La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1394 Culés

3

Słusznie niektórzy zauważają, że Europa stoi nad przepaścią. Stary Kontynent może się o lata cofnąć w rozwoju, kiedy to w USA ceny gazu są o wiele mniejsze. USA i Chiny przez ten kryzys najprawdopodobniej tylko wzmocnią swoją pozycję, a Europa znacznie się osłabi. Problem w tym, że w przeciwieństwie do czasów po II WŚ USA nie będą już chętne do pomagania Europie, mając przed sobą wielkie wyzwanie na Pacyfiku.

0

@barcelonaLM Za rok się obudzimy z ręką w nocniku

2

@barcelonaLM Europa sama sobie to zrobiła

1

@Kessie Przede wszystkim brak antycypacji przyszłości. Europa myślała, że nadszedł koniec historii - teraz już na wieki będzie demokracja, pokój i handel, w tym handel surowcami z Rosją. Jak widać srogo się pomyliła. No i także zbyt entuzjastyczne podejście do spraw klimatycznych. Założenie, że przez długi czas będzie takie prosperity (które ułatwiałoby inwestycje w OZE) jakie było w latach przed pandemią (PiS zresztą też przeżarł cały ten dobry czas na socjal) okazało się błędne.

1

@barcelonaLM Europa od 3 tys lat przechodzi co jakis czas przez wielki kryzys z którego wychodzi mocniejsza.

Ten napędzi rewolucję wodorową i OZE.
Kazdy złoty wiek poprzedza dekada czarnych chmur.

Chiny pompują balonik - a mają wielki problem:
- rosnące zadłuzenie wew.
- wielki problem demograficzny przez politykę 1 dziecka
- otacza ich coraz więcej wrogów
- NATO weszło na pacyfik
- Japonia po 50 latach uznaje Chiny za zagrozenie dla jej egzystencji i wychodzi z pacyfizmu - ogłoszono plan produkcji 1000 pocisków o zasięgu 1000km które mają być przez 24h/7 dni wycelowane w porty wojenne Chin i ich flotę.


0

@barcelonaLM e tam żadna z tych tez nie. Jest prawdziwa ameryka własnue zaoewniła broń na lata ukrainie i dogadała się w tym ponad podziałami surowce płyną do europy.Na dodatek stany będą do 2030 potrzebowały ich mniej bo podpusano główną ustawę imatyczno - leczniczą ustawę .Pójdą ogrombe środki na sieci i ize i rozwój.zto samo zrobi europa.Jak wybuduje infrasyrukturę ize firmy będą bardziej konkurencyj e a wojna tylko z powoduję że wrzmą się do roboty i jest na to kpo.Same wiatraki na morzu północnym przyniosą 150gw. A takich projektów robią sporo.z każdym rokuem ize spowoduje większą ko kurencyjność firm i technologicznie usa i Europa pójdą do przodu.Na didatek do dyspozycji będą mieć sxtuczną inteligencje która wejdzue wiele dziedxin.Komputery kwantowe, a w 2030 wejdzie 6g i da to wiele możkiwości i nad 6g już pracująA co do ysa zarobią na wojsku ogromne pueniadze w tej chwili z powodu wojny wszyscy kupują.Putin europy nie zatakuje z 2 piwodów.Nue będzue miał czym a europa do 2030 będzie potężnie uzbrojona zwĺaszcza polska niemcy.Tu też dzięki zarobionej kasy amerykanie zainwestują w nowr technologie wojskowe.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?