La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1297 Culés

konto usunięte

0

Niedługo na każdy dzień tygodnia będzie w Wojsku Polskim inny rodzaj czołgu. Ciągle tylko piszą, piszą, a ja czekam na konkrety, tj. zrealizowane dostawy.


0

@Kurkmen Nie lepiej byłoby iść już w te abramsy, ciekaw jestem czy przez wzgląd na sytuację w Ukrainie, Amerykanie nie mogliby jakoś przyspieszyć dostaw czołgów do Polski. Nie piszę nawet że moglibyśmy dostać jakieś dodatkowe, ale chociaż część tych które kupiliśmy

0

@Kurkmen tylko pytanie po co te czołgi? jeśli mają stać w garażu i gnić to bez sensu, już nie raz słyszałem, że WP nie udostępnia dla żołnierzy nowych broni tylko trenują na starym sprzęcie

konto usunięte

0

@kamilop nic nie przyśpieszą, bo najpierw realizują dostawy do takich krajów jak np. Tajwan, Australia, które z punktu strategicznego są zdecydowanie ważniejsze od Polski. Do Polski niby ma trafić do końca roku 28 sztuk Abramsów, ale zobaczymy. Ogólnie to na ten moment jest dużo pisania, mało efektów.

konto usunięte

1

@Joe_Pesci standard. :)

0

@Kurkmen Czyli szykują się 4 typy czołgów w Polsce. Jest gdzieś info ile planują nabyć czołgów K2?

konto usunięte

1

@Kurkmen
"Będziemy, analizujemy, szukamy" czyli rozdajemy wszystko jak leci jednocześnie nie mając zapewnionych alternatyw? Dlaczego mnie to nie dziwi w państwie PiS:)

konto usunięte

0

@kamilop na ten moment nic nie widziałem, ale śmieszy mnie fakt posiada ia tyłu typow czołgów. Logistyka i mechanika tyłu typow toć to istne szaleństwo.

0

@kamilop nie będzie 4 , stawiam że twarde pójdą na Ukrainę docelowo będziemy opierać się na abramsach a k2pl w najbliższym czasie zastąpią leopardy

0

@Kurkmen Ty ale w sumie jak będą mogli składać ten czołg w Polsce to chyba dobrze.

0

@Seledynowy W sumie ma to jakiś sens. Ciekawi mnie ilość i czas realizacji K2 do Polski.

0

@kamilop Zapoznał się tylko z ofertą. Czytaj ze zrozumieniem.

konto usunięte

1

@Kgorecki2500 oczywiście, że dobrze. Powinno się dążyć do jak największej "polonizacji", aby móc produkować niezbędne części zamienne, uzbrojenie, itd. u siebie bezpośrednio w kraju na licencji.

0

@maroon Kolego a co to w praktyce oznacza? Raczej gdyby nie było już wstępnych ustaleń, to minister nie pisałby takich rzeczy. Po za tym wiele mediów już o zakupie pisze.

0

@kamilop No tyle to oznacza, że na podstawie tak lakonicznego komunikatu ciężko wnioskować o ile sztuk chodzi i czy w ogóle ta oferta będzie przyjęta. Takie informacje mogą też służyć jako wywarcie presji na innych kontrahentach.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?