- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1569 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
96 odpowiedzi
kodi77
56
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1569 Culés
3
Cieszy, że po tylu latach hmm udawania(?!) w końcu wszystkie ważne polskojęzyczne media 11 LIPCA przypominają o Rzezi Wołyńskiej.
To byla wielka hańba, że jeszcze 10 lat temu Katyń (słusznie!) był podkreślamny na każdej stronie (pomimo, że tam zginęło kilkanaście tysięcy oficerow, którzy w przypadku wydostania się z niewoli mogli stanowić zagrozenie), a o Wolyniu, gdzie zginelo dużo więcej osób, w dodatku niestanowiących żadnego zagrożenia była cisza.
Niezrozumcie źle, nie wybielam mordu w Katyniu na jeńcach wojennych, ale jego podkreślenie na każdym kroku, przy kompletnej ciszy o zbrodniach UPA było niezrozumiałe. Bo w imię polityki sprzedać tak ważna cześć swojej historii...
Dziś na szczęście o jednym i drugim mordzie ma świadomość coraz większą liczna Polaków. Można budować dobre relacje miedzy sasiedzkie, nawet trzeba, ale nie na kłamstwie czy zasadzie, że to nie ten czas...
3
@MESSIah16 nie da się z ukraińcami zbudować przyjaznych stosunków, bo mamy sprzeczne interesy oraz oni cały czas czczą i hołdują bandytom najgorszej maści. Nikt nie był tak okrutny jak ukraińcy, ani Niemcy, ani Rosjanie. Także jak opadnie mgła wojny zamiast pazurków pokażą nam znów pazury, czyt. np. taki idiota i banderowiec Mielnyk czy jak go zwał.
0
@MESSIah16 Tylko, że Rosjanie popełnili setki innych mordów bestialskich mordów poza Katyniem. Poza tym jak mordowali naszych oficerów to i tak nie było już państwa polskiego. To był element mordowania elit żeby łatwiej wpiąć Polskę w sidła systemu komunistycznego.
@Kurkmen Taa zniszczą wszystkie polskie cmentarze i nas wymordują XD Poza tym ten cały Melnik stracił posadę.
0
@fcbarcafan19 tak stracił posadę, że na jesieni ma zostać wiceministrem spraw zagranicznych. Bujać to my, a nie nas. Poza tym nie mam ochoty tłumaczyć podstaw takim osobom jak ty, elo.
0
@Kurkmen Fakt trochę głupio odpisałem, ale prawda jest taka, że my mamy wiele wspólnych interesów z Ukrainą np. rozwój Europy Środkowej czy współpracy w przemyśle zbrojeniowym. Poza tym mi nic nie musisz tłumaczyć bo wiem dużo o Zbrodni Wołyńskiej. Ty z kolei przedstawiasz stronę skrajnie nacjonalistyczną co widać w pisaniu Ukraińcy z małej litery. Takie przeliczanie czyja zbrodnia była gorsza jest śmieszne, bo zapomniałeś np. o zbrodniach Rosyjskich takich jak Operacja polska NKWD. Zgadzam się, że Ukraińcy robią źle czcząc tych morderców ale są próby pojednania jak np. obecność ambasadora Ukrainy na dzisiejszych obchodach rocznicy Zbrodni Wołyńskiej. Możemy z nimi się pojednać, ale trzeba prowadzić mądrą politykę historyczną i naciskać tak długo aż zaakceptują nasze żądania (poszukiwania i godny pochówek).
1
@fcbarcafan19 tu trzeba sprawy stawiać twardo i stanowczo, bo jeśli w tym momencie w którym są, czyli najazdu ruskich i byciu praktycznie w 100% zależnym od Polski nie wymuszą na nich swoich racji, to po wojnie zapomnij o czymś takim. Polska ma tak mocne karty przetargowe w rękach, a bawi się z nimi jak z dziećmi. Samą niechęcią wobec ruskich żadnego przymierza się nie zbuduje z tak skorumpowanym i zdegradowanym państwem jakim jest Ukraina. Możesz sobie to włożyć miedzy bajki.