- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1126 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
86 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
36 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1126 Culés
4
Myślę, że groźby Chin nie są tylko zwykłym straszeniem, ale rzeczywiście może do czegoś dojść. Możliwe jest naruszenie przestrzeni powietrznej Tajwanu przez chińskie myśliwce w trakcie lotu Pelosi, wystrzelenie pocisków w kierunku Cieśniny Tajwańskiej lub nawet demonstracja wojskowa wobec wysp tajwańskich leżących kilka kilometrów od wybrzeży Chin, aby ukazać słabość tajwańskiej obrony.
5
@barcelonaLM Dozyjmy chociaż do mundialu
0
@barcelonaLM Oby jednak do niczego nie doszło. Bo znowu przez kilku szaleńców będą cierpieć ludzie.
2
@barcelonaLM
"Ktoś puścił w świat plotkę, że Pelosi odwidzi Tajwan. Chiny robią pokaz siły. Pelosi nie leci na Tajwan bo nie było to planowane. USA wychodzi na tchórzy :)
Tak działa propaganda.
--
- Biden odradza wizytę Pelosi na Tajwanie.
- Wojsko odradza wizytę Pelosi na Tajwanie.
- W oficjalnych planach wizyty w Azji nie ma Tajwanu.
- Xi i Biden gadali telefonicznie i z oficjalnych wiadomości Xi raczej chce uspokojenia niż zaostrzenia sytuacji (tak przynajmniej można wywnioskować z tego co dotarło do opinii publicznej)
- Chiny mają obecnie spore problemy wewnętrzne. Trochę im gospodarka siada i wojna raczej nie jest im teraz potrzebna.
- Konflikt zbrojny spowodowałby teraz sankcje i utratę znacznej części rynku Europejskiego co w obecnej sytuacji byłoby dla nich problematyczne.
"
0
@barcelonaLM jak Rosja zaatakowała przeczytałem jakiś artykuł geopolityka, nazwiska nie pamiętam, że jak Rosja zaatakuje Ukrainę to Chiny na 100% pójdą po Tajwan, więc raczej pytanie kiedy a nie czy. Dodam że ten geopolityk napisał to w 2019r i w 100% trafił jak Rosja się zachowa z Białorusią, Ukraina itd. Ale fakt też jest taki że Chiny mają czkawkę w gospodarce, a to może ich powstrzymać
1
@tbas Pójdą kiedy zobaczą ostateczny efekt inwazji Rosji. Jeżeli Ukraina zdołałaby odzyskać część utraconych terenów dzięki pomocy Zachodu to Chiny dwa razy by pomyślały nad atakiem na Tajwan. Poza tym w grze o Tajwan mogą włączyć się także Japonia, Korea Płd. czy Australia. Jeżeli USA założyłaby blokadę morską w cieśninach indonezyjskich to Chiny stanęłyby pod ścianą.
3
@barcelonaLM Chiny sobie mogą dużo gadać, oni nie mają żadnego doświadczenia w czasie wojny, amerykańskie siły mają praktykę, ich oddziały brały udział w wielu misjach w najcięższych warunkach, Ameryka by ich zmiotła z powierzchni ziemi, niech tak szabelką nie machają lepiej.
1
@Medium To też fakt, w Chinach dużo jak zawsze robi propaganda (widzimy to teraz po rzeczywistych możliwościach Rosji). Niestety ale duża część żołnierzy chińskich w razie czego to będzie zwykłe mięso armatnie.
0
@barcelonaLM myślę że znacznie więcej państw w tamtym rejonie by się włączyło niż tylko Japonia korea czy Australia
0
@Seledynowy Kraje, które wymieniłem to główni gracze, których obecność może zmienić teatr wojenny. Nie liczę na obecność państw europejskich (tylko Francja ma lotniskowiec, któremu sporo by zeszło by tam dopłynąć). Indie czy Pakistan mimo, że mają sprzeczne interesy z Chinami pewnie byłyby neutralne i czekałyby na rezultaty. Rosja odpada całkowicie, nie staną ani po stronie Chin ani USA, bo drugi, tak wielki front byłby dla nich samobójstwem
0
@barcelonaLM bardziej miałem na myśli Filipiny albo Indonezję, im też nie na rękę chiński Tajwan a lubią się z amerykanami , może nawet tajlandia