- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1688 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
77 odpowiedzi
DiSBlaDE
3
@macio_944 @PatrychoO @maroon @agaFCB @Spider_Man @PIWOSZ89 Co jest z Wami?! Jesteście w wieku... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1688 Culés
2
Biden to klasa facet, świetne przemówienie pojechał putinowi niesamowicie, bravo
Putin ma wyjątkowo kiepski okres:)
20
@Borneo Ty żyjesz w innym świecie XD
6
@Borneo zero konkretów, brak szczegółów. Serio przemówienie mocno emocjonalne a brak jakichkolwiek konkretów.
1
@Odcinkowy bo powie, ze da Polsce atomówki :)
1
co innego miał powiedzieć?chciałbym usłyszeć głos eksperta
2
@fenix1983 wzmacnianie flanki wschodniej powinno mieć charakter stały a nie rotacyjny. To minimum czego Polska oczekiwała a nawet to Biden nie poruszył...
1
@Odcinkowy @skubi99 a czego się spodziewaliście? Że ogłosi że idą na Moskwę? :D nie oglądałem bo ogladam f1 ale bez jaj, kto tu liczył na konkrety
1
@Bykunn każdy. Nawet TVN trąbił od rana na co można liczyć. Stały charakter baz wojskowych i zwiększenie ilości żołnierzy i co najważniejsze sprzętu. NIestety znów słabo to wyszło Panu Prezydentowi.
1
@Odcinkowy okropnie naiwne. Kiedy niby mieli to ustalić? Przecież nie było żadnych spotkań roboczych, nawet rozmów poważnych.
0
@Bykunn Niczego nie oczekiwałem XD nawet tego nie oglądam, co mnie ten dziadek obchodzi, mam lepsze rzeczy do robienia w sobotę
0
p@Bykunn Ty oglądasz telewizję, czytasz gazety czy tak zmyślasz na poczekaniu? Pierwszy raz od wielu lat z Prezydentem USA przyleciała prawie cała świta przedstawicieli amerykańskiego rządu. Od rana komentatorzy odbierali to jako możliwość szybkich decyzji łącznie z tzw historycznymi decyzjami a ty wyjeżdżasz ze spotkaniami roboczymi? Chłopie tylko w tym miesiącu w Polsce było kilkunastu do kilkudziesięciu kongresmenow z USA. Skąd Ty masz taką fantazję?
1
@Odcinkowy no i widać tak dogadali chłopaki że nic nie dogadali ;)
Widać się c*** twoi komentatorzy znają jak takie miały być rewolucje
0
@Bykunn o wizycie Pani vice prezydent czy sekretarza departamentu obrony nawet nie wspominam... Serio czasem się zastanawiam czy ty myślisz nad tym co napiszesz
0
@skubi99 czyżby ?jesteś ruskim trolem nie wiesz co się dzieje na ukrainie czy dziś w Lwowie.Ciesz się że Biden ma jaja bo inaczej Ukraina mogła by tą wojnę przegrać i miałbyś ruskich na granicy.Powiem Ci wprost to jemu zawdzięcza to że Rosji tu nie będzie.Że Europy nie zostawił.Że nie jest tak że Ameryka wpierw jak chciał Trump.Jest zagrożenie i facet stanów na wysokości zadania.Putin rozumie siłę a tą ma nato a tu Biden ma mega dużo do powiedzenia.Ukraina bez wsparcia usa by przegrała.Pytanie do Ciebie z którym zdaniem w przemówieniu Bidena się nie zgadzasz?
0
@Odcinkowy naprawdę Ameryka pomoże Europie w dyzerfikacji energetycznej do putina nawet niemyś aby wejść na teren nato.No nie wiem czy to nie jest konkret.Z perspektywy naszej fundament.Konkrety to on omawiał z ukraincami na dzisiejszym spotkaniu co konkretnie jest im potrzebne.
0
@Borneo dla nas podstawa to zmiana charakteru przebywania żołnierzy amerykańskich w Polsce. Dostawy kluczowego sprzętu wojskowego i ilości żołnierzy USA w kraju. Nic z tego co wymieniłem nie padło. Nawet CNN zakładał że mogą paść historyczne decyzje dla flanki wschodniej ale niestety znów kapiszon. Rozczarowanie, nie pierwsze Pana Prezydenta. Szkoda.
0
@Odcinkowy a co ma powiedzieć, zaatakujemy Rosję itd. Przemówienie pokazujące że jest NATO i tyle, że się Europa nie wycofa itd. Nic specjalnego ale i nic więcej powiedzieć się nie da
0
@Odcinkowy Nie martw się o bezpieczeństwo Niemcy się mocno uzbroją podobnie jak cała reszta Europy z polską włącznie.Obecnie na antarktydzue są ogromne ćwiczenia armi nato gotowej przybyć jeśli coś by działo.200 statków nato jest w pobliżu aby wkroczyć.Wojska w tej chwili jest dostatecznie dużo.W tej chwili potrzeba aby finansowo ich zniszczyć aby nie mogli przebudować armii.W tej chwili przez 10 lat armia nato mocno się wzmocni a ruskie na czołgi drony itp będą mieć sankcje.Putin jeśli go nie zabije ma 10 lat rządzenia.Nato dostało technologie od ruskich którą sobie zbada.Przeaaga będzie straszliwa.Zresztą co wykazał budżet usa w stosunku do budżetu Rosji w uzbrojeniu.Ruskie mają słabą konwecjonalną armię.zczy wiesz że pilot nato rocznie lata 200h ruski 100.Robią więcej specjalistycznych rzeczy.szkolenie jazdego pilota to 7 lat i ogromne pieniądze.Obecnie stracili 115 samolotów i pilotów a dochodzą helikoptery.Oni nie są wstanie w tej chwili opanować ukrainy a co dopiero polskę z nato.Amerykańskye wojska teraz będą i ruskie nie wejdą.To co miał powiedzieć też do Rosjan to to zrobił.Na razie są skuteczni a Rosja przegrywa.A wojsko sojuszu nic nie straciło i jest wypoczęte.Dostalo sprzęt ruski jest silnie gospodarczo i widzi jak na tacy wszystkie błędy ruskich.Zreszrąwjazd wojsk lądowych to błąd amatorski.Nato podpłyną i przez tydz strzela z tomahowków.Po 3 dniach jak obroną lotnicza jest zniszczona w jakimś stopniu w nocy atakują 117a stealth I b50 stealth.Teraz że 160 km dochodzi f35 mogą uderzyć.Dopueto po tygodniu jak panują nad niebem dopiero wchodzą.I tak nue zniszczono żadnego abramsa w wojnie straty są minimalne.W 2026 wejdzie bombowiec b51stealth Przewaga będzie jeszcze wiesza.Kompletnie te rzeczy o których mowuszti nie ma znaczenia sytuacja jest dawno ustalona .Nato wie że ma dużo lepszą armię.W każdym aspekcie.Trzeba przeczekać 10 lat aż Putin odejdzie i Rosja finansowo się bierze igarnie i nie uzbroi.Putin po tek klęsce nic nie zrobi.
0
@tbas nie chce mi się pisać drugi raz. Przeczytaj poprzednią moją wypowiedź.
0
@Borneo "Nie martw się o bezpieczeństwo Niemcy się mocno uzbroją podobnie jak cała reszta Europy z polską włącznie". Skomentować to można chyba tylko tak: Powiedz to wojskom obrony rakietowej RP. Absolutnie kluczowej części Wojska Polskiego a dopiero potem pisz o bezpieczeństwie.
0
@Odcinkowy chłopie ruskie straciły 115 pilotów wystrzelali się w większości rakiet precyzyjnych za co oni mieli by prowadzić tą wojne;)Putin nie zdecyduje się na żadne abc on się boi nato tak naprawdę.A nato zwiększyło a nie zmniejszyło liczbę ludzi do niczego nie dojdzie.Ta wojna to kompromitacua we wszystkich aspektach walki.Nie zaatakuje polski.Nie mówiąc już o tym że jemu zależy na krajach blisko rusko języcznych polska do nich nie należy.Litwa łotwa czy estonia tak ale tam też jest nato.
0
@Borneo powiedz że cały czas żartujesz bo nie wierzę że ktoś mógłby nie mieć tak podstawowej wiedzy? Wiesz co to jest artyleria rakietowa? U nas brakuje niemal wszystkiego. Polskie langusty które i tak są najnowocześniejsze to wiekowy sprzęt pamiętający króla Ćwieczka. Rakiety manewrujące kalibr omijają wszystko bez problemu a Ty piszesz że "Nie martw się o bezpieczeństwo Niemcy się mocno uzbroją podobnie jak cała reszta Europy z polską włącznie". Wiesz chociaż jakie komponenty powinny tworzyć obronę przeciw rakietową?
0
@Borneo poza tym kogo obchodzi w Polsce jak uzbrojone są Niemcy? Już w wojnie na Ukrainie pokazali jak mocno mają w czterech literach resztę Europy...
0
@Odcinkowy to ty nie masz podstawowej wiedzy obecnie skuteczność rakiet naprowadzających jest 61% na dodatek kończą im się ta broń jak mówią Amerykanie którzy świetnie przewidzili że ruskie zaatakują.Ruskie nie mają ich dużo putin wściekły był jak nie trafiły te drogie rakiety w lotnisko bo nie ma ich za duzo. nie mówiąc że jeśli coś by się kroiło to nie daleko stacjonują Amerykanie w Rammstein a obecnie powtarzam potężne wojska ćwiczą ba antarktydzie.Z największym brytyjskim lotniskowcem na świecie.Jeśli bedzie brakowalo sprzetu zostanie on dostarczony z usa czy Rammstein.Ruskie nie zgromadzą wojsk bo muszą bronić
A potężnej liczby kilometrów granic i pilnować swoich miast bo może być przewrót.a wojska mają także w innych krajach jak serii itp.
Nie mogą użyć całej swojej armii.
Aze strategi ta wojna się przedłuży i stracą masę sprzętu a czas to problem z uch finansami.Fabryka od czołgów zawiesiła działanie są sankcje na ruskie drony i będą mieć problemy z serwisem i produkcją .Czas gra dla nato.Byly potrzebne baterie patriot natychmiast się pojawiły.Roznica j między Polską a Ukraina jest taka że Polska dostanie też broń ofensywną i ona jest.Bo polskie niebo np.Patrolują brytyjskie f35.Jazdy wystrzał jest narażony na kontr ofensywę Putin niczego nie zrobi.On musi utrzymać władzę wycofać się z błędu.Jazdy dzień to się pogrążą.Co do Niemiec popełniły błąd myślały że finansowo zwiaza putina że nie będzie mu się opłacało.Wyrzuciły to do kosza.Zbroją się dla putina Europa bardziej uzbrojona to trudniejszy przeciwnik związany 5 punktem traktotu.Duzo trudniej jest podjąć decyzję o ataku.A i tak są gorsi w każdym punkcie.Putin po tym co się wydażylo nie zaatakuje polski
0
@Borneo mówisz o tych dwóch bateriach? Zastanawiam się czy Ty serio trolujesz czy mówisz na poważnie? Na broń hioersoniczną aktualnie nie ma obrony a nawet jakby była to musi bazować na współpracy z staelitą a o tej możemy marzyć. Wgl o czym my mówimy jak u nas jest problem żeby wszystkie zestawy zmodernizować choćby do poziomu langust.
0
@Odcinkowy nic nie pisałem o bateriateruacj nie ma problemów aby wrażenie potrzeby to przywieźć Amerykanie dosyć nawieźli sprzętu ukrainie tuż przed wejściem ruskich efekty widać.To już jest kwestia sojuszu jak to rozwiąże.aostatnio mi ojciec powiedział że niektóre nowe wersje patriot mogą je zestrzelic.Ake Amerykanie też już mają na to idpowiedż z 2 miesiące w TV o tym mówili ale nazwy nie zapamiętałem.Natomiast Amerykanie zlecili kontrakty swoim firmom na dalsze prace nad tym sami też mają broń hipersoniczną
0
@Borneo po pierwsze jeśli chcesz dyskutować staraj się pisać poprawnie. Ciężko się czyta tak niechlujne wypowiedzi. Po drugie patrioty nie są w stanie strącić broni hipersoniczna (niezłe bajki Ci tata naopowiadał). Do stracenia tak szybkiego pocisku potrzebna jest współpraca z satelitą. Po trzecie Ameryka nie ma gotowej odpowiedzi na broń hipersoniczną, ba więcej Ci powiem, są dopiero na etapie projektu takiej broni (zaproponowali Japończykom współpracę) a od projektu do wdrożenia miną lata. Proszę nie opowiadaj bajek, każdą informację jaką podajesz sprawdź czy aby na pewno jest prawdziwa.
0
@Odcinkowy skąd wiesz że się nie staram:)nie wiem co usłyszał mój ojciec.Prawdopodibnie to co słyszałem wtv to chodzi to o ten pocisk
https://www.google.com/amp/s/gadzetomania.pl/amp/pociski-hipersoniczne-usa-maja-bron-ktora-moze-je-zwalczac,6734431632300736a
Przede wszystkim nad tym pociskiem pracują Amerykanie.Jak widzę są na to różne koncepcję
CZy ruskie je użyją nie.Raz że to drogą zabawka a jak mówię nue mają na to kasy użycie to bilet w jedną stronę dodam że Amerykanie też mają pociski hipersoniczne.Ruskue mają straszaka którego nie użyją.Bo Amerykanie mają swojego strażaka.Francja zrobiła test zmodyfikowanej rakiety przenoszącej broń nuklearnej.Tu nikt niczego nie zrobili.Zaatakowali państwo post sowieckie w czystej postaci poza nato.Nic nie zrobią Wojnę już przegrali ośmieszyli się totalnie zrobią referendum i uznają donbas jako swój i nikt tego nie uzna.Jeśli dalej będą fikać będą tracić sprzęt a ci ciekawsze rzeczy pójdą do Amerykanów na testy.Kompletnie nie man poczucia zagrożenia ze strony Tosji.Oni orzegrali już podobną wojnę w Iraku za pierwszego Busha.Nazywalo się to pustynna burza i Irak miał i sprzęt rosyjski i doradzali mu rosyjscy żołnierze.Zresztą był to debiut patriotów i tomahowków.Choć i Izrael je miał.
A swoją drogą Niemcy będą instalowac tak jak izraelici swoją kopułę może chronić też polskę jak mówią.Lot nad Niemcy to 5 min z Kaliningradem.Być może % patriotów niszczenia hipersonicznych jest ale niski. Bo to jest obroną średniego i krótkiego zasięgu i ktoś się na to powołał.Dlayego amerykanie dalej beda w to inwestować.Tak czy siak super że Niemcy to instalują.
0
@Borneo po pierwsze Amerykanie nie mają pocisków hipersonicznych. Proszę nie rozsiewać dezinformacji. Celowo wprowadzasz w błąd? Jedynym krajem poza Rosją który posiada taką broń są Chiny. A teraz najważniejsze do czego się odniosę w artykule jest napisane:
"Amerykanie zdają sobie sprawę, że jeden pocisk to zdecydowanie za mało, dlatego krajowa Agencja Obrony Przeciwrakietowej (Missile Defense Agency – MDA) przekazała, że planuje stworzyć cały system obrony" i właśnie o tym pisalem. O nawiązaniu współpracy z Japonią i stworzeniu sytemu obrony przeciwrakietowej (hipersonicznej) którego NIE POSIADAJĄ w tym momencie i jeszcze przez jakiś czas posiadać nie będą.
Co do Niemców nie wierzę w nic co mówią i uważam że nie wolno polegać na żadnej żelaznej kopule. Jak widać w najważniejszych momentach Niemcy dbają o swoje interesy a nie o los innych ludzi.
0
@Odcinkowy Myślę że to świeża informacja zartykuł jest świeży bo otworzyli fabrykę do produkcji tych pocisków.Te są podczepione do samolotów ale ma być zainstalowane na tych futurystycznych statkach Zumalt za jakiś czas.To są świeże informacje też o tym był gdzieś artykuł. Bo oni mieli nieudane próby potem w połowie udane.
https://www.google.com/amp/s/spidersweb.pl/bizblog/bron-hipersoniczn-usa/amp/
To że piszę że za produkcję biorą się Amerykanie nie oznacza że nie robią też czegoś z innymi krajami
0
@Odcinkowy no i nad pociskiem pracują francuzi i z ostatniej próby wynika że i Korea
https://www.google.com/amp/s/businessinsider.com.pl/wiadomosci/bron-hipersoniczna-rakieta-dziesieciokrotnie-przekroczyla-predkosc-dzwieku/w2gqv88.amp
0
@Borneo tutaj informacja z połowy stycznia:
https://www.chip.pl/2022/01/japonia-stany-zjednoczone-bron-hipersoniczna/
Mowa o przyszłej współpracy więc ciężko powiedzieć gdzie leży prawda.
0
@Odcinkowy ale oni mówią o obronie.A ja poruszyłem kwestie że oni mają czym zaatakować mowa tu o broni hipersonicznej i nie budowali by fabryki gdyby nie mieli co w niej produkować.Rosja ma kosę z ruskimi o wyspy a broń mają chiny i problem to Tajwan nie dziwne że chcą się koordynować w tej chwili dochodzi Korea płn.Myśkę że mogą inwestować w różne systemy obrony przed tą bronią.W kontekście obrony ruskie zrobiły dopiero jeden test i to z samolotu typu mig.Jeśli usa wystrzelą ten pocisk będzie leciał szybko i za nim oni ten samolot podniosą itp to już dawno uderzy w cel.Ani tu ani tutaj broni obronnej nie ma tak naprawdę.Im dłużej jest wojna na ukrainie tym zmniejsza się też potencjał przed bronią hipersoniczną.Też doświadczenia w tym za dużego nie mają a zdolność trafiania w cel to 60%.co im wyliczyli Amerykanie.To wszystko jest jeszcze w powijakach.
0
@Borneo no tak bo sojusz to układ państw o charakterze obronnym. Ruskie obrony nie mają chociaż s400 wydaje się być lepszą baterią od patriotów. Z tym że mało obchodzi mnie ich obrona, bardziej obchodzi mnie nasza obrona. Ps obecnie Ruscy nie będą już w stanie wyprodukować żadnej nowej broni o żadnym charakterzeze ze względu na nałożone sankcje (głównie chodzi mi o transfer technologii). Ale to nie zmienia faktu że Amerykanie jeszcze długo nie będą mieć takiej broni na wyposażenie, liczę na przyspieszenie prac z Japonią.
0
@Odcinkowy zdaje mi się że robią s550 która ma obejmować satelity.Ale pamiętaj że na folderze to i armata u nich świetnie wyglądała .katalogowo i marketingowo świetnie się sprawdza a wyszło jak wyszło.Oni tej s- 400 w praktyce nie testowali tyle co patrioty które od lat były testowane w Izraelu czy w konfliktach z arabami.Nie jestem wstanie powiedzieć czy są one aż tak dobre.Kolejna sprawa mają je Turcy co oznacza że ma je nato.Amerykanie na pewno sobie to obejrzą.Kolejna sprawa pozyskali teraz samochód zaklucający drony awans itp. Będą mieć całą filozofię To ogromna przewaga..Amerykanie chcą te pociski i nie tylko niszczyć laserami zobaczymy jak to się im sprawdzi.To ma być zdaje mi się na tych okrętach zamocowane do końca 2022r.Kolejna sprawa to budżet amerykański.Pamietaj żeich stać na strzelanie przez tydzień tomahowkami.Broni hipersonicznej wyprodukują tyle że tydz będą strzelać.Ruskich na to nie będzie stać.Te lasery mają być montowane do końca roku niedługo będą je mieć.
0
@Borneo z tym s500/s550 to pełna zgoda, podobno ma to współpracować z satelitą a to znak że pewnie będzie chronić przed bronią hipersoniczną. Turcy kupili s400 przekazać Ukrainie nie chcieli a szkoda bo mogłoby to znacząco wpłynąć na losy wojny.
0
@Odcinkowy Ameryka miała pretensje do Turcji że to kupili. Nie wiadomo teraz jak z serwisem tego na dłuższą metę.Już z s 3000 był problem ..Na razie strącają z samolotów broń hipersoniczną.Ale na pewno będą zestawy naziemne.To wszystko to delikatna sprawa francuzi tam potężne pieniądze zainwestowali i nie chcą rynki oddać Rosji dlatego Macron rozmawia z putinem.Trochę z nimi rozmawiają.Myślę że zachód bardzo im odbędzie w broni.Irracjonalne co zrobił Putin.Duzy błąd.
0
@Borneo przecież Biden powiedział w Warszawie że Putin uważał że zachód nie zareaguje, że jest zbyt podzielony. Chyba się przeliczył.
0
@Odcinkowy przecenił moim zdaniem swoją armię też samoloty bo zrobili te nowe SUV ale nie potrafią z nich korzystać z dystansu latają nisko o są strącane.Samoloty nato latają 200 h a ich 100 nie robią bardziej skąplikowanych manewrów też jako np. Grupa proste rzeczy.Mają masę nie wyszkolonego dobrze wojska.Dlatego nie są wstanie wejść np. Do kijowa.tu wychodzi budżet nato w stosunku do budżetu Rosji.Rsakcji nato I ue też nie przewidział bo myślał że ue będzie związana inwestycjami.A tu wyszło że nie i się przejechał na tym.
0
@Borneo myślę że chodzi o szkolenie. Wychowałem się przy wojskowym lotnisku, sam skończyłem kierunek wojskowy ale nie pracuje w wojsku. Najlepsi piloci jacy przylatywali do nas na pokazy często byli zza szeroko rozumianej wschodniej granicy. Potrafili robić cuda w powietrzu ale fakt jak nie ma kasy na szkolenia to system kuleje. Zostają tylko Ci co urodzili się z takim talentem. A Ruscy moim zdaniem przegrają bo nie docenili ukraińskiej armii która od 2014 roku była non stop modernizowana, poza tym posiadała wspaniałą bazę (masę sprzętu) po związku radzicekim który systematycznie był modernizowany.
0
@Odcinkowy Tylko czy to akrobaci czy wyszkolenie manewry bojowe.Podejrzewam że lot małego samolotu do pokazów jest tańszy od Miga latającego z dużo większą prędkością i z uzbrojeniem jest cięższy. Zgadzam się co do tego dlaczego przegrają ruscy choć sankcje które zmniejsza ich gospodarkę o połowę i broń dostarczona przez nato I inne kraje z poza nato zrobią swoje także dostawy potrzebnych rzeczy do przeżycia i trzymanie ich rodzin aby mieli wolną głowę do walki.Ruskie mają poczucie że walsczą z dużym przeciwnikiem a nie jednym krajem .