La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1871 Culés

0

Co sądzicie o branży budowlanej? Zastnawiam się nad zmianą branży, aktualnie pracuje w sprzedaży, dobrze sobie radzę, ale jak widzę rynek to wiem, że chleba z tego nie ma, jeżeli się nie ma znajomości ( przynajmniej w mojej okolicy). Wyremontowałem dom u moich rodziców i wiele osób chce dać mi jakieś zlecenie na kolejne remonty, znajomi, rodzina itd. Jest tu ktoś kto pała się z wykończeniówką i co sądzi na temat tej branży?

konto usunięte

7

@pato1234 Jak jesteś w tym dobry i pracowity to zarobisz dobre sianko.

konto usunięte

4

@pato1234 nie ważne co sądzisz o danej branży, ważne żeby to co robisz dawało ci satysfakcję i pieniądze. Uważam, że budowlanka to bardzo fajny sektor, zwłaszcza jak działasz na własną rękę. Uderzaj śmiało, zawsze będziesz mógł wrócić do sprzedaży, a nie potem żałować że nie spróbowałeś. Plus w budowlance naprawdę można zarobić bardzo dobre pieniądze.

3

@pato1234 Ja bym w to szedł. Na dobre ekipy trzeba czekać miesiącami/latami. Natyrasz się jak wół, ale kasy jak lodu.
Pytanie jaki jesteś kozak:)

1

@Kurkmen Właśnie wiem o tym, też szukam jakiegoś wspólnika najlepiej kogoś znajomego, żeby robić we 2. No właśnie od małolata coś tam remontowałem w domu itd i w sumie lubie to robić. Waham się jedynie z tym, czy nadal będzie z tego chleb ;p

0

@escarabajo Czy kozak to nie wiem, na razie nic nie robiłem nikomu, a rodzina zawsze powie, że jest dobrze :) Wszystko by się okazało jakbym się tym zajął profesjonalnie. Tym bardziej, że u siebie w domu nie masz terminu, tylko robisz wszystko, żeby Ci się podobało ;p

konto usunięte

0

@pato1234 no te 2 osoby to minimum, żeby coś działać. W jaką działkę chciałbyś wejsc? Bo wykończeniówka tez ma sporo odlamow. Ze swojej strony polecam zająć się glazurnictwem.

1

@Kurkmen Tak właśnie teraz znajomy prosi, żeby mu ułożyć schody wejściowe do domu. Nie byłem jeszcze tam na placu ale całość ma około 20m^2, też nie wiem jakie są ceny. Wstępnie się zgodziłem. Ogólnie to na początku myślę, żeby łapać się tego co będzie, jeżeli będę w stanie to oczywiście dobrze zrobić :)

1

@pato1234
Polecam, pracuje od 10 lat w nadzorze i branża na przestrzeni tego okresu zmieniła się diametralnie in plus oczywiście.
W wykończeniówce można zarobić naprawdę fajne pieniądze o ile ma się fach w ręku.
Przy działalności warto postarać się o 20 tysięcy na start na narzędzia.

3

@pato1234 Jeśli rodzina chce Ci dać jakieś zlecenia, typu łazienka, jakieś płytki, coś niedużego. To ja bym to brał w ramach "ćwiczeń" (w sensie odpłatnie, ale Ty sobie poćwiczysz). Jeśli będą zadowoleni (a uwierz mi, że nie zawsze Ci powiedzą, że jest super jak coś skiepścisz) i będziesz czuł, że dobrze Ci idzie, to dla mnie wybór jest prosty.
Widzę, że komuś odpisałeś "Waham się jedynie z tym, czy nadal będzie z tego chleb ;P" - stary myślę, że ta branża jeszcze wiele wiele wiele lat da zarobić nie tylko na chleb, ale i uważaj... na chałkę!:) W zeszłym roku wykańczałem... znaczy ekipa, kasy jak lodu... z mojego punktu widzenia, niestety.

2

@pato1234 mój ojciec też zrobił podobnie tylko że nie rzucil poprzedniej pracy
Złapał wprawe i co chwile ktoś do niego dzwoni
Myślę że jeśli się w tym odnajdujesz to czemu nie ;p

0

@pato1234 Jeśli jesteś w tym dobry to ok tylko pamiętaj że obecnie rynek wykończeniówki może się trochę uszczuplić bo sprzedaż mieszkań mocno zwolniła a zwolni jeszcze bardziej , nie mniej jednak remontuje sie tez starsze mieszkania .

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?