- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 913 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Roobo
13
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 913 Culés
4
Ten Azpi to jest taki krok minimum, żeby można było powiedzieć, że i z tyłu nie ma tragedii. Alba-Araujo-Pique/Eric-Azpi wygląda dobrze. Raczej nie chciałbym Desta, czy Roberto na boku obrony. No i niech tej naszej skały urugwajskiej zdrowie się trzyma, bo bez niego jest ciężko.
7
@Oskar00 Azpi i Kounde. Natomiast lewa obrona to dramat na ten moment pod kątem defensywnym
6
@michal26 Kounde jak przyjdzie to luksus całkowity :) A lewa obrona raczej się niestety nie poprawi, jedynie może Alonso przyjść. A szczerze to już bym wolał jakiegoś młodego tam ogrywać niż tego gościa bez szybkości, który w dodatku zrobił co zrobił.
6
@Oskar00 @michal26 Sergio Gomez na lewą obronę, wychowanek grający obecnie w lidze Belgijskiej robiący w dodatku mega liczby, potencjał na TOP lewego obrońce.
0
@michal26 Przecież w minionym sezonie Barca praktycznie nie traciła bramek po sytuacjach z lewej strony. Większość udanych akcji przeciwników szła z prawej strony, albo ze środka. Jordi w poprzednim sezonie był naprawdę dobry w defensywie, właściwie to słabo zagrał tylko przeciwko Athleticowi oraz w kilku meczach pod koniec sezonu, kiedy był już zajechany fizycznie ze względu na ciągłą grę w klubie i kadrze oraz brak zmiennika.
0
@Bzyczekk jak nie traciła z lewej strony? Traciła, tylko zwyczajnie mniej akcji tamtędy szło, bo w Hiszpanii jest przesyt lewych skrzydłowych, a niedosyt prawych skrzydłowych. Wskaż mi naprawdę dobrych prawych skrzydłowych w tej lidze. Takich z topu
1
@Bzyczekk ja też patrzę globalnie, bo potem pojedziemy do Europy i taki Bayern, PSG, czy angielskie kluby, gdzie prawoskrzydłowi są top, zrobią z naszej obrony wiatrak
@Kondziubarca o ciekawa propozycja
@Oskar00 no Kounde to podstawa moim zdaniem. Musimy mieć 4-5 obrońców, którzy mogą ze sobą konkurować.
1
@michal26 Takim bardzo dobrym prawo skrzydłowym z La Ligi to poza Dembele jest przede wszystkim Sergio Canales.
Nie posiadam statystyk, bo nie zapisywałem przebiegu każdej straconej bramki, jednak zapewniam Cię, że najmniej goli traciliśmy z lewej strony. Patrząc globalnie również jest podobnie, bo jeśli przejrzysz blamaże z Bayernem oraz Benficą, czy mecze z Napoli, Galatasaray i Eintrachtem, to Jordi praktycznie nie ponosił w nich winy za stracone bramki.
Generalnie to myślę, iż Twoje stwierdzenie jakoby lewa obrona prezentowała dramatyczny poziom defensywny jest nieprawidłowe, szczególnie że taki stan faktycznie występował, lecz z prawej strony.
0
@Bzyczekk no i sam widzisz. Jest jeszcze Rodrygo. Masz ogólnie 4-5 dobrych PS z czego 2 gra w Barcelonie.
Dla porównania Anglia:
https://www.transfermarkt.pl/premier-league/marktwerte/wettbewerb/GB1/plus//galerie/0?pos=&detailpos=12&altersklasse=alle
A także Hiszpania:
https://www.transfermarkt.pl/laliga/marktwerte/wettbewerb/ES1/plus//galerie/0?pos=&detailpos=12&altersklasse=alle