La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1438 Culés

konto usunięte

1

Podejście Katalończyków jest dramatyczne. Po sukcesie Realu w LM są gigantyczne naciski ze strony Hiszpanów, oraz Ahmedów z Arabii i innych Januszy z Indii by podpisywać wszystko by zrobić transfery. 0 zastanowienia nad potencjalnymi konsekwencjami tego wszystkiego. Laporta będzie poniekąd przymuszony bo drugi taki sezon Realu i go na taczkach wywiozą. Niestety pojawiła się tam mentalność albo wyniki albo smierć. Myślałem ze poza Polską takiej skrajnej głupoty nie ma.

1

@LloretDeMar
a co w tym jest głupiego

wyniki nakręcają kasę, myślisz że skąd Real też ma kasę? w niewychodzenia z grupy w LM, czy corocznego prezentowania się dosyć fajnie w tych rozgrywkach

w tym roku za LM z samych rozgrywek ile dostaną z 80-90 mln bez praw telewizyjnych, a my ile 20-25? robi się niesamowita różnica

nie inwestując możemy popaść w długoletni marazm jak Milan

konto usunięte

0

@lucca87 rozumiesz chociaż na czym polegają te transakcje? To chwilowa korzyść. Żeby miało to sens, musimy już systematycznie utrzymywać poziom bo to są niekorzystne umowy jak się zagłębisz. Jeśli źle wydamy te pieniądze, to będzie jeszcze gorzej niż jak byśmy mieli wegetować.

0

@LloretDeMar
pewnie stary lepiej rozumiem niż ty

bez utrzymywania poziomu będziesz miał jeszcze gorzej niż teraz i staniemy się Milanem albo Arsenalem, a bez wydawania kasy na lepszych piłkarzy można pomarzyć że coś wygramy ale tak nie będzie, a to będzie oznaczało dłuższe osadzenie się w przeciętności

trzeba zainwestować aby Barcelona znów wróciła bo sukces przyciąga kasę, a z odpowiednią drabinką płacową można być 0+ klubem z dużymi sukcesami

przypominam klub piłkarski to nie przedsiębiorstwo co ma przynosić zyski, wystarczy tylko aby się samo finansowało

poprzedni zarząd zostawił dużo syfu, aby nie pogorszyć sytuacji trzeba zainwestować albo popadniemy w marazm

konto usunięte

1

@lucca87 czyli nie rozumiesz. My rezygnujemy z części zysków z naszych poszczegolnych elementów w kolejnych latach w zamian za kasę z góry. Żeby takie coś zadziałało muszą od razu przychodzić za tym wyniki i rozsądek w wydawaniu kasy, bo te rzeczy dalekosiężnie mogą być kulami u nóg. A jak nie pojawią się wyniki to pogrążyć. Stan wegetacji przez kilka lat jest bezpieczniejszy z tego względu że nie podpiszemy, nazwijmy to po imieniu niekorzystnych umów. Mówimy o jutrze a nikt nie musli o pojutrze. Jak te umowy nas pogrąża za te 20 lat, to Laporta będzie wrogiem publicznym numer 1 większym niż był Bartomeu.

Te umowy przy okazji będą ogranicznikami dla kolejnych zarządów. Jeśli Barcelona przy modelu „wyniki tu i teraz” nie spełni założeń to nie będzie tu drugi Milan tylko drugie Rangers.

0

@LloretDeMar

doskonale rozumiem, tylko to po pierwsze rezygnacja z części zysków które dzięki wynikom i tak mogą być lepsze niż wegetacja

przykładowo 50% z 200 mln EUR to nadal więcej niż 80 mln EUR

a Rangersi jak widać nieźle sobie radzą

wegetacje doprowadzi do tego że będziemy walczycli o TOP3 co sezon, będziemy się podniecali pojedynczymi meczami i w dłuższej perspektywie odprowadzi do całkowitego upadku sportowego i finansowego klubu, tak jak to było z Milan czy Arsenal

upadek sportowy równa się mniejsze przychody, coraz gorsi piłkarze i jesli się nie trafi z talentami, trenerem lub nie ma się finansowania to popada się maraz na dłużej

nie wiem czy wiesz ale klub sportowy jest nastawiony na wyniki, to one są clue sportów

uważam że można mieć wyniki i mieć zbilansowany zespół

uważam też że inwestycje to lepsza droga niż wegetacja

i na szczęście nie mogło być lepszego bodźca dla Laporty niż wygrana Realu w LM

konto usunięte

1

@lucca87 ostatni raz napiszę, jak nie dotrze to nie mamy o czym dyskutować. To gra większego ryzyka. Jeśli nie pójdą za tym wyniki sportowe, to klub się nie wygrzebie. To jest jednorazowy zastrzyk gotówki za rezygnacji z pewnych rzeczy w kolejnych latach. Jeśli nie wydadzą mądrze budżetu, będzie jeszcze gorzej niż obecnie. Mi nie musisz pisać o znaczeniu wyników bo rozumiem to jak mało kto. Po prostu to jest droga większego ryzyka.

I nie, wygrana Realu to wcale nie jest dobry bodziec. To nas naraża także na desperackie ruchy. Już jeden wydawał olbrzymie pieniądze w desperacji po odejściu Neymara. Reszty nie muszę dopowiadać. Równie dobrze w kolejnym sezonie Real może już mieć gorsze wyniki. Nie znamy przyszłości.

Jeśli mądrze nie wydają pieniędzy, już się nie wygrzebiemy. Podkreślam żeby dotarło. Te pieniądze muszą być mądrze wydane, bo to jest jednorazowy zastrzyk. Źle wydając pieniądze za kilka lat będziemy skazani albo na większą wegetację albo upadłość nawet. Tylko wartość tych ruchów poznamy dopiero za rok. Po wynikach sportowych sprawa będzie jasna. Nie potępiam idei tylko nie podoba mi się podejście Katalończyków. Gdy Bartomeu rujnował wszystko to siedzieli cicho albo klaskali. Teraz klub ma ciężki orzech do zgryzienia i wymagają desperackich ruchów. Laporta jest prawnikiem i wybierze mądrze. Zna dokładnie każde słówko w umowie i wiem że nie narazi klubu. W przeciwieństwie do Bartomeu martwi się skutkami swoich decyzji.

0

@LloretDeMar
nie dotrze?:) koleś weź się nie ośmieszaj bo rozumiem to lepiej niż ty za przeproszeniem

ja powtórzę jeszcze raz nie inwestując popadniemy w marazm a co za tym idzie mniejsze zyski w przyszłości, a inwestując mamy szansę na większe zyski

problemem Bartomeu nawet nie były wydatki na zakupy choć te również były przesadzone ale pensje

my dziś nie mamy problemów z płynnością ale z limitami wynagrodzeń i to nas głównie stopuje a to winna rozrzutności i ponad normatywnych pensji dawanych przez poprzedni zarzad

jakoś po tym zarzadzie się tego nei spodziewam

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?