La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1438 Culés

2

@Tasde tak jak pisałem potwierdziła się wymiana jednostki u Maxa. Jednak Marko coś tam wie więcej co się dzieje w Red Bullu niż zwykły użytkownik Rambli ;)

0

@mekston Trafić trafił, jednak okoliczności są zupełnie inne niż mówił.
Nie przyjęliby kary, gdyby nie awaria silnika na Węgrzech, a teraz wymienili silnik bo wprowadzają nową specyfikację, więc nie zmienili dlatego, żeby mieć po prostu świeży, ale żeby mieć mocniejszy.

0

@Tasde przeciez wiedzieli ze beda wprowadzac. (szczegolnie ze od 1 wrzesnia mamy zamrozenie rozwoju ostatnich elementow jednostki napedowej) Nie mowil stricte ze wprowadza tylko z uwagi na swiezosc. Przeciez on tez dobrze znal sytuacje z liczba zuzytych jednostek.

Poza tym zwroc uwage ze na Wegrzech wymienili i u Maxa i u Pereza - wiec tez pewnie kwestia monitorowania ile tamte jednostki przejechaly. Nawet w ktoryms artykule to padlo ze moze byc wymiana na Wegrzech i potem Spa / Monza. Jak widac potwierdzilo sie.

0

@mekston Tyle, że wszystko wzięło się od gadania Marko ale on gadał bo gadał, wyszło jak wyszło ale to o czym mówił Marko nie miało sensu.
Nie wymieniliby silnika na Węgrzech, nie chcieli tego robić bo gdyby chcieli to by wymienili na początku weekendu a nie po kwalifikacjach, wszystko wynikło z awarii jakiej doznali a teraz przejęli karę przez nową specyfikację napędu.
Gdyby zachować to co mówił Marko, to powinni przyjąć teraz i na Monzy kary pomijając wymianę na Węgrzech.

0

@Tasde prosze Cie - wymienili u Maxa i u Pereza. I owszem mogliby zrobic zmiane na Spa a potem Monza. Jeszcze raz - on mial dostep do tych samych danych o liczbie silnikow co Ty i ja a jednoczesnie jednak wie wiecej o tym co sie dzieje w Red Bullu niz Ty - czy tego chcesz czy nie.

Gadal i mial racje, Ty gadales, upierales sie i nie miales.

0

@mekston Mieć rację a mieć rację to dwie różne rzeczy. Jeszcze raz ci powiem, że jak posłuchasz Helmuta to będziesz chodził boso zimą bo on co weekend mówi o rzeczach z czego 99% nie ma żadnego miejsca. Wiesz ile pozwów ma Mercedes od Red Bulla? Żadnego a według Marko co weekend przynajmniej dwa powinni dostawać.
Jeszcze raz, bo temat wygląda jak z Lepperem i talibami w Kejkutach, mówił o wymianie ale NIE CHCIELI WYMIENIAĆ na Węgrzech. Gdyby chcieli to by wymienili a nie wymienili aż Maxowi w kwalifikacjach nie padł. Wymienili też Perezowi z tego samego powodu: żeby nie padł.

0

@Tasde ale ja nie mowie o kazdej jego wypowiedzi.

Jasne on tez mowi i wypowiada sie tak zeby bronic RBR ale tutaj to mialo sens i jak widac sprawdzilo sie.

0

@Tasde nie wiesz czy nie chcieli wymieniac. Moze i tak po kwalach by wymienili. Maja tez wiedze ile dany silnik przejechal wiec to tez sa elementy ktore bierzesz pod uwage.

Poza tym jeszcze raz - nawet jakby nie wymienili na Wegrzech to wymiana na SPA to byl pewniak a kolejna na Monzy bylaby mozliwa. W Holandii, Singapurze czy Japonii nie chcieliby tego robic. Dluzej mogloby im nie starczyc.

0

@mekston Bo bez sensu wymieniać po kwalach pod w parku zamkniętym szczególnie jak zniszczyli sobie kwalifikację tą awarią.
Z resztą już nie ważne, wymienili to wymienili a Marko to farmazon i po co się kłócić

0

@Tasde bo strasznie się kłóciłeś, że Maxa na pewno nie czeka kara do GP Włoch. ;) Wystarczyło przyznać rację, że jest to możliwe uwzględniając jak bardzo już ma zużyty drugi silnik oraz też jakie są następne GP Włoch. (w szczególności, ze uwzględniając kwestie pracy jeszcze nad niektórymi elementami jednostki do GP Belgii - wymiana w Belgii była pewna (albo 1 albo 2)

Wypowiedzi Marko są różne, ale tutaj była sensowna i trzeba było to brać pod uwagę.

0

@mekston No właśnie sensowan wypowiedź nie była, sam mówiłeś że to po to, żeby mieć świeży silnik. RBR nie mówiło wtedy o wprowadzeniu nowej specyfikacji a i ich czyny nie świadczyły, że to było planowane. Gdyby Maxowi nie padł silnik w kwalifikacjach to by żadnej wymiany nie było na Węgrzech i dopiero na Spa by wziął nową jednostkę.

0

@Tasde "RBR nie mówiło wtedy o wprowadzeniu nowej specyfikacji a i ich czyny nie świadczyły, że to było planowane" - nie mówiło ale musieli to planować.

Jeszcze raz - nawet wówczas rozmawialiśmy i pisałem, że na SPA mogą wziać nową jednostkę a kolejną we Włoszech. Oni też mieli dane ile jednostka przejechała i jakie są ryzyka - więc to nie jest tak, że musisz wymienić niektóre elementy do momentu aż absoolutnie padną.

Warto było to odnotować - i ostatecznie wymienili na SPA, ale wymiana we Włoszech też była możliwa.

Baa, w tej sytuacji kiedy osiągnęli takie wzmocnienie to na Monzy byłoby świetnym zabiegiem również do przeprowadzenia. Wiemy jak ważny jest silnik na tych torach.

0

@mekston No właśnie i dlatego porównuje to do Leppera i talibów.
Gadaliśmy, że wezmą na Spa i na Monzy, żeby mieć świeże silniki, ale nie ma i nie było takiego planu.
Mieli zmienić jeszcze w limicie jednostek albo na Spa albo na Monzy silnik na nowy, ale Horner mówi, że na Monzy się trudno wyprzedza dlatego wzięli na Spa po uwczesnej wymianie na Hungaro. Ale nie wzięli po to, żeby mieć świeży silnik tylko po to, żeby mieć w nowej specyfikacji.
Gdyby nie awaria to by wtedy nie wymienili, teraz wzięliby nową w limicie a następną pewnie w USA, tylko nastąpiła awaria więc wyszło, że wymienili dwie pod rząd.

0

@Tasde na Monzy można wyprzedzać - przy tych bolidach tym bardziej spokojnie na dojeździe do 1 zakrętu choćby.

Poza tym jeszcze raz - Marko nie mówił, że wymienią na Węgrzech, tylko, że stanie się to w najbliższych kilku GP. Potem to były dalsze spekulacje i faktycznie większośc scenariuszy zakładała Monzę. Fakt, że wówczas nie mieli limitu, ale jednak już bardzo zużytą jednostkę pokazywał, że to może się zadziać.

Poza tym wiesz akurat silnik z Węgier to był prawie brand new więc też nie było tak, że musieli wymieniać - Perezowi nie wymienili np.

Inna sprawa to też, ze mogli założyć, że na SPA będzie sporo wymian i to dodatkowo dobry moment w tej sytuacji. (poza wymianą Leclerca to reszta to wątek poboczny, ale jednak)

0

@mekston Sam Horner powiedział, że na Monzy się trudniej wyprzedza i ma rację, tam robi się pociąg DRS i jeżeli się nie rozerwie to będziesz kręcił kółka bez sensu.
Dlatego w ostatnich 3 sezonach nie wygrał tam żaden faworyt.
A w tym roku może być jeszcze trudniej, nowa formuła ułatwia podążanie w zakrętach ale na prostych wyprzedzanie jest trudniejsze przez dużo słabszy cień aerodynamiczny co z resztą widziałeś dzisiaj gdy Albon przez pół wyścigu utrzymał za sobą 5 aut jadąc Williamsem.
Z resztą już nie ma co dalej się o to spierać, było nie było, uznajmy że przegrałem.

0

@Tasde trudniej, ale i tak łatwiej niż na wielu innych torach.

W ostatnich 3 sezonach nie wygrał tam żaden faworyt z innych względów ;)

1) rok temu Max i Hamilton wypadli a Bottas był przesunięty na starcie
2) 2020 - to ile kojarzę to Hamiltona Merc ściągnał przy zamkniętej alei serwisowej i dlatego nie wygrał

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?