą tylko i wyłącznie ludzie zdolni do pracy. Żaden praktycznie kraj nie byłby w stanie poradzić sobie z taką ilością, a już na pewno nie Polska.
1
@MesQueUnClub_87 dokładnie tak. Osoby o niskich kompetencjach, czy też pracujące na stanowiskach nie wymagających dużych kwalifikacji, tj. np. na prostej produkcji będą mogły się pożegnać z robotą, bo przedsiębiorcy będą zatrudniać Ukraińców, do których zatrudnienia będzie dopłacać rząd.
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@Kurkmen udźwignie. Ważne by chcieli pracować..
0
@MesQueUnClub_87 jest praca i praca brakuje ludzi do budowy dróg.Mamy na wszystkich budowach roczne opóźnienie.Brakuje pielęgniarek lekarzy.Rzad musi robić a nie liczyć że da social i wygra wybory stracił już masę czasu.Część ludzi pojedzie do Niemiec z czasem część wróci.To prawda że tania siła robocza to firma jest bardziej ko kurencyjna.
0
@Kurkmen jest praca i brakuje ludzi do budowy dróg.Mamy na wszystkich budowach roczne opóźnienie.Brakuje pielęgniarek lekarzy.Rzad musi robić a nie liczyć że da social i wygra wybory stracił już masę czasu.Część ludzi pojedzie do Niemiec z czasem część wróci. Tania siła robocza to firma jest bardziej konkurencyjna.
0
@Borneo tania siła robocza oznacza powrót do wyzysku i brak pracy dla Polaków. No na bank będzie tam mnóstwo specjalistów. Obstawiam, że około połowa z nich nie będzie się nadawać do pracy, bo albo będzie zbyt młoda, albo zbyt stara. Także dodatkowy problem na głowie, ale co to dla Polski, bogaci jesteśmy.
0
@michal26 nie udźwignie. Takiej ilości ludzi nie jesteś w stanie zaadoptować, zakwaterować, itd. Zobaczymy jakie będą problemy mieszkaniowe, gdzie lokale będą oddawane Ukraińcom. Oni za nie nie będą musieli płacić.
0
@Kurkmen Będzie relokacja do innych krajów
0
@Kurkmen z całym szacunkiem ale przy pracy do budowy drug specjalistów aż takich nie trzeba. Średnia wieku pielęgniarek to 52 lata i za 10 lat będzie problem tu można się tego zawodu przyuczyć.