La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1896 Culés

konto usunięte

3

Odcięcie Rosji od SWIFT to broń działająca na dwie strony. Jeżeli odetniemy Rosję od tego systemu to osoby z Europy które inwestują w Rosji również zostałyby od tego odcięci. Przed chwilą piękny wykład na ten temat zrobił ekonomista w TVN 24. Dlatego tak trudno wprowadzić ten zakaz dla Rosji bo w ten sposób zabijamy inwestorów zachodnich którzy inwestowali w Rosji.
Rosjanie przygotowywali się do takiej sytuacji od kilku lat. Dlatego zebrali w gotówce 650 mld dolarów i mogą w bardzo długim okresie działać będąc odciętymi od zachodu. W takim przypadku nawet spadek ceny ich waluty nie działa na niekorzyść Putina.

konto usunięte

1

@Janiama to jest "raptem" ich 5 msc pkb nie jest to jakaś zawrotna kwota a jak zachód by się od uzależniły od ich ropy czy gazu (nierealne raczej) to by jednak mocno dostali w tyłek.

0

@Ghotti 650MLD to 5 miesiecy PKb? No chyba nie xDD

konto usunięte

0

@zmiter912576 według googla pkb rosji to 1500mld $

konto usunięte

0

@Janiama Pieniadze wazniejsze od pokoju na swiecie, to jest wlasnie problem.

0

@Janiama do Chin mają rzut beretem. Jak czegoś będą potrzebować to im państwo środka to zapewni. Jak nie za gotówkę to w zamian za ich surowce.
Prawda taka że Putin potrzebuje zachodu w mniejszym stopniu niż nam się może wydawać.
Dlatego zdecydował się na atak bo doskonale wie że Europa nie może mu niczym zagrozić. Ani militarnie, ani ekonomicznie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?