La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1746 Culés

0

Leszek Żebrowski:
Dziwne? Nie, bo sami sobie jesteśmy winni!

1 sierpnia, w rocznicę Powstania Warszawskiego pojawiła się wiązanka pod tablicą informującą, że tu kiedyś... mieszkał tow. Leszek Kołakowski, który w pierwszych latach Polski Ludowej uczestniczył (z bronią w ręku!) w grupach operacyjnych UB. Utrwalacz władzy ludowej!

On nawet pod koniec życia twierdził, że

wszystko usprawiedliwiał światły cel: "Właściwie było założenie, że tu się nie obejdzie bez przemocy. Stanowiliśmy mniejszość. W 1946 roku nie wierzyliśmy w prawdziwe referendum czy wybory. Ale był cel, który to usprawiedliwiał. Myśmy nie uważali się za demokratów. Sądziliśmy, że społeczeństwo powinno być rządzone przez oświeconą elitę. Mieliśmy takie bezczelne, młokosowate przeświadczenie, że masy zjedzą wszystko. Masom trzeba podawać jakieś kłamstwa do wierzenia. Trudno". („GieWu”, 12.31.1996-01.01.1997)

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/300588799_624918875661575_2723442413248978968_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=msVUMhKYfvMAX_XkKsV&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=00_AT8BmoV0Es7pn4ZGCNGM-Ucojmq7Aar4CNIdfDvCi8zTMA&oe=63084CAA

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?