La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1529 Culés

6

O jednej z ofiar z tej masakry/strzelaniny w Teksasie(Uvalde)
"Alexandria "Lexi" Aniyah Rubio, lat 10. Lexi otrzymała nagrodę dobrego obywatela i została wyróżniona za całokształt podczas wczorajszej ceremonii wręczenia nagród. "Powiedzieliśmy jej, że ją kochamy i że odbierzemy ją po szkole. Nie mieliśmy pojęcia, że to będzie pożegnanie"-mówiła matka Lexi


Aż serce kraja czytając takie twitty, miała całe życie przed sobą :(
@Kgorecki2500 @Barca1992 @michal26 @macio_944

3

@tomek8756 I żadne tłumaczenia typu "że gdyby nauczyciel też miał broń" nie zmienią faktu, że prawo do broni powinno być ograniczane.

1

@Kgorecki2500 Wiadomo,że nie każdy powinien mieć broń.Powinny być między innymi bardzo dokładne badania psychologiczne

2

@tomek8756 a wystarczyłoby żeby przynajmniej jedna z koleżanek lub kolegów z klasy mieli AK i wszystko by się potoczyło jak w hollywodzkim filmie

3

@Kgorecki2500 a może by tak zwiększyć penalizację za użycie broni?
Odbierzmy wszystkim broń i się potem dziwmy, że rząd robi z nami co chce. W USA w wielu stanach właśnie z tym się liczą, że jak przekroczą granicę, to protesty mogą być "z ostrą amunicją".

0

@michal26 To chyba też nie jest normalne, że na protestach mogłoby dojść do użycia ostrej amunicji. Czy jest? Jak dla mnie to, że można na luzie po 18 iść do sklepu i na dowód kupić karabin szturmowy z amunicją to jest coś nienormalnego. Gdzie alkohol mógłby kupić dopiero za 3 lata. Jak dla mnie prawo do broni powinno być ograniczone (piszę tutaj ogólnie, nawet nie chodzi mi konkretnie o USA) i mam nadzieję, że w Polsce nigdy nie będzie to zliberalizowane do poziomu USA (czy tam Teksasu bo chyba też każdy stan może samemu nadawać pewne ograniczenia)

2

@Kgorecki2500 W Polsce to i tak należy najpierw zacząć od normalizacji przepisów w zakresie obrony koniecznej, bo to niewielka różnica czy mam w ręku broń czy widelec skoro żadnej z tych rzeczy nie mogę legalnie użyć do swojej obrony.

0

@maroon A tu to pełna zgoda.

0

@Kgorecki2500 nie chodzi o to, by doszło, tylko o to, by mogło dojść. Mówimy o sytuacji, kiedy celem jest władza. Demokracja ma sens tylko wtedy, kiedy sprawujący władze szanują tych, którzy ich wybrali

1

@maroon oj tak. To jest tragedia wręcz. Powinno się przywrócić prawo własności i jak ktoś napadnie Cię na Twoim terenie, to masz prawo nawet go zabić.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?