- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1172 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1172 Culés
24
Szacuje się, że Rosja straciła 25% wszystkich dostępnych czołgów.
Wojna dalej trwa i dalej będą tracić kolejne czołgi. Bardzo dobrze. 25%, kiedy się miało prawie 5k czołgów, to robi wrażenie. Najwięcej zostało im postsowieckich maszyn, często niemodernizowanych. Z nowoczesnych to im zostało:
T-90A, T-90M, T-72B3.
I tyle. Reszta to albo w małych stosunkowo ilościach, albo stare czołgi. T-55 nie wliczono, bo to czołgi mające po 60 lat xD
I gitara. Niech się kacapy wykrwawią do końca. Ja tak typuje, że połowę sprzętu stracą na tej wojnie. To i tak już są największe straty od końca II WŚ.
@Bykunn @Odcinkowy @mekston @barcelonaLM @NaFazieHitman @macio_944 @arasz1819 @Barca1992 @tomek8756 @Kgorecki2500
1
@michal26 ostatnio to oglądałem ciekawy kanał i fajnie mapy przedstawia. Nie jestem pewien do końca czy to tak fajnie jak się wykrwawią "do końca" mam ma myśli to, że mogą zrobić coś naprawdę poje*anego.
0
@NaFazieHitman no mogą, ale to będzie koniec Rosji wtedy, bo NATO będzie musiało zareagować.
Swoją drogą - to jest dobry czas, by zainstalować tarcze antyrakietowe w Europie.
0
@michal26 Czekam aż na Ukrainę wjedzie rudy 102
2
@michal26 Ponad 10 tys. to oni mają samych T72 i T80, które były w rezerwie, ale może już nie są. T-55 to już chyba kilka lat temu poszły na żyletki. Najstarsze jakie mieli w rezerwie to T64. Poza tym u nich to nigdy nie wiadomo co kryją za uralem.
0
@michal26 dla mnie ważniejsze są samoloty w zasadzie Anglia z czołgów rezygnuje.Ważniejsze sa dtiny samomoty altyleria piciski bakistyczne czy broń hipersoniczna itp.Strata 220 samolotów to strata wyszkolonegi pilota kilka lat diświadczenia.Ruskie produkują 39 samolotow rocznie to strata do odrobienia przez 4 lata i nato będzie produkować f35 dka innych krajow można tu osiągnąć przewagęA co do czołgów sorawa jest skomplikowana bo musza pilnować ich miast i granic nie mogą wszystkie dać na ukraine i tyczy suę to każdego uzbrojenia.
0
@michal26 oczywiście gospodarczo 40bln vs 1.2bln to jest miazga i nie mają szans. Putin liczy na zimę, a my nie możemy już teraz odpuścić, oby się to nie rozlało właśnie tam jak mówisz
0
@mkord przecież T-55 wjechały w tym roku na front. Oni to mają ponad 20k czołgów, z czego połowa w muzeum, albo niesprawna, albo rozkradziona. Efektywnie mają tyle co napisałem, bo z paru źródeł to wynika. 5k to i tak dużo czołgów.
0
@NaFazieHitman Putin sobie może liczyć na zimę, jak są teraz ciepłe w Europie. Dla nich gorzej, bo czołgi znowu utkną w roztopach.
0
@Borneo Stary. Strasznie ciężko się czyta xD słownik Ci szwankuje chyba.
No, ale tak. Czołgi są mniej istotne, ale jednak do ataku? Każdy kraj, który atakuje, używa sprzętu pancernego. Czy to BWP, czy to czołgów, czy to innych maszyn.
Artyleria, to królowa wojny. Tutaj bez dyskusji. Przewaga w powietrzu też niezwykle istotna.
0
@Kgorecki2500 niestety T-34 na pewno nie ujrzymy na tej wojnie :(
0
@michal26 niestety moge tylko ubolewać nad swoja pisownią.Na maturze zrobiłem 15 błędów.Jestem zdiagnozowanym dyzlektykiem i nawet wystawiono mi na to papier.A skonczyłem na koźmuńskim 2 kierunki i masę innych szkoleń.
Dziś się jakiś cud stał zniszcxyli im jednej doby 10 samolotów.
0
@michal26 Na froncie na pewno były T-62. T-55 nie widziałem w żadnych relacjach, ale może coś mi umknęło. Z ruskimi jest ten problem, że 20 tys. niesprawnych są w stanie włączyć do walki w kilka tygodni. Wystarczy, że przestawią gospodarkę "w tryb wojenny", oby do tego nie doszło, bo to może oznaczać, że plany putina sięgają dużo dalej niż Ukraina.
1
@michal26
Tak się wykrwawią, że zimą będzie Europa dogadywała się z Rosją by był "business as usual" jak będzie w dupę zimno ^^
0
@Borneo to spoko :) W sensie...jak masz taką dolegliwość, to w pełni zrozumiałe :)
Po prostu myślałem, że coś ze słownikiem masz nie tak haha :D Więc luzik. Rozumieć rozumiem co piszesz :P
A co do wojny - i gitara. Tak powinno być codziennie :D
1
@michal26 dzięku za zrozumienie:)
2
@mkord kurcze. Zweryfikowałem i rzeczywiście T-55 nie pojechało na front.