La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 973 Culés

7

30 kwietnia 1940 roku w boju z niemieckimi siłami pod Anielinem koło Opoczna poległ mjr Henryk Dobrzański "Hubal". Nie zdjął munduru po klęsce kampanii wrześniowej. Przedostał się z podkomendnymi na Kielecczyznę i rozpoczął działania bojowe. Brawura majora spowodowała, że Niemcy nazywali go "szalonym majorem", usiłując dopaść go w kolejnych zasadzkach i obławach. Był odznaczony m.in. czterokrotnie Krzyżem Walecznych oraz Krzyżem Virtuti Militari.

Red is Bad.

konto usunięte

0

@Majkel34 Polski wojskowy zginął w walce z niemieckimi siłami i dlatego czerwoni są źli. Dobrze zrozumiałem?

1

@Persyfl jak zwykle nie. Typowe dla Ciebie.

konto usunięte

7

@Persyfl A nazizm nie jest czerwony? Wiedziałem że się pojawisz xD

1

@MesQueUnClub96 dwie bliźniacze ideologie. Ten sam pień. Socjalizm i walka. Tu walka z kimś bo jest z innej klasy społecznej, tu walka z kimś kto inaczej wygląda czy ma inne pochodzenie.
I tu i tu czerwień na szmatach - bo to nie są flagi oznacza krew niewinnych ludzi.

konto usunięte

0

@Persyfl Piszesz, że niby nie, ale potem, że jednak tak.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?